HALIFAT

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: HALIFAT

#17 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la: Zato su sekte,da sam ti napisao da se radi o sekti po misljenju sunija ti bi sije spomenuo,posto sam ti napisao da su Ahmedije sekta i za sunije i za shije skaces na Vehabije.
O Ahmedijama mi ti ne pricaj,preko Godinu sam bio kod Ahmedija i upoznao sam njihovog vrhovnog Vodju koji caruje u Engleskoj.
Ahmedije tvrde da je Mehdi vec dosao
Za godinu dana ti skonto ko i šta su ahmedije ,.......... ma bjaži [muzikafo1.gif]
Ja ne znam sto se ti odmah osjetis napadnutim kad se nesto napise o cemu nemas pojma i koje odmah krenes prekrit lazima i glupostima.
U mejtefu si ti ucio bajke iz 1001 noci.
Vrijedjanje Islama i Muslimana nije "normalno" stajaliste Muslimana.
Vrijeđanje ?
Pa vi Šiptari ste u svemu uvredljivi , čak i uzdignut prst vas uvrijedi a kamo li provehabijsko etiketiranje [muzikafo1.gif]
Naravno da imas pravo na svoje misljenje al nemas pravo prodavati ga kao islamsko.
I ?
Å ta je Halifa ?
Daj prevedi , ja sam napisao šta znači a ti pišeš memoare [muzikafo1.gif]
Hvala Bogu pa je Islam savrsen i ne pita za misljenje zalutalih,neznalica i oholnih.
Taj budizam ti hinduistima prepovjedaj,jesi cuo.
Opet lazes,Muhamed a.s je bio vojni i duhovni vodja i Vladar.
Slušaj MiC , Muhamed za sebe NIKAD nije dozvolio da se ga uzdiže u bilo koga, pa tako ni u duhovnog vođu , vojnog vođu ili bilo kakvog vladara.
Drugo je ako ga ti tako smatraš al neoboriva je činjenica da ON za svog života nije dozvolio da ga se smatra za takvog kakvog ga ti opisuješ.
Ma znam ja da vi vehabije imate pogrešno tumačenje o islamu i jasno mi je i kakav stav po tom pitanju imate , vi niste ravni čak ni budistima a ni hinduistima, jer su oni mnogo više umireni od vas [muzikafo1.gif]
Islam ne bazira na sjecanjima nego na Kuranu i Sunetu
Joj jesi pametan ,............. bravo , otkrio si toplu vodu , baš kao pravi toplovodar [muzikafo1.gif]
Deder mi onda ti po takvim pravilima objasni kad je nastao Halifat - ako moje sjećanje ne valja , onda ti objasni od kad je Halifat [muzikafo1.gif]
Sam protiv svojih lazi dokaze iznosis.........
Da , trudim se i to sve zbog tebe [muzikafo1.gif]
Zlobno si ogranicen u mislima znanju i izlaganju.
Na mojim i tvojim linkovima ti pise da osmansko carstvo nije bilo jedino u Istoriji koje je usposavilo Hilafet.
Muslimani na ovom svijetu postoje vise od 1400 g,od toga svega "samo" nekih 80 g nemamo Halife,ne iz razloga nadmoci necije nego iz sopstvene slabosti.
Hilafet ce bit opet uspostavljen makar se i cekalo da to Mehdi ucini,evo ovo je Islamsko znanje,a za tvoje licno misljenje te niko ne pita.
Hahahaha, ja sam napisao : I za kraj , halifata više nema , jer je prestao postojati sa raspadom Osmanskog carstva.
Ako to nije istina, onda ti napiši kad je prestao i u kojoj državi je bio zadnji halifat ccccccccc deder sa činjenicama i istinom , jer ako ja lažem , onda ti uskoči , popravi me :lol:
Kad ti ponestane argumenata,tj kad ti ja pobijem tvoje lazi onda se izvlacin na Vehabije,licno shvatanje,IZ tvoje pohadjanje mejtefa il sta ti ja znam sta.
Pomiri se stim da si u manjini od Muslimana koji na ove stvari gledaju krscanskim,komunistickim ocima.
Hvala svevisnjem nismo svi otupili i prestraseni kao ti.
:lol: to samo dokazuje koliki ti je IQ [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Zaključano