Znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#106 Post Postao/la beba80 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Nemam nista protiv ako stvarno imas znanja da odgovaras na islamska pitanja....Muhamed a.s je nama naredio da neuzimamo znajne od svakoga,a ja nemogu znati ko si ti i sta si,zato molim te za objasnjenje tj sta si zavrsio,i gdje,i koji su ti ljudi koji su ti dozvolili da izdajes fetve?.
ovdje se slazem s baustelcem
u redu reci te mi ovo kako vi slušate imama koji kaze ja neznam da li ce bit još poslanika a istom treba da bude poznato da nema vise poslanika e on ima pravo da daje fetve a ja nemam pravo da kazem ajet i poducim brata muslimana kao da mu dam dar tako hadis kaze a ako ne vjerujes meni poslusaj radio bir kad kaze onaj ko prouci jedan ajet pa njime poduci brata muslimana dao mu je naj bolji dar poslusaj molim te

ovo je forum a ALAH me duzi da nekom prenesem i jedan ajet
Ne duzi svakog,nije dawet za svakog boj se Allaha i izbrisi temu,ne budi sebep vrijedjanju Islama i Muslimana.
nije istina vidi ovo gore
Pojedini su jedva docekali slicnu temu da bi usli i blatili Islam koji je iznad sviju nas.
pa nek probaju al samo mene pitaju jer ja sam je postavio imao sam razlog
Nije ti u redu,i nemoj vise ignorisat ove opomene ziv bio,raspitaj se kod ucenjaka,dali laik smije se ovakvu poziciju postavit ,poziciju Ucenjaka a da to nije,samo im sluzis kao meta.
ja i zelim da budem meta jer imam lijep ahlak tako da ce sve bit kako GOSPODAR zeli.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#107 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:ma on me ne zanima čuj..... znam te dovoljno dugo da mi taj post neće promijeniti mišljenje o tebi. drag si mi ali što voliš ubjeđivati ljude da nisu u pravu to nema nigdje na svijetu [cool.gif]
Post promijenio ili ne - takav sam :lol:
vidovita_dzemila je napisao/la:
ma meni smiješno ono o aliji izetbegoviću i što si se nabacivao vjernicama [To funny.gif]
Za neke je Alija bog , za mene je sudionik u uništavanju nesrbskog življa .Za neke je i ISUS bog tobe jarabi a ne čovjek kog je GOSPODAR poslao da spasi čovječanstvo
A to o nabacivanju vjernicama ,............ isto kao i ovdje , ništa drugačije se nisam ponašao , čak za cca 60 % sam bio kulturniji nego ovdje .
Taj vehabija je tu pogriješio , ako su vjernice na temama ljubav/sex i ako je tema kočljive prirode, pa yebi ga , ne znam ćutati [mmmux2.gif]
vidovita_dzemila je napisao/la:

daj sliku
Sliku ne nađem ni na kompu a ni na vanjskom disku , uslikam uskoro , jer idem prvog kolovoza za Orašje i šaljem ti sliku .

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#108 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
AZRAJIL je napisao/la:Dali se npr u islamu na majci smije nositi slika kostura ????
Zavisi u kojoj si državi :wink:
Ne to je znak sekte zvana lobanja raspitajte se o tome.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#109 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:Sin moje drugarice je bio na operaciji (sunecenje) i u oktobru ce biti velika zurka, pozvani smo i jako se radujem, pogotovo sto su iz turske i sto znaju da slave kako valja.
to je sunetluk koji je dozivio devijaciju pa uz janje koje se kolje toci se alkohol to je tradicija nema nista s vjerom al da nema alkohola e to je uredu i onda bi bilo vjerski jer znate da je alkohol zabranjen.
Moje pitanje, kakvo slavlje ocekuje njihova kcerka? I da li uopste ima?da isto ima i akika koja je jedna vrsta kurbana.
Pitam iz tog razloga, zato sto hriscani krste svoju djecu, i musko i zensko. Podjednako se slavi, bez obzira na pol.

Drugo pitanje, zasto uopste sunecenje?
Kako kaze moj prijatelj shvabo, da je bog htio da smo bez "Pelle" rodili bi se bez nje
da hajd recimo da si u pravu al reci mi sad ovo sto se operise slijepo crijevo?

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#110 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
papaya je napisao/la:Podjednako se slavi, bez obzira na pol.
U islamu je nekako drugačije , žeMsko je manje vrijedno ( u velikoj većini slučajeva ) .
papaya je napisao/la:nije istina ti nemas znanja i rusis temelje GOSPODAREVE evo da je zenska osoba manje vrijedna opovrgnut cu ti kojim hoces dokazom a evo ti jedan sta je zena zena je polovina covjecanstva koja polovina ana sto je izrodila onu drugu polovinu.Druga tvrdnja kada te pozovu otac i majka u isto vrijeme GOSPODAREVA naredba je da se prvo odazoves majci trece koga ces volit poslije Poslanika s.a.a.w.tri puta majku pa onda oca itd.
Drugo pitanje, zasto uopste sunecenje?
Kako kaze moj prijatelj shvabo, da je bog htio da smo bez "Pelle" rodili bi se bez nje
Sunećenje, obrezivanje , ...... isti qurac - drugo pakovanje :lol:
Po mom , sve je to dio nekakve tradicije, jer u ondašnja vremena nije bila higijena na ovakvom nivou kao danas a i u Arapskom svijetu je i danas manjak .
Možda ti i taj tvoj prijatelj Švabo ne znate jednu nepobitnu činjnicu ; sam Isus je bio obrezan , a Židovi se i dan danas obrezuju .
Zar nije i sam Isus bio Židov , ha :wink:
Ovdje se ne potpuno al u vecini slazem jer je tako slisno i opisano u knjigama

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#111 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:u jbt mrki.....da mi ti ne rece, ne bih znala da je Isus bio jevrej....mislila bih da je srbin, hahahhahha


Fino pitam, a posto se odmah osjecate napadnutim, u Americi se djeca par sati ili dana, nisam sigurna, posle rodjenja obrezuju.

Nego, pitam, ko je dosao na tu ideju?
Da li je to neko nekom sapnuo, ili je to neko skontao da ne valja pa hajmo cap-carap
znam kako se to radilo a ko je prvi to nisam nasao nemogu ti dati odgovor halali

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#112 Post Postao/la beba80 »

mrki62 je napisao/la:
papaya je napisao/la:u jbt mrki.....da mi ti ne rece, ne bih znala da je Isus bio jevrej....mislila bih da je srbin, hahahhahha
Ne vrijeđajte molim vas mog poslanika.
Ja sam mislio da je Crnogorac ; rodio se u štali , nosio je opanke a sve što je uradio - bilo je BOŽIJE čudo :lol:
papaya je napisao/la:
Fino pitam, a posto se odmah osjecate napadnutim, u Americi se djeca par sati ili dana, nisam sigurna, posle rodjenja obrezuju.

Nego, pitam, ko je dosao na tu ideju?
Da li je to neko nekom sapnuo, ili je to neko skontao da ne valja pa hajmo cap-carap
Hm, ima više medicinskih opcija a jedna je sigurna = higijena ,...... ako se kožica svakodnevno ne navlači preko glavića penisa prema tijelu ( navuci - svuci :lol: ) onda se pod kožom nakupi prljavštine i stvori se infekcija ,............... dalje ; ako se redovno ne radi kožicom navuci - svuci , onda kasnije kad se odraste se ne može bez bolova penetrirati , raditi ono u ono :lol:

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#113 Post Postao/la beba80 »

Butterfly je napisao/la:
papaya je napisao/la:u jbt mrki.....da mi ti ne rece, ne bih znala da je Isus bio jevrej....mislila bih da je srbin, hahahhahha


Fino pitam, a posto se odmah osjecate napadnutim, u Americi se djeca par sati ili dana, nisam sigurna, posle rodjenja obrezuju.

Nego, pitam, ko je dosao na tu ideju?
Da li je to neko nekom sapnuo, ili je to neko skontao da ne valja pa hajmo cap-carap
evo zbog tebe zaguglala malo i zivot mi se smucio sta sve procitah o zenskom sunecenju...
molim te sad tvrde kako je zensko sunecenje zdravo kao manje se oboljeva od grlica materice :evil: :evil:
pa dokle idu ovi kretenluci [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
a sto se tice sunecenja muskaraca u islamu ovo sam nasla:Vjerovjesnik, sallallahu 'alejhi ve sellem, je rekao: "Pet stvari su od fitre-urođene vjere: sunećenje, uklanjanje dlaka sa stidnih mjesta, skraćivanje brkova, rezanje noktiju i uklanjanje dlaka ispod pazuha." (Stalna komisija za fetve, 5/112)
Znam da Jevreji rade obrezivanje 4-ti dan po rodjenju, a nedavno je naucno dokazano da nam je 4-ti dan po rodjenju najzdravija krv [oha.gif]
Znaci došli smo do zakljucka da GOSPODAR je naredio da se te stvari rade a vama je potrebna nauka da povjerujete.Pa eto i nauka vjerujete li sad.vjerujemo sto vidimo .dobro.A zamislite ovo ovako ja vidim djevojku stoji negdje 5 metara od mene i ja VJERUJEM da ona ima "macu" kako pa imam znakove njene grudi obline kosu znam da je zensko i da ima "macu"-vjerujem.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#115 Post Postao/la beba80 »

u redu vidovita al ubacujem upravo ondje gdje pitanje trazi odgovor ili izjavljena recenica odgovor http://www.mimber.ba/jasmin/Podjela%20m ... Zapada.wmv

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#117 Post Postao/la beca »

mene zanimakako hodže mogu praviti zapise, a islamom je zabranjeno gatanje i sve u vezi sa tim...


zanima me, beba80, da li ti vjeruješ u sihire i te glupe namještaljeke...

ne smijem se usuditi reći, ali meni je to nekako....kako bih rekla....glupo....da se ljdi zamaraju time, da im je neko nešto napravio i oblijeću oko gatara i hodža....

ne daj Bože, uvijek to kažem, ali me nerviraju ljudi koji pričaju o tome, obuci nešto naopako, pazi kod koga ćeš šta popiti pojesti it. itd.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#118 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:smije li žena čitati kuran kad ima menstruaciju

mislim da ne smije, sto je sasvim logicno. jer nikad ne znas kad ce ti "izletiti" [Happy.gif]

ne samo to. u tom periodu je zensko jednostavno necisto. za vrijeme iste takodjer zensko ne smije da posti(to ti je vec poznato).

je li dovoljno oprati ruke ili se mora uzimati abdest i šta se kaže prije nego što se počne s čitanjem
ja licno kad imam namjeru citati Kur'an uzmem abdest i proucim Bismillu i zatrazim utociste i zastitu od prokletog sejtana. nekako tome prilazim sa posebnim postovanjem i osjecajem. ali ako samo zelim nesto kratko pogledati, onda proucim Bismillu.

nakon citanja Kur'ana zamisli zelju [icon_chuckel.gif]

beca_jovi je napisao/la:mene zanima kako hodže mogu praviti zapise, a islamom je zabranjeno gatanje i sve u vezi sa tim...
vjeruj da ni meni to nije jasno, jer je to totalno kontradiktorno! nije mi jasno kako sebi uzimaju za pravo tim zapisima nekom zivot da mijenjaju [eusa_wall.gif] (bez obzira na dobro ili na lose)

zanima me, beba80, da li ti vjeruješ u sihire i te glupe namještaljeke...
nisam beba, ali cu se ipak oglasiti [Happy.gif]
sto nece nadam se njega odvratiti da se ipak izjasni [smile.gif]

vjerujem, postoje i istina je - nazalost!
ne smijem se usuditi reći, ali meni je to nekako....kako bih rekla....glupo....da se ljdi zamaraju time, da im je neko nešto napravio i oblijeću oko gatara i hodža....
osobe nekad zapadnu u teske probleme ili im jednostavno u zivotu krene nizbrdo, pa traze neki razlog ili "utjehu" zbog cega je to tako. nerijetko se desi da budes zrtva necije pokvarestine i zla ili "nagrebusis" na tudji sihir (sto je najgore), ali isto tako sebi osobe cesto tako nesto umisle. u slucaju da je ovo prvo u pitanju, potrebno je potraziti pomoc od adekvatne osobe (sto je jako tesko, jer vecina samo gleda da te oguli i blate poziv kojeg su se primili).
ne daj Bože, uvijek to kažem, ali me nerviraju ljudi koji pričaju o tome, obuci nešto naopako, pazi kod koga ćeš šta popiti pojesti it. itd.

[laugh.gif] to svakako ne treba. ali razumijem te. naslusao sam je i ja svega [Happy.gif]

nek te Bismilla prati uz sve i vjera/pouzdanje u Njega! [icon_flower.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#119 Post Postao/la beca »

znači, ipak je istina da ti neko može nešto "napraviti"

može li pravom vjerniku koji klanja 5 vakata biti učinjeno isto?

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: znatiželjni bujrum sa pitanjima koja vas interesuju islam

#120 Post Postao/la paparaci »

beca_jovi je napisao/la:znači, ipak je istina da ti neko može nešto "napraviti"

može li pravom vjerniku koji klanja 5 vakata biti učinjeno isto?

moze. i te kako. a sad, to, ne znam. tesko pitanje. ja mislim da ne moze ili ne bar u tolikoj mjeri kao prosjecnom vjerniku.

Odgovori