Ko su oni ?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Ko su oni ?

#16 Post Postao/la selma24 »

Mrki62 je napisao/la:
Selma24 je napisao/la: jel i tvoja zena smije da se provodi sa ostalim ljudima?? Ili bolje receno da se pocese kao sto ti kazes? Bil to bilo uredu za tebe??? Nemoj me pogresno da svatis, nego zanima me ako ti volis zene dali tvoja zena ima tu mogucnost? ?
Moja žena je vlasnik svoga tijela a ne ja - kakvo ti je to pitanje [muzikafo1.gif]
Cuj kakvo mi je ovo pitanje hihi sto?? Nesto ti se nesvidja ili?? Rekoh ja tebi, nemoj me pogresno da svatis!!! Nego eto ovo me bas interesovala..... da znam kako mislis o tome! Hvala na odg.jasno !
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko su oni ?

#17 Post Postao/la mrki62 »

Mrki62 je napisao/la:
Vihor je napisao/la:I ova tema se moze shvatiti kao akt mrznje prema jednoj vjerskoj skupini i nij e ni cudo da te ignorisu na svakoj stranici zbog tvog lupanja
Kao akt mržnje ?
Po čemu , daj primjer , ako ikako može.
A mogu ja malo i pojasniti,............ svi oni što su pobjegli iz ovih il onih razloga iz države gdje su rođeni, oni se danas nalaze u državama gdje im je fino al opet im fali neki qurac, pa žele ovo , pa žele ono i to na način , da se uredi država kao ona iz koje su pobjegli - otišli.
E sad, ako bi se kojim slučajem i desilo , da se država uredi po njihovom ukusa, putem logike ta ista država više ne bi bila dobra ( kao i ona iz koje su došli ) i oni bi opet tražili način da odu u neku državu , koja nema takvog uređenja pa onda bi OPET težili ka tome, da se uređuje država na način kao što sam već opisao.
Dakle, pročitaj još jednom i ako ikako može, de opiši fino, da svi vide gdje to ja pružam, na koji način to ja pružam mogućnost da se shvati kako mržnja prema jednoj skupini.
Eto , po mom si i ti jedan od mnogih , koji krivi druge, upravo kao u samom uvodu , gdje sam lijepo opisao.
A ako ti misliš da je to uvreda, pa pojasni fino , da svi vide u čemu je to štos.
Ne bježim ja od odgovornosti al se stječe dojam i to iz opravdanih razloga da ja nisam dio vaše jednoumne politike.
Ja volim svojom glavom misliti i ni u snu ne želim biti rob nečijih sumanutih ideja a to se upravo vidi u mnogim zatočenicima nacio il vjerskih fanatika.
nema šta da radim ,pa da ponovim , možda ipak @Vihor , odgovori [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#18 Post Postao/la BlackRaven »

Interesantno citanje. Ali je pitanje dali je vjera u pitanju ili ljudi, kultura itd.
Ako ljudi ne prate svoju vjeru dali moze biti razlog vjera za ove probleme.
I kada je biti Musliman postalo kao nacionalnost?
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#19 Post Postao/la BlackRaven »

I nebi bilo fer da se svi ljudi tih zemalja gomilaju u jedno. Nigde su svi losi, i nigde su svi dobri. Znaci je krajno pitanje - sta zeli autor s tim textom reci?!
Uostalom je to jedan stari text puno puta upotrebljen od islamofoba...samo ovaj put preveden..
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#20 Post Postao/la BlackRaven »

Po meni nema konflikta medju samostalnog misljenja i vjeru/religiju pratiti.. Ako mi neko sada ne moze naci da u ovom slucaju Bog u Kur'anu je zabranio da covjek uopste razmislja/kontiplira oko pitanja zivota itd...cak i zahteva da covjek trazi dokaze, istrazuje istinu...

Jer ako cemo biti iskreni nismo rodjeni ni sa kojom idejom ili filozofijom..sta to znaci - covjek je uvjek pod uticajem necega. Niko nije toliko objektivan. Mrznja je vecinom kada ti smeta jedna grupa/individ toliko da zelite ugusiti pravo spomenutih. Omalozavati, generalizirati i isprdavati.

Ako covjek sam ne zeli biti utrpat u kategorije, sto onda uzima sebi za pravo da to drugima radi?!


(Izvinjavam se ako nisam bas dobar na srpsko-hrvatski...ima razloga za to) :)
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko su oni ?

#21 Post Postao/la mrki62 »

Slobodno ti piši, mi tebe razumijemo [Happy.gif]
Nije muslimanom biti nacionalist, kao što ti misliš već nacionalisti koriste muslimanstvo kao nekakvi štit od drugih u smislu da se drugačije mišljenje tretira kao napad na njih samih zbog eto , kobiva vjere pa onda se usput upotrebljava riječ islamofob [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#22 Post Postao/la BlackRaven »

Hvala ;)

Ima takvih svugde, nista novo. Imao sam puno diskusija s ljudima koji tumace Islam na jedan ostar nacin, isto tako s islamofobima. Gde mrznja udje - pamet izadje. Bez slobode reci - nema prave slobode. Diskutovati probleme meni ne smeta, samo kada covjek predje u "gomilanje".


Dobar klip: http://www.youtube.com/watch?v=G0D4_hFnRlU
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko su oni ?

#23 Post Postao/la mrki62 »

Taj klip,..........to je više il manje zrežirano a imamo mi temu i o vehabijama [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#24 Post Postao/la BlackRaven »

Mrki62 je napisao/la:Taj klip,..........to je više il manje zrežirano a imamo mi temu i o vehabijama [muzikafo1.gif]
Da reziziran da bih izvrsili test kako li ljudi reaguju, u ovom slucaju kada udje osoba pokrivena. Ali glavno je da ljudi na stranu nisu znali da je test. [smile.gif]
Sada sta ima klip s tkz "vehabijama" da radi...beats me [huh.gif]
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko su oni ?

#25 Post Postao/la mrki62 »

Pa vehabije prisiljavaju žene da hodaju pokrivene
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#26 Post Postao/la BlackRaven »

Mrki62 je napisao/la:Pa vehabije prisiljavaju žene da hodaju pokrivene
Interesantno..Moram ih "pitati" - jer sam mislio da ima muskaraca bezobzira iz koje kulture/etniciteta/religije koji prisiljvaju zenske na jedan ili drugi nacin na jedno te drugo. Ne sto bih sada imalo to s klipom da radi nesto, jer kao sto vidim na klipu ona se oseca ugrozena radi toga sto je tlace pojedinici koji nevole njen izbor tj izbor svojstveni pokriti se. I drugo, jeli ona sebe nazvala "vehabijkom"? [eusa_think.gif]

A za vehabije ako postoje grupe da sebe tako nazivaju, ono sto znam malo o tim ljudima koje drugi nazivaju "vehabije", nebi po Islamu ni smeli da sebe (ako ima individa koji sebe to nazivaju) tako nazivaju.. Sto se tice sekta - nekaze se djaba sekte (ako nemaju nesto svoje na stranu od religije kojoj kazu da pripadaju).


Sekte u moj svjet nemaju tezine, osim sto sebi to daju. Mene interesuje sta sama religija tj. Svjete Knjige kazu o temam. Tumaciti mogu i ja, nije problem. Problem u svjetu tkz Islamskome jest da se vise i vise radi o sektama i pojedincima/grupama nego o samoj religiji. Kao voz koji je skrenuo s pruge, moze se reci.


"U vjeru nema prisiljavanja – Pravi put se jasno razlikuje od zablude! Onaj ko ne vjeruje u šejtana, a vjeruje u Allaha – drži se za najčvršću vezu, koja se neće prekinuti. – A Allah sve čuje i zna." 2:256 Kur'an

Ljudi bili Muslimani, Hrscani ili Jevreji koji se ne ponasaju po svojoj religiji kako treba nemogu biti "spokesmen" za majoritet koji nije kao oni. Losih ima svugde. Vjera je nesto sto mora doci iznutra pa se pokazati izvan. Ko preti, prisiljava i sta ne drugo samo pokazuje nesigurnost svoju. Znaci u Islam nema prisiljavanja - ali ima ljudi koji prisiljavaju (sve religije imaju taj problem).
Zadnja izmjena: BlackRaven, dana/u 01 Mar 2013 13:17, ukupno mijenjano 1 put.
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko su oni ?

#27 Post Postao/la mrki62 »

Vehabije postoje i nije potrebno njih stavljati u navodne znakove.
Gdje piše da tak klip, koji si postavio nije vehabijski ?

I onak usput, da li može biti žena slobodna u vehabije, da se ponaša i oblači onako kako je njoj volja ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#28 Post Postao/la BlackRaven »

Ako ne pise mora da je? Jeli to zelis reci? [eusa_think.gif]

Ja ne znam kako ti upade u temu "vehabije" i sta oni ako ih ima da sebe nazivaju to imaju s Islamom da rade?
Jeli onaj "hrscanski" sektas u Wako (USA) predstavljao Hrscanstvo po tvome? [eusa_think.gif]
Po tebi ako te tumacim tacno sada, ispravi me ako gresim, izgleda da sve pokrivene zene su "vehabije" i drugo sve jedna je potlacena. [eusa_think.gif]

Tumacim tako jer je to klip producirati od Amerikanaca o Islamofobiji i kako je jednoj pokrivenoj zivot svakodnevni pod diskriminacijom.
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ko su oni ?

#29 Post Postao/la mrki62 »

I moja mati je bila pokrivena sa razlikom da je niko nije silio i otkrila se s vremena na vrijeme, zbog ovih il onih proslava a ja tebi ovdje opisuje, situaciju , koja je istinita i koja je u vehabija točno onako kako sam opisao.
Taj link, koji si postavio je dvosmislen i možemo ga tumačiti kako se kome ćefne i sve upućuje na pomaganje vehabija u svojoj nakani.
Opet te pitam; da li je moguće da žena od vehabije , onako svojom voljom ode bilo gdje gologlava.
Pitam jer si pomenuo da nema prisile u islamu.
O kršćanskom sektašu nemam mišljenje, jer ne poznajem taj slučaj.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
BlackRaven
Pocetnik
Postovi: 14
Pridružen/a: 23 Feb 2013 11:31

Re: Ko su oni ?

#30 Post Postao/la BlackRaven »

[eusa_clap.gif] Rest my case...kao sto se kaze...pojent se pokazao na kraju.
Beware! verily there is a piece of flesh in the body of man, which when good, the whole body is good; and when bad, the whole body is bad, and that is the heart. //Mohammed s.a.w


slika

Odgovori