Ateizam-zasto?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Ateizam-zasto?

#121 Post Postao/la beba80 »

GRGA je napisao/la:Ateizam i to je jedna vjera!Tko malo bolje promisli shvatit će što sam htio reći! [eusa_think.gif]
Da grga u pravu si primjer volim ja svoje djete vise od Gospodara a On i mene i djete stvorio moj Gospodar je djete jer ga volim vise od Gospodara.Ja zudim za parama a nedjelim ih sa bracom i samo daj mi jos onda je moj Gospodar novac itd a vjruj grga uzmi bibliju i kur'an pa pouci i to je savjet moj za sve jer ja sam nasao smiraj duse jer kaze hadis hrana za tjelo je med mlijeko itd a za dusu kuran i to se mora balansirati jer ako hranimo tjelo a zapostavimo dusu osjecacemo prazninu pomisljacemo na svasta bez vodilje mozemo i pogrijesit i to katastrofalno.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ateizam-zasto?

#122 Post Postao/la mrki62 »

beba80 je napisao/la: Da ako je ovo a jeste sekularisticka drzava onda se ne zivi na nacelu serijata il nacelu vjerskih zakona vec na nacelu ateistickih ubjedjenja a to je zakon serijata kaze pucao si u covjeka ako on prezivi nek prezivi i onaj ko je pucao ako ne prezivi moze se i on istom mjerom ubiti al bolje je da mu se oprosti uz otplatu porodici.A u ateistickoj drzavi kaze kaznice se uslovno il zatvorom il uzece neko pare pa cemo ga oslobodit .znas li koja je ovdje razlika?
Tad se je država tek stvarala i nije bila ni sekularna ni vjerna niti civilizovana.
Rat su stvorili nacionalistički vjerski fanatici al se oni nisu borili , već su narod na osnovu vjerskog fanatizma zavadili , pa su im naredili da se posvađaju , potuku , pobiju i na kraju da svako svoju ranu liže .
Nigdje nacio - vjerski fanatici ni jednom društvu dobrog nisu donijeli.
Razlika je ogromna, uvijek je vjera bila umiješana u svim ratovima - pogledaj malo Povijest i sve će ti biti jasno .
Čak i sam napad na Iraq je bio uz pomoć vehabijskog vodstva S. Arabije , jer da USA nije imala zeleno svjetlo , Iraq nikad ne bi bio napadnut.
Ja se toplo nadam da si upoznat koliko vehabije iz S.Arabije mrze šiite iz Iraqa , nemoj da ti ja ovdje pišem romane [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori