Razlozi odobrenja vise zena

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#497 Post Postao/la grga »

Mic_Sokoli je napisao/la:
beba80 je napisao/la:mrki brate ti nisi dobar ako mislis da cu ja s krscaninom pricat o islamu,o temama koje on ne razumije ,al hocu mu pokusat objasnit zasto je to tako nek me pita pitanje po pitanje ja cu mu ga obrazlagat kroz Kuran i bibliju

Veci ti je grga brat nego mrki,vjeruj mi,a evo i dokaz za moju tvrdnju.......

Grga kao kriscanin je pod zastitom Islama kao pripadnik sljedbenika Knjige,a mrki tvrdi da je Musliman a zalutao je skroz,stalno napada Islam i Muslimane,hoce neke nove zakone da uvede...........


Sve je to O.K. neka se raspravlja zato i postoji Forum..Treba poštovat svačije mišljenje,a ne ono što imaš sa nekim raspravljat ako je druge vjere..Dobro je dok nas ima tu različitih..Ako ostanu samo pripadnici jedne vjere onda je sve to velika banana..A inače se ovdje mora dobro pazit na svaku riječ jer te odma krivo protumače..Ljepota življenja je u različitosti.Nedao Bog da mislimo svi isto..
A što se Mrkija tiče,mislim da je on tip koji namjerno uvijek kontrira i tako pridonosi širenju rasprave odnosno njegovo mijenjanje strana po potrebi.Zato ga i volim čitat...Nije isključiv..nipošto! [eusa_clap.gif]

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#498 Post Postao/la beba80 »

GRGA je napisao/la:Dakako i ostale svete Knjige spuštaju žene..Da nebi tko protumačio da je ovo napad na Islam...Zajednički im je da mrze žene;vole samo majke i supruge..Zato postoje samo dva riješenja-zapravo jedno u dva koraka-udati se za muškarca i zatim mu izroditi djecu.Kad se staraju za muža,kuhaju mu,rješavaju kućne probleme,pa tome još dodaju hranjenje djece,njegu i odgoj,ne ostaje im mjesta za ženstvenost.supruga i majka ubijaju ženu,a na to računaju i rabini,svećenici i imami,radi muškarčeva spokojstva.Sve počinje od Eve i njenog grijeha.tada plaća preskupu cijenu.Tijelo joj je prokleto,a i ona u svojoj cijelini.. itd...itd..
Grga znam da ne napadas ni islam ni neku drugu religiju vec smatras da je ne pravda s vjerske strane prema zeni.U bibliji eva je pocinila grijeh i zene su gresne odnosno svi ljudi su zacetina grijehu,dalje u islamu havu je nagovorio sejtan te su se priblizili zabranjenom al su dobili oprost jer su se pokajali a ne kao sejtan djavo koji je protjeran nije se pokajao.E sad covjek se radja i zivi da bi iskupio grijehe svoje i svojih predaka i da bi ga Gospodar obasuo miloscu i ponovo uveo u raj /dženet il pakao /džehenem.TO NAM JE VJECNO.to je na nama da izaberemo ja licno znam da zene nisu gradjani drugog reda osim u onom sto im je Bog naredio a zasto je naredio On je mudar i zveznajuci On zna sto mi neznamo te stoga mislim ako je On svevisnji rekao da zena mora to i to jel malo ludo da mi se ponasamo drugacije i idemo usuprootnost Njemu i Njegovoj Velicini zapitaj se.Toboze On je i rekao ovako ako se ne stidis radi sto hoces al ima vatra koja nas ceka ako smo ovdje nakih bjednih do 130 kako ko zivi radili nemoral i nismo se pokajali ni zamolili za oprost iskreno.Ja vam pokusavam objasnit da je Gospodar rekao da je muskarac samo stepen visi od zene jer on je pastir svog stada misli se na porodicu,te stoga ne smijemo ako necemo da zavrsimo u vatri suprostavljat Mu se.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#499 Post Postao/la mrki62 »

GRGA je napisao/la: A što se Mrkija tiče,mislim da je on tip koji namjerno uvijek kontrira i tako pridonosi širenju rasprave odnosno njegovo mijenjanje strana po potrebi.Zato ga i volim čitat...Nije isključiv..nipošto! [eusa_clap.gif]
Vidiš , mnogo je članova foruma , koji nikako ne kontaju zašto je forum ,.............. forum je za diskusiju , dijalog ,......... nije namijenjen monologu .
Čak je i vidovita jučer postavila jedno pitanje i kad je počela rasprava, ona se uspaničila - tobože , kud sam pitala, eto svađe :lol:
Ja se inače nikad ni s kim ne svađam , ako imam jake argumente , onda izađem sa njima a ako ne , probam da prebacim na šalu a ako ni to nije moguće , onda se povučem i to je to ,.............. treba i drugačije mislećim ostaviti prostor za manevar [evojele9.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#502 Post Postao/la beba80 »

MI smo ti nasljednici naseg praoca i pramajke i mi smo iskupnici njihovih grijeha i nasih.Posto su ucinili grijeh ipak su se pokajali i zatrazili oprost od gospodara te nas je odnosno Adema i Havu ostavio na dunjaluku izveo ih iz raja i rekao boravite do roka odredjenog i meni robujte a Ja cu vas i vasu djecu prema vasem vjerovanju u dženet il džehenem uvest.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#503 Post Postao/la beca »

ti i tvoje žene, beba [eusa_snooty.gif]

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#504 Post Postao/la beba80 »

beca_jovi je napisao/la:ti i tvoje žene, beba [eusa_snooty.gif]
mislim da cu postat zanimljiv posto zeni sve sto je zabranjeno i nedokucivo ona ima zudnju za istim [cool.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#505 Post Postao/la beca »

beba80 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ti i tvoje žene, beba [eusa_snooty.gif]
mislim da cu postat zanimljiv posto zeni sve sto je zabranjeno i nedokucivo ona ima zudnju za istim [cool.gif]
meni nećeš za ostale ne znam

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#506 Post Postao/la nella26 »

beba80 je napisao/la: mislim da cu postat zanimljiv posto zeni sve sto je zabranjeno i nedokucivo ona ima zudnju za istim [cool.gif]
cccc ćime se ti baviš [eusa_snooty.gif] , šta misliš da razmišliš o tome šta je tebi zabranjeno i nedokučivo [baaa.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#507 Post Postao/la beba80 »

mnogo toga nela mi je zabranjeno isto kao i tebi ,al najveci problem je u tome sto mi ne zelimo da razmislimo sta nam je zabranjeno.evo pr.posto ces se ti pokriti a naredjeno ti je.Mislim da ne bude kao do sad sto tradicija nosi mevlud,teravija dženaza vjersko vjencanje i td tad se zene pokriju a inace ne treba.jel de to je tvoje misljenje.moje misljenje ma gdje cu ja bradu zapustati nemogu zbog ljudi lakse mi je hatar iskvarit Alahu i ako mi je to naredjeno,necu da mi kazu vehabija zapustao bradu,ne bradu vec bradetinu gledaj kakva je fuj.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#508 Post Postao/la ra-ja »

O cemu raspravljate dokle vam je diaskusija stigla..do vehabija i brade..pa valjda zato ima posebna tema..
Ovdje je rijec o odobrenju vise zena..i u vezi stim treba usmjeriti pitanja i odgovore bez svadje i uvreda...

Kada sam vec tu ..ponovo me interesuje a niko mi nedaje odgovor....da li je logicno a ne samo da li je napisano pravilo..da se musliman moze zeniti sa drugom vjerom i da ona ostaje u svojoj vjeri...Znaci li to da ona nastavlja slediti svoju vjeru po obicajima kako stoje.. :?:
A obicaji su totalno razliciti....

Ako je vec tako ,zasto je to pisano pravilo.za zenu zabranjeno ..ona se mora udati u svojoj vjeri..ili treba da djeli muza koji ima vise zena.... :!:

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#509 Post Postao/la beba80 »

Ra-Ja je napisao/la:O cemu raspravljate dokle vam je diaskusija stigla..do vehabija i brade..pa valjda zato ima posebna tema..
Ovdje je rijec o odobrenju vise zena..i u vezi stim treba usmjeriti pitanja i odgovore bez svadje i uvreda...

Kada sam vec tu ..ponovo me interesuje a niko mi nedaje odgovor....da li je logicno a ne samo da li je napisano pravilo..da se musliman moze zeniti sa drugom vjerom i da ona ostaje u svojoj vjeri...Znaci li to da ona nastavlja slediti svoju vjeru po obicajima kako stoje.. :?:
A obicaji su totalno razliciti....

Ako je vec tako ,zasto je to pisano pravilo.za zenu zabranjeno ..ona se mora udati u svojoj vjeri..ili treba da djeli muza koji ima vise zena.... :!:
Raja u grubo cu ja da ti odgovorim onoliko koliko ja znam.Muskarac musliman zabranjeno mu je da zivi u braku sa zenom koja je druge vjere jer ista treba da predje u islam,ali iz razloga pocetaka islama bilo je dozvoljeno da se zeni i zena druge vjerekako bi se sirio islam kao vjera koju je Gospodar zadnju poslao ljudima,te stoga posto je islam poslijednja Bozija opomena i uputa vecina ljudi jednog dana ce pa makar oni i bili pokvareni uci u islam to je sto Gospodar obecava.Te stoga je zabranjeno muslimanu zivjeti sa zenom druge vjere a i dozvoljeno.Amuslimanki je strogo zabranjeno udati se za dr.vjeru jer se vraca na staro a to Gospodar ne zeli jer je ON Veliki i Silni usavrsenu vjeru nam dao a to je islam i moramo se po njemu vladat sve suprotno je protivrecje Gospodaru svih ljudi i svih svjetova koji stvara iz nista i ponovo prozivljava iz nesta.Neka Je hvaljen

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#510 Post Postao/la ra-ja »

Iako nisam bas sve svatila, svakako hvala ti na odgovoru.... :!:

Odgovori