Razlozi odobrenja vise zena

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#436 Post Postao/la nella26 »

papaya je napisao/la:Pogresan podatak, statistika kaze da je skoro 1:1
Eto super, ja sam rekla da su to bile statistike od prije 2-3 godine.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#438 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la: Mrki ako cu ja po tebi sudit za Bosnjake,i ti po meni za Islam il bilo sta u velikoj smo onda zabludi................
Tu si u pravu . [evojele9.gif]
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 18 Okt 2009 22:33, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: obrisan off
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#439 Post Postao/la beba80 »

nella26 je napisao/la:
papaya je napisao/la:Pogresan podatak, statistika kaze da je skoro 1:1
Eto super, ja sam rekla da su to bile statistike od prije 2-3 godine.
Provjerite vi to malo bolje.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#441 Post Postao/la nella26 »

A odkale tebi beba podatak da 1:50, daj ba to je možda u tvojim snovima tako, ali te statistike nikad nije bilo čak ni u Kini gdje je najveći broj stanovnika [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#442 Post Postao/la beba80 »

nella26 je napisao/la:A odkale tebi beba podatak da 1:50, daj ba to je možda u tvojim snovima tako, ali te statistike nikad nije bilo čak ni u Kini gdje je najveći broj stanovnika [Happy.gif]
Nela ako vjerujes u ALAHA preslusat ces hadise koje sam stavio na post tema vehabije pa kad preslusas hadise nacices ustvari cuces da na kraju ovodunjaluckog zivota doci ce i po pedeset zena na jednog muskarca.a ima i to svoj razlog poslije kad cujes taj hadis razmisli zasto ce tako da bude a imas priliku da vidis?

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#443 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:beba a šta ako čovjek oženi 4 žene i par godina poslije umre, ostanu 4 udovice

Å¡ta onda

da se ponovo udaju ili?
da

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#444 Post Postao/la nella26 »

beba80 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:A odkale tebi beba podatak da 1:50, daj ba to je možda u tvojim snovima tako, ali te statistike nikad nije bilo čak ni u Kini gdje je najveći broj stanovnika [Happy.gif]
Nela ako vjerujes u ALAHA preslusat ces hadise koje sam stavio na post tema vehabije pa kad preslusas hadise nacices ustvari cuces da na kraju ovodunjaluckog zivota doci ce i po pedeset zena na jednog muskarca.a ima i to svoj razlog poslije kad cujes taj hadis razmisli zasto ce tako da bude a imas priliku da vidis?
Beba ne tegli me za jezik, iznijela sam svoje mišljenje i evo ponavljam ti, 1:50 samo u tvojim snovima, a ti koji si pobornik 4 žene ćeš naći hiljadu i jedan razlog da se opravdaš, ne pričaj mi bajke o tome kako bi ti bilo žao da koja nedobog ne ostane sama, ma daaaaj!, to je ono što je urođeno u muškim glavama - daj što više žena, a ovo vam je pokriće da ne bi bilo da se švalerate.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#446 Post Postao/la beca »

ovu temu odlučno izbjegavam, ali moram nešto napisati....

pobornicima i jednog i drugog shvatanja

Bog, Allah, Gospodar....On jeste ostavio da se normalni ljudi žene i da se djevojke udaju, da se stupa u bračnu zajednicu, da se stvaraju potomci....i sve je to bilo lijepo, bajno i krasno u nekadašnje vrijeme....

Bojim se da će doći vrijeme, kada brakovi i bračne zajednice više neće postojati....a zašto? Evo zašto....zato što je danas lakše dobiti na bingu nego naći osobu sa kojom možeš dijeliti život u normalnim okolnostima....zato što su i muškarci i žene danas pokvareni do srži i što je malo kome stalo da ima dom, porodicu i djecu...zbog toga što je svaki stoti muškarac i svaka stota žena vjerna svome supružniku, još malo pa će biti veći procenat razvoda brakova, nego sklapanja...a sve je to Njegovo iskušenje...

Stoga, nije li bolje da žena ostane sama nego da se veže za nekog kretena, lolu, da mu bude kućna pomoćnica i zabava u krevetu, mašina koja će raditi sve što on poželi, a da on može hodati i raditi šta hoće....bolje je ostati sam, ali rahat i miran do kraja života.....jel to ženi treba brak pa da ima dijete...naravno da ne treba, isto tako i muškarac, zašto bi trpio neku koja jasa sa jaranicama po cijele dane i noći, ne poštuje ga, radi one stvari koje ne priliče jednoj ženi, pa bolje je da se i ne uzimaju....

Dakle, meni je ta ideja o više žena totalno luda i neprihvatljiva....osim u slučaju da su te žene zaista u tolikoj mjeri očajne,, pa će pristati na to samo da se pika da su udate....I ima još jedna stvar tu....i ako postoje, a znam da postoje takvi brakovi, ili je u pitanju to što sam upravo navela, ili su žene finansijski u nezavidnoj situaciji, pa ona tim brakom dobije izdržavatelja

VI KOJI SE BORITE ZA OVU IDEJU., moj vam je savjet sačuvajte taj brak koji imate, nemojte u ime Allaha, i noseći se tim šta je Svetoj knjizi dozvoljeno, ispunjavati sami sebi skrivene želje....vi pojedinci niste u stanju sa jednom nakraj izaći, a kamoli da ih imate dvije....Ako imate viška para, zna se gdje se sevap može zaraditi, usvojite dijete koje je bez roditelja, pametnije vam je to i hiljade drugih mogućnosti, nemojte vjerom prikrivati prljave porive i vaše prljave mašte....ako ima kakva sirotica neudata, pomozite joj, zaposlite je, osjećaće se vrjednije nego da zna jadnu činjenicu da je nečija druga žena i druga mašina za seks...

I na kraju....zaista žalim mozgove i mentalne sklopove pojedinaca, a najjadnije je od svega ta ironija koju vi nazivate SEVAP....sevap vam je spasiti i učiniti kvalitetnim aktualni brak, izvedite djecu na pravi put, naše je podneblje puno previše jadnih situacija da bi mi raspravljali o ovako bizarnim temama

hvala

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#447 Post Postao/la beca »

beba80 je napisao/la: Nela ako vjerujes u ALAHA preslusat ces hadise koje sam stavio na post tema vehabije

znači ako ne presluša ne vjeruje u Allaha [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] daj beba80, što piješ kad ti škodi

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#448 Post Postao/la paparaci »

beca_jovi je napisao/la:ovu temu odlučno izbjegavam, ali moram nešto napisati....

pobornicima i jednog i drugog shvatanja

Bog, Allah, Gospodar....On jeste ostavio da se normalni ljudi žene i da se djevojke udaju, da se stupa u bračnu zajednicu, da se stvaraju potomci....i sve je to bilo lijepo, bajno i krasno u nekadašnje vrijeme....
pa i sad je to lijepo. samo sto je sve naopako.
Bojim se da će doći vrijeme, kada brakovi i bračne zajednice više neće postojati....a zašto? Evo zašto....zato što je danas lakše dobiti na bingu nego naći osobu sa kojom možeš dijeliti život u normalnim okolnostima....zato što su i muškarci i žene danas pokvareni do srži i što je malo kome stalo da ima dom, porodicu i djecu...zbog toga što je svaki stoti muškarac i svaka stota žena vjerna svome supružniku, još malo pa će biti veći procenat razvoda brakova, nego sklapanja...a sve je to Njegovo iskušenje...
slazem se s tim i ubijedjen sam da ce takvo vrijeme doci, jer se sve razvija u tom pravcu. a zbog cega je doslo do toga?! eeee.....
Stoga, nije li bolje da žena ostane sama nego da se veže za nekog kretena, lolu, da mu bude kućna pomoćnica i zabava u krevetu, mašina koja će raditi sve što on poželi, a da on može hodati i raditi šta hoće....bolje je ostati sam, ali rahat i miran do kraja života.....jel to ženi treba brak pa da ima dijete...naravno da ne treba, isto tako i muškarac, zašto bi trpio neku koja jasa sa jaranicama po cijele dane i noći, ne poštuje ga, radi one stvari koje ne priliče jednoj ženi, pa bolje je da se i ne uzimaju....
sve to stoji i razumijem te. osjecam neku gorcinu kroz tvoj post koju jako dobro shvatam!

stvar je u tome sto ako se covjek i zena pridrzavaju onoga sto je On propisao ovo gore navedeno uopste nema mjesta! znam. sad ces ti i mnogi pomisliti sigurno - pa ko to jos cini ili uspijeva?! znam, znam. ali to je to.
Dakle, meni je ta ideja o više žena totalno luda i neprihvatljiva....
zasto i zbog cega?!
nema tu nista nazor i zna se pod kojim uslovima moze samo doci do takvog braka.
to je pravo muskarca. ali ne znaci da ga mora ostvariti. vec se dovoljno diskutovalo po pitanju toga. svrha toga jeste prvenstveno da se zastite samohrane majke tj. udovice sa djecom, a na neki frajerluk!

ja licno mislim da vama zenama smeta samo ta cinjenica sto je musko na vecem polozaju(za jedan stepen) od zenska i ima nesto vise prava nego vi. vas to pojede i nikako da se pomirite s tim. vjerujem da se ne bi bunile da je to obrnuto.

Drug, sjeti se samo one teme "mozete li voljeti vise osoba istovremeno". tako nekako.

sve je to sa razlogom sto je tako i kako. On koji je stvorio nas i sve ostalo sigurno nije bezveze dao to kako jeste i zna kako je najbolje za nas! ali eto, znam ja nas hebo ti nas....

VI KOJI SE BORITE ZA OVU IDEJU., moj vam je savjet sačuvajte taj brak koji imate, nemojte u ime Allaha, i noseći se tim šta je Svetoj knjizi dozvoljeno, ispunjavati sami sebi skrivene želje....vi pojedinci niste u stanju sa jednom nakraj izaći, a kamoli da ih imate dvije.... nemojte vjerom prikrivati prljave porive i vaše prljave mašte.
pa to i nije za te svrhe! Njemu NE mozes nista sakriti niti Njega "farbati" :wink:
a to nista nije novo da se vjera koristi za vlastite svrhe i da sluzi samo kao paravan, nazalost! to je vec druga stvar....
I na kraju....zaista žalim mozgove i mentalne sklopove pojedinaca, a najjadnije je od svega ta ironija koju vi nazivate SEVAP
nema tu nista jadno i nikakve ironije ukoliko se radi o pravoj stvari! to jeste sevap!
....sevap vam je spasiti i učiniti kvalitetnim aktualni brak, izvedite djecu na pravi put
to svakako.
naše je podneblje puno previše jadnih situacija da bi mi raspravljali o ovako bizarnim temama
svakako nemamo pametnijeg posla [mmmux2.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#450 Post Postao/la nella26 »

Problem je što svi oni koji hoće da se ožene drugi put, odnosno dovedu i drugu ženu, hoće slobodne (po mogućnosti nevine) ja ne znam da se iko izjašnjava da bi zaštitio udovicu ili samohranu majku.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori