Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#61 Post Postao/la Bebuskaa »

Dragi Allah je rekao ''Vjeruj svoju ,postuj drugu''vjeru....bez obzira ko ta osoba bila...gledaj je dusevno a ne sa osudbama samo zato sto je rodjena po drugim uslovima vjerskih nauka.... :)

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#62 Post Postao/la Abu_haqq »

Bebuskaa je napisao/la:Dragi Allah je rekao ''Vjeruj svoju ,postuj drugu''vjeru....bez obzira ko ta osoba bila...gledaj je dusevno a ne sa osudbama samo zato sto je rodjena po drugim uslovima vjerskih nauka.... :)
Svakako da treba postovati ali netreba gaziti svoje zbog tudzeg. To je sve sto sam htjeo reci.

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#63 Post Postao/la Bebuskaa »

Imam samo jedan primjer...znam curu koja je muslimanka..ok..ima26 godina..klanja svaki vakat...za nju ne postoje diskoteke..muzike..seksy garderoba itd...i prosle godine uda se...muz joj je srbin..doduse pola pola..ali nosi ocevo prezime ..otac mu je srbin.Naime sad molis boga vjerujes i pratis NJegova pravila..a pod broj jedan prekrsila si jedan od najvecih grijehova u muslimanskoj vjeri!!!!....kako to definisati..kad mi pocne davati lekcije o vjeri i kako treba da zivim taj svoj jedini zivot...koji sam vec upolila ...lol.. :lookround:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#64 Post Postao/la Abu_haqq »

Bebuskaa je napisao/la:Imam samo jedan primjer...znam curu koja je muslimanka..ok..ima26 godina..klanja svaki vakat...za nju ne postoje diskoteke..muzike..seksy garderoba itd...i prosle godine uda se...muz joj je srbin..doduse pola pola..ali nosi ocevo prezime ..otac mu je srbin.Naime sad molis boga vjerujes i pratis NJegova pravila..a pod broj jedan prekrsila si jedan od najvecih grijehova u muslimanskoj vjeri!!!!....kako to definisati..kad mi pocne davati lekcije o vjeri i kako treba da zivim taj svoj jedini zivot...koji sam vec upolila ...lol.. :lookround:
Ako je njen muz ne-musliman onda je preksrila Allahov zakon. To je na njezinu stetu. Medzutim svi grijesimo i to neznaci da nemozemo nesto korisno nauciti o te osobe. Eto vidis cak mozes pouku uzeti na njezinoj greski.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#70 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

vidovita_dzemila je napisao/la:ljutite se koliko hoæete ali otkako ste se pojavili vas dvojica hamid islam i abu haqq i otkako ste poèeli trpati temu Religija kilometarskim postovima, kopiranjem tuðih rijeèi i otvaranjem bezbroj novih tema koje samo vi komentari¹ete meni se ovaj dio foruma smuèio i vi¹e ga i ne èitam. ¹to je previ¹e previ¹e je.

=D> =D>
Slazem se potrudite se da argumentujete malo svojim rijecima narucito se odnosi na vas @Abu_Haqq

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#71 Post Postao/la Bebuskaa »

:biggrin: :biggrin:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#73 Post Postao/la Abu_haqq »

hamid_islam

razumio sam ja tebe zasto ti to radis. Ja sam ti htjeo samo ukazati da to nije stav poslanika sws niti naj boljih generacija. Poslanik sws jeste bio ljubomiriv prema nevjernicima ali im nikad nije cestitao praznik. Svaki musliman treba da se obhodi na najljepsi nacin prema nemuslimanima.
Islam se gradi na ispravnoj akidi (vjerovanju) kako bi se dobio cvrst temelj a ne samo slamke koje ce se kasnije lahko srusiti ukljucujuci ono sto si nadogradio. Bez dobrog i cvrstog temelja nema muslimana niti islamske drzave.

Ja zivim u SAD-u gdje ima vise od 250 milliona svih vrsta nemuslimana. U gradu gdje zivim isto tako ima ih oko 5 milliona, a nas saka muslimana. Nerukujemo se sa zenema niti im cestitamo praznike ali se medzusobno postujemo i oni nas vise postuju zato sto se drzimo nase vjere crsto. Necinimo dawu koristeci haram da bi nekom uljepsali Islam.
Ne, to je pogresno! Mi nemozemo nekoga uciniti muslimanom to samo Allah swt cini. Allah swt u Kur'anu kaze vi ih samo opomenite i ukazite to je vas zadatak a Allah je taj koji okrece srca.

Sto se tice dijaloga sa nevjernicima i slicnim to se samo cini sa dokazima iz Kur'ana i Sunneta poslanika Muhameda sws to nije da se govori po nasem misljenju jer nasa misljenja mogu biti pogresna i po nasim strastima a Allah kaze borite se protiv njih (tj argumentima) sa Kur'anom!

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#74 Post Postao/la Bebuskaa »

Abu_Haqq je napisao/la:
Nerukujemo se sa zenema niti im cestitamo praznike ali se medzusobno postujemo i oni nas vise postuju zato sto se drzimo nase vjere crsto.
](*,) :-k

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#75 Post Postao/la Abu_haqq »

Bebuskaa je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:
Nerukujemo se sa zenema niti im cestitamo praznike ali se medzusobno postujemo i oni nas vise postuju zato sto se drzimo nase vjere crsto.
](*,) :-k
Nevidim sta ti nije jasno ovdje. Postujes li ti covjeka koji nepostuje svoje ili gazi po onom sto tvrdi da je?

Odgovori