Znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#63 Post Postao/la Bebana_de »

[eusa_clap.gif] zivio govornik,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#65 Post Postao/la mrki62 »

OPA_de je napisao/la:e bas to mic....stvar je u tome sto gospodin koji je postavio ovu temu,nije uopste adekvatan da daje odgovore,niti pak ponjeti taj teret koji sam sebi namece...........naletio sam jucer slucajno na jedan forum,i ista ova tema sa vasim odgovorima je kopirana tamo,nacicu link pa cu ga postaviti tu.........!!!!

a sto se tice odgovora,ovakva pitanja kao moje postavljaju samo ovakvi poput mrki,koji nepostavlajau pitanja zbog toga sto hoce da znaju,vec pokusavaju nabilo koji nacin da ocrne ISLAM (ako mogu)....

odgovor je sledeci mic........

i Namaz i Post su isto vazni....... Kad dodje vrijeme Namaza,Namaz je najveci farz,kad prodje vrijeme Namaza raditi je veci Farz od Namaza,kad prodze vrijeme posla,odmarati je veci Farz i od Namaza i od Posla,kad imas potrebu spavati sa svojom zenom,spolni odnos sa svojom zenom ti je veci Farz od sve gore vec nabrojano...to su ti jasni zakoni koje nema niti jedna druga religija na svijetu sem ISLAM

SELAM
E sad si usro i Å¡efa i stanicu !
Ako si došao ovdje provocirati , otvori novu temu i udri , ja ću ti se pridružiti - da ne budeš usamljen !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#66 Post Postao/la sabinax »

OPA_de je napisao/la:....stvar je u tome sto gospodin koji je postavio ovu temu,nije uopste adekvatan da daje odgovore,niti pak ponjeti taj teret koji sam sebi namece...........
najgore mi ovo kad se nađe neka osoba koja nam jednostavno moze pribliziti islam i njegova ucenja pojavi se netko zbog koga mi se islam omrzi, netko tko silom zeli dokazati svoje stavove koji su uglavnom vrlo kruti cak i ratoborni...eto samo zbog takvih ucenja i tumacenja nikad necu prihvatiti islam i uvjek cu ga povezivati s terorom. da su svi muslimani kao @beba80 mislim da bi islam bio puno prihvaceniji u svijetu i nebi ga se povezivalo s terorizmom...
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#67 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
OPA_de je napisao/la:e bas to mic....stvar je u tome sto gospodin koji je postavio ovu temu,nije uopste adekvatan da daje odgovore,niti pak ponjeti taj teret koji sam sebi namece...........naletio sam jucer slucajno na jedan forum,i ista ova tema sa vasim odgovorima je kopirana tamo,nacicu link pa cu ga postaviti tu.........!!!!

a sto se tice odgovora,ovakva pitanja kao moje postavljaju samo ovakvi poput mrki,koji nepostavlajau pitanja zbog toga sto hoce da znaju,vec pokusavaju nabilo koji nacin da ocrne ISLAM (ako mogu)....

odgovor je sledeci mic........

i Namaz i Post su isto vazni....... Kad dodje vrijeme Namaza,Namaz je najveci farz,kad prodje vrijeme Namaza raditi je veci Farz od Namaza,kad prodze vrijeme posla,odmarati je veci Farz i od Namaza i od Posla,kad imas potrebu spavati sa svojom zenom,spolni odnos sa svojom zenom ti je veci Farz od sve gore vec nabrojano...to su ti jasni zakoni koje nema niti jedna druga religija na svijetu sem ISLAM

SELAM
E sad si usro i Å¡efa i stanicu !
Ako si došao ovdje provocirati , otvori novu temu i udri , ja ću ti se pridružiti - da ne budeš usamljen !
drago mi je da neko sto bi se reklo krade od mene patente .U krscanstvu patenti su zasticeni i oni se prodaju a u islamu je dužnost prenositi znanje a volio bih znati ko je prenio moju temu na dr.link jer i on ima nagradu sto je proslijedio moje rijeci da neko procita.a ako mislite da ja "kradem"odnosno uzimam necije bujrum sa pitanjima koja vas interesuju a pogledaj ima li ih na tamo tvom nekom linku kog si nasao.Eselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu i pozdrav

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#68 Post Postao/la beba80 »

OPA_de je napisao/la:
Mic_Sokoli je napisao/la:
OPA_de je napisao/la:Koji je veci Farz u ISLAMU.......Namaz ili Post? [smile.gif]
Namaz
Ako je Namaz veci farz,zasto onda zena koja ima menstruaciju nemora nakljanivati Namaze koje propusti dok je u takvom stanju,a dane posta mora napostiti? [smile.gif]
ne ovako se kaze sta je stub islama?Namaz.E dobro sad mi objasni ako je stub islama namaz kako to ako zena u mjesecu ramazanu ima ciklus nije duzna naklanjati a jest postit?e ovo uzmes knjigu pa proucis a odgovorit cu ti a ako budeš provocirao za buduce necu ti odgovarat jer se oholis a sa takvim necu razgovarat jer nemogu kroz rijeci toliko da te privucem da ti ukazem sto je cilj.znaci ALAHOVE olaksice a koje su to GOSPODAREVE OLAKSICE navescu ti jednu postoji tejemum jel de i abdest sta ces uzet u pustinji."GOSPODAR kaze zaista vjera islam je lahka i ne otezavaj te je a ko se ne koristi olaksicama nije od nas.ESELAMUN ALEJKUM WE RAHMETULAH WE BEREKATUHU I POZDRAV.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#70 Post Postao/la mickey »

ko mi briše uvijek postove. ja sam bio dobro opro ovog lika bebu i onda mi
neko izbriše post namjerno. nije pošteno

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#71 Post Postao/la paparaci »

sabinaX je napisao/la:eto samo zbog takvih ucenja i tumacenja nikad necu prihvatiti islam i uvjek cu ga povezivati s terorom. da su svi muslimani kao @beba80 mislim da bi islam bio puno prihvaceniji u svijetu i nebi ga se povezivalo s terorizmom...

sto se inatis ziva bila?!
pa nema islam nista s tim sto neko postupa mimo njegovih propisa i grubo poput tvog sticenika, itd.

vecina se hvata tih terorista i hajvana koji sebe dizu u zrak ubijajuci neduzan narodan, sto sa islamom a ma bas nikakve veze nema!

a sto se tice svinjetine. pa mnogi kazu da je to zbog toga sto se svinjsko meso brzo kvari u tim arapskim zemljama zbog velikih temperatura. to je ono standardno sto ces, ja mislim, od svakog cuti. citao sam negdje da to uopste nema veze s tim, nego stvarno zbog zdravlja. radili su neka istrazivanja, ali se ne sjecam tacno kako i sta. nadam se da ce beba ili neko drugi dati adekvatan odgovor.

znam za zlato da su vrsili istrazivanja vezana za dejstvo na covjeka i ispostavilo se da je stetno. to je nedavno otkriveno.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#72 Post Postao/la mickey »

ajde nemojte se prepirat na internetu di su vam svi odgovori na tanjuru
nego se nađite negdje osobno pa ćemo vidit ko je najveći muslić ovdje.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#74 Post Postao/la mickey »

mogo bi laff organizirat boksački turnir
ko pobijedi dobije put u Meku

Odgovori