HALIFAT

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

HALIFAT

#1 Post Postao/la beba80 »

znate li sto je halifat ? jeli postoja da li ce postojati jesmo li duzni ga napraviti .ko sprijecava postavljanje ako sprijecava ?
Halifat je institucija .

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: HALIFAT

#4 Post Postao/la mrki62 »

Mogli su Mic i beba80 mene izabrati za Halifu i ja bih provodio halifat [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: HALIFAT

#6 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Mogo si ti utakmicu gledati i podrzavati tvoju domovinu,da ne bi opet aliju krivio posle...........
Gledam , no frks , imam laptop i dva posla obavljam u jednom trenu [muzikafo1.gif]

Šta je , jel se bojiš mog halifata [Happy.gif]

Halifat utemeljuje Allhovu vlast na Zemlji, ja bih provodio a ti bi slijedio mojim uputama, jel može , ha slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: HALIFAT

#9 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Slusaj mrki nemoj kvarit temu,nemoj se sprdati sa najvecom instancom u Islamu,te tvoje komplekse lijeci negdje drugdje.

Hvala
Tema je HALIFAT i nemoj pisati kako se kaže ili piše , ako misliš drugačije , onda otvori drugu temu [Happy.gif]
Inače se ne zezam , jer haman o tome malo više od tebe znam .
Malo prije sam bio odsutan , zbog razvoja utakmice - vodimo 1 : 0 protiv Rusa i pošto je kraj prvog poluvremena, evo me opet malo ovdje, zbog ove teme.
Pitao sam te nešto a ti se bojiš da ja budem halifa , ha :lol:
Baš kao što Allah odreduje Poslanike, On je taj koji takoder odreduje halife. On odabire osobu koja je najprikladnija da postane Halifa, i upucuje grupu pobožnih vjernika u manifestovanje Njegove volje kroz proces izbora Halife. Prema tome, može prividno izgledati da je Halifa odabran od grupe pobožnih ljudi, ali je to ustvari Allahova volja koja upucuje njihove sposobnosti u odabiranju Halife Njegovog izbora. Kad je Halifa izabran, on ostaje Halifa za cijeli život kao živa oporuka Božije volje.

Šta ako ja budem halifa , hoćeš li slijediti moje upute ,............ jel Mic ? [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: HALIFAT

#12 Post Postao/la mrki62 »

Ti nikad ne mozes bit halifa i da si od linije i porodice iz koje se biraju Halife.
Ti si otpadnik,ne sjajis ni hrabroscu ni iskrenoscu ni islamskim samouvjerenjem,sam si rekao da si od svoje porodice digao ruke a htio bi umetom da upravljas.......hehehe
Mic , to Å¡to sam citirao a posebno podvukao, to govori o tvojoj ljudskosti .
Suviše si agresivan i napadalan i po mom ti uopšte ne bi trebao biti na ovakvim temama, jer jednostavno ne podnosiš da bilo ko drugačije mišljenje ima od tvog .
Srami se sebe i svojih godina , ja sam to što sam postavio na ovu temu prenio sa jedne stranice - evo ti link , nemoj na mene da pišeš da lažem , izvoli link KLIKNI !

A ono u vezi moje porodice , Mic , pokaži gdje sam rekao u vezi toga - moju porodicu ne miješaj na bilo kojoj temi , ok ?!
Za mene je porodica svetinja i pazi kako se ponašaš do iste !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: HALIFAT

#15 Post Postao/la mrki62 »

Mic, ahmedije ili bilo koje sekte za tebe nisu ispravne - sem vehabija, jel ?
O Halifatu ja tebi mogu i prostim riječima jer sam za razliku od tebe išao u mejtef i imam nekog predznanja al sa normalnog stajališta , ne takvog provehabijskog ( ekstremnog ).
Halifa je po naški vladar i ništa drugo i ja imam pravo na svoje mišljenje a moje mišljenje je da toga u islamu uopšte ne bi trebalo ni biti , jer sam Poslanik a.s. nikad sebe nije smatrao vladarom .
Po mom sjećanju je isti halifat nastao tek nakon smrti Pejgambera.

Ti jednostavno ne podnosiš bilo kakvo shvatanje - sem provehabijsko .
Da vidimo šta imaš reći za ovja link : http://bs.wikipedia.org/wiki/Pravedne_halife

Ili ovaj : http://www.dzematamsterdam.nl/index.php ... itemID=105

I za kraj , halifata više nema , jer je prestao postojati sa raspadom Osmanskog carstva.

Ova tema je istorijskog značaja i o takvim stvarima vehabizam nema uporišta .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Zaključano