Definicija Boga

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Definicija Boga

#16 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Ako trazis definiciju Boga onda ti vecinom u lexikonima stoji "Nadnaravno vrhunsko bice" ako trazis islamsku definiciju onda ti je ona ponudjena u Allahovim Uzvisenim svojstivima i ona su za islamske filozofe(a i za mnoge druge) temelj svake rasprave o Bogu. 1.Bog ima i postoji 2.Bog je jedan 3.Bog je oduvijek jer nije postao 4.Bog je zauvijek ,jer Ga nece nestati 5.Bog nije nicemu slican 6.Bog Sam po Sebi postoji (ovo se uci u mektebu pa eto da ponovimo gradivo :D ) Znaci u ovim svojstvima pametnom insanu stoje svi odgovori a ima se i o cemu da zamisli i razmisli. [eusa_think.gif] A ako te zanima kako dijetetu obijasniti Boga ,ja ne bih znao fkt ali znam na koji je nacin meni moj dedo to objasnio.Cesto bi znao reci "Allah te nagradio ili Allah te uputio sinko" pa sam ga sijecam se jednom i pitao nesto kao "pa gdje je taj Allah?" Dedo je stavio ruku na srce i rekao mi "ovdi" ,a ja opet "pa jel i u mene tu ?" kaze on "jes sinko ako klanjas a ako ne klanjas lahko ode odatle" . Ja opet pitam "pa sta bude kad On ode ?" kaze dedo "pa bude ti prazno srce" [eusa_clap.gif]

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Definicija Boga

#17 Post Postao/la venecija »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:Ako trazis definiciju Boga onda ti vecinom u lexikonima stoji "Nadnaravno vrhunsko bice" ako trazis islamsku definiciju onda ti je ona ponudjena u Allahovim Uzvisenim svojstivima i ona su za islamske filozofe(a i za mnoge druge) temelj svake rasprave o Bogu. 1.Bog ima i postoji 2.Bog je jedan 3.Bog je oduvijek jer nije postao 4.Bog je zauvijek ,jer Ga nece nestati 5.Bog nije nicemu slican 6.Bog Sam po Sebi postoji (ovo se uci u mektebu pa eto da ponovimo gradivo :D ) Znaci u ovim svojstvima pametnom insanu stoje svi odgovori a ima se i o cemu da zamisli i razmisli. [eusa_think.gif] A ako te zanima kako dijetetu obijasniti Boga ,ja ne bih znao fkt ali znam na koji je nacin meni moj dedo to objasnio.Cesto bi znao reci "Allah te nagradio ili Allah te uputio sinko" pa sam ga sijecam se jednom i pitao nesto kao "pa gdje je taj Allah?" Dedo je stavio ruku na srce i rekao mi "ovdi" ,a ja opet "pa jel i u mene tu ?" kaze on "jes sinko ako klanjas a ako ne klanjas lahko ode odatle" . Ja opet pitam "pa sta bude kad On ode ?" kaze dedo "pa bude ti prazno srce" [eusa_clap.gif]
:D [evojele9.gif] [icon_flower.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Definicija Boga

#18 Post Postao/la kajs »

A ko ce kao djedo, potpuno jasno precizno bez i najmanje nejasnoce i greske. Ma kad suu zivu Din Allhaov zivjeli, Mashallah

[evojele9.gif] (mada je ovo vise djedu u ruku poljubit)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Definicija Boga

#20 Post Postao/la ra-ja »

Ko zna definiciju Boga , a neosjeca ga u sebi i skroz oko sebe ,stim zna da je prisutan, onda i definicija mu samom neznaci nista... [icon_flower.gif]

Odgovori