Lazne hanefije jesmo li medu njima

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#18 Post Postao/la mrki62 »

Tacno iz tog razloga sto ne prihvatate njihove dokaze iz Kurana i Suneta nego se pozivate na Hanefijski mezheb,vam oni i iznose dokaze jasne o zabranama i propisima koje prepovijeda i Hanefijski mezheb.
Njihove dokaze ?
Jel to samo vehabije znaju tumačiti :lol: :lol:
Naravno jer kad ste u stanju kuran i sunet negirati,sto ne bi negirali i ono na sta se pozivate,tj Hanefijski mezheb.
Ko negira ? Na koji način ?
Pa u Å¡ta ostali muslimani vjeruju ( osim vehabija ).
Koji svijet?

Ovdje nema govora o nepriznavanju hanefijskog mezheba,nego vi sve sto vam ne valja etiketirate kao vehabijska posla,i sad vam oni pruzaju dokaze iz pravne skole Hanefija,koje isto ne priznajete.

Npr muzika,jedno je kad ja znam da je grijeh slusam je i nadam se Allahovom oprostu,a gadna je stvar kad ja negiram/dovodim u pitanje ispravnost tog propisa.
Koji svijet ,.......... pa sav islamski svijet , sem možda vehabija :lol:
Nije mi , već sav svijet ima takav stav o vehabijama. A što se tiče dokaza ,............... jel se može šta vehabijama o vehabizmu objasniti [muzikafo1.gif] [muzikafo1.gif]
Poslanik s.a je rekao:Arap nema prednosti nad nearapom
Slažem se , samo to nije stav vehabija, ............. [Happy.gif]
Naprotiv Muslimani su poznati po plemenitosti u ophodjenju s njihovim protivnicima.
Tvoje danasnje demokrate su u toliko krstaskih ratova kojima je cilj bio unistenje Islama i Muslimana,pokazali ko su i sta su.
Dal mozes navesti neki primjer gdje su Muslimani krenuli na njihovo unistenje?
Ako znaš ko su bile Osmanilije i ko je bio u BiH Husein Gradaščević i Mujo Hrnjica , onda će ti biti sve jasno.
A možeš malo proučiti i Arape za vrijeme Bizantije [Happy.gif]
U Islamu je nacionalizam strogo zabranjen.
Ko ih djeli u nacije rase boje negira kuran i samim tim i nije Musliman
Pusti pravila, pitao sam te zašto vehabije mrze Turke [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#20 Post Postao/la ra-ja »

Kako vidim vi ste obojica braca po vjeri ..iako ste braca...dozvoljeno je neslaganje izmedju vas, ali kod muslimana nije dozvoljeno da se iko na svijetu mrzi bez obzira na nacionalnost ..a posebno da ima i trun mrznje medju bracom.... :!:

Kako se u muslimanskoj vjeru ljudi neslazu po misljenju..tako ima u svim vjerama neslaganja i izdvajanja ..Kako su postali Protestanti,te Subotari....itd itd....?
Niko nikome nenamece svoje .da moras nesto vjerovati ili ciniti po njegovom ili tvom...Meni su svete knjige jako teske za citanje,,jer ih nerazumijem..Za njih treba imati bas mozak.Mislim da je to razlog sto se ljudi sami izmedjusebe nerazumiju po istoj temi.... :!:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#21 Post Postao/la im_ex »

Imal dobrovoljaca, ne razumijem terminologiju :arrow: Hanefijski mezheb.

Pitam se jel samo ja ne znam.
Pitam se jel bruka sto ne znam
Pitam se kako to da ne znam
Pitam se kako da to nikad prije nisam cula, prema tome ni od svojih roditelja pa nadalje.
Haman, iznicu nekakve rijeci koje se nisu koristile na nasim prostorima ... isto sam se ibretila i terminu *ummet* kad ugledah oblijepljene velike reklame *Moj ummete* a potom reklamu Mog ummeta preko tv, na osnovu cega zakljucih tek da se radi o bogatom programu u izvedbi duhovne muzike.

Sta je hanefija, aman
Jesam li to nevjernik il sta sam ... vise mi nista nije jasno, sve mi se nebesa od ove terminologije
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#27 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Muslimanom se postaje samo slobodnom voljom,ako svjedocic da nema Boga osim Boga i da je Muhamed njegov poslanik,Musliman si tj Muslimanka

eh, eto ti odgovora na tvoju temu, beba80 - Ja vjerujem u Allaha, vjerujem da je Muhamed a.s.v. njegov posljedni poslanik - ja sam Muslimanka [smileyheartbounceqy7.gif]


thx, Mic - veri veri machosum
ps - ne zapinji za Tosu ... nemoj meni za ljubav, bar [icon_flower.gif]


@Vidovita

Znam ja da je *Moj ummete* kulturno-umjetnicka manifestacija kojoj bih i sama rado prisustvovala, ali pitam sta znaci rijec *Ummet*, sto se ne bi moglo zvati ... hmm ... npr. Moji smrtnici ... ili .... Moj narode ... ili ... Moj/a/i/e ... sta ja znam vise

Mic, ne znas ni ti sta je ummet, ajd priznaj, necu ti nista [laugh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: lazne hanefije jesmo li medu njima

#30 Post Postao/la im_ex »

odgovor se ne pika [eusa_naughty.gif] .. mani mi pominjanja zajednice ... sta je ummet :P


[laugh.gif]

a taj link je zahtjevan vremena, a znas da ionako kuburim s istim :lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori