Znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#91 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:ma on me ne zanima čuj..... znam te dovoljno dugo da mi taj post neće promijeniti mišljenje o tebi. drag si mi ali što voliš ubjeđivati ljude da nisu u pravu to nema nigdje na svijetu [cool.gif]
Post promijenio ili ne - takav sam :lol:
vidovita_dzemila je napisao/la:
ma meni smiješno ono o aliji izetbegoviću i što si se nabacivao vjernicama [To funny.gif]
Za neke je Alija bog , za mene je sudionik u uništavanju nesrbskog življa .
A to o nabacivanju vjernicama ,............ isto kao i ovdje , ništa drugačije se nisam ponašao , čak za cca 60 % sam bio kulturniji nego ovdje .
Taj vehabija je tu pogriješio , ako su vjernice na temama ljubav/sex i ako je tema kočljive prirode, pa yebi ga , ne znam ćutati [mmmux2.gif]
vidovita_dzemila je napisao/la:

daj sliku
Sliku ne nađem ni na kompu a ni na vanjskom disku , uslikam uskoro , jer idem prvog kolovoza za Orašje i šaljem ti sliku .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

AZRAJIL
Pocetnik
Postovi: 13
Pridružen/a: 05 Maj 2009 21:31

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#92 Post Postao/la AZRAJIL »

Dali se npr u islamu na majci smije nositi slika kostura ????

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#93 Post Postao/la mrki62 »

AZRAJIL je napisao/la:Dali se npr u islamu na majci smije nositi slika kostura ????
Zavisi u kojoj si državi :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#95 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:Podjednako se slavi, bez obzira na pol.
U islamu je nekako drugačije , žeMsko je manje vrijedno ( u velikoj većini slučajeva ) .
papaya je napisao/la: Drugo pitanje, zasto uopste sunecenje?
Kako kaze moj prijatelj shvabo, da je bog htio da smo bez "Pelle" rodili bi se bez nje
Sunećenje, obrezivanje , ...... isti qurac - drugo pakovanje :lol:
Po mom , sve je to dio nekakve tradicije, jer u ondašnja vremena nije bila higijena na ovakvom nivou kao danas a i u Arapskom svijetu je i danas manjak .
Možda ti i taj tvoj prijatelj Švabo ne znate jednu nepobitnu činjnicu ; sam Isus je bio obrezan , a Židovi se i dan danas obrezuju .
Zar nije i sam Isus bio Židov , ha :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#99 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Po mom , sve je to dio nekakve tradicije, jer u ondašnja vremena nije bila higijena na ovakvom nivou kao danas a i u Arapskom svijetu je i danas manjak .

Higijenu su u Evropu donijeli Muslimani,raspitaj se,do prije 100 g se evropljani nisu kupali.

Primjer Kralj Lui 14 ,se ukupno tri put u zivotu okupao.

To je sto sam ja ovdje u skoli ucio,Shwabe nemaju problem to priznati i istini poducavat dok vi nejasni likovi sirite lazi.
Slabo ti kontaš , ja sam i o Isusu pisao a ti to prešućuješ , ne trebaš ti mene podučavati o tim stvarima a ako nisi znao , evo sad znaj ; prvi vodovod u Evropi je bio u Sarajevu ( u vrijeme Osmanlija ) .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#100 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:u jbt mrki.....da mi ti ne rece, ne bih znala da je Isus bio jevrej....mislila bih da je srbin, hahahhahha
Ja sam mislio da je Crnogorac ; rodio se u štali , nosio je opanke a sve što je uradio - bilo je BOŽIJE čudo :lol:
papaya je napisao/la:
Fino pitam, a posto se odmah osjecate napadnutim, u Americi se djeca par sati ili dana, nisam sigurna, posle rodjenja obrezuju.

Nego, pitam, ko je dosao na tu ideju?
Da li je to neko nekom sapnuo, ili je to neko skontao da ne valja pa hajmo cap-carap
Hm, ima više medicinskih opcija a jedna je sigurna = higijena ,...... ako se kožica svakodnevno ne navlači preko glavića penisa prema tijelu ( navuci - svuci :lol: ) onda se pod kožom nakupi prljavštine i stvori se infekcija ,............... dalje ; ako se redovno ne radi kožicom navuci - svuci , onda kasnije kad se odraste se ne može bez bolova penetrirati , raditi ono u ono :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#103 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:ko o cemu, mrki o penetriranju.

Ne dušo , ja o istini a penetriranje je sporedna stvar :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#104 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
beba80 je napisao/la:vec pratim izvor.reci cu ti porodjaj selam alejk
SELAM
Pratiš izvor ?
Objasni mi malo .

Usput, šta imaš za reći na ovaj tekst : Ono po čemu se vehabije odnosno selefije razlikuju od drugih islamskih redova jeste njihovo davanje ljudskih osobina Allahu. Suština njihovog uvjerenja jeste da je Allah utjelovljen u ljudskom obliku. Svoju ideologiju zasnivaju na hadisima, odnosno riječima božijeg poslanika, za razliku od drugih muslimana kod kojih je Kur’an najvažniji.

Vidiš li se u tome ?
Da al ti nerazumijes ?ima jedan ajet koji glasi ovako otprilike "nicemu vama poznatom ON nelici"i GOSPODARU se nedaju ljudske osobine u islamu već u kršcanstvu.Mumin je onaj čovjek koji slijedi KUR AN I SUNET Poslanika s.a.a.w.A svaki musliman koji slijedi KUR AN bez SUNETA nije musliman kakav treba bit vec je zalutao.isto kao krsčani koji su rekli da je ISUS/ISA/sin a sin umrije kako

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#105 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:naletih na taj post kad sam pokušavala naći je li istina da u jednoj džamiji u BiH čuvaju dlaku muhameda pa nađoh ovaj tvoj link


Azizija je naziv za džamiju u središtu grada. Poznata je po tome što je jedna od rijetkih džamija koja sadrži bocu sa dlakom poslanika Muhammeda a.s. Jednom godišnje, za klanjanja posebnog namaza tokom Ramazana, boca se vadi i odmotavaju se mnogobrojne maramice koje ju čuvaju i štite da bi se istom dotaklo čelo i brada prisutnih džematlija, koji stvore krug oko nje
estakvirulah sto su neki ljudi u zabludi

Odgovori