Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

Re: lonely

#33 Post Postao/la dinko »

lonely je napisao/la:tema je :
dali poshtujete druge religije ja poshtukem ali nas niko ne poshtuje vidite da se u svaka muslimanska drzava vodi rat protiv nasih braca .zato kazem ja poshtujem tuce religije ali nas niko ne poshtuje ALLAH EKBER.
U svakom slucaju si upravu lonely ... ja svima cestitam i Bozic katolicki i Bozic pravoslavni, uskrs itd a do sad meni nitko nije cestitao Bajram ni jedan ... sto vise,pitaju me da li su nase zene zatvorene u kucama,da li mi muslimani podrzavamo terorizam i te neke glupe stvari koje su aspolutno culi iz izvora koji zele nas muslimane da uniste.E nece ima ici

Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#34 Post Postao/la Zahara »

Ne postujem sekte, a i islam mi je skroz bez veze! Sektasi i mislimani su mi u nekom svom svetu fiju,fiju tako da daleko od ociju, daleko od srca!

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#35 Post Postao/la dinko »

Zahara je napisao/la:Ne postujem sekte, a i islam mi je skroz bez veze! Sektasi i mislimani su mi u nekom svom svetu fiju,fiju tako da daleko od ociju, daleko od srca!
Ne postujes muslimane ... u cemu je stvar da nas ne postujes.Znas li onu vjeruj u svoje postuj druge ...

Islam nije nikakva sekta , islam je jedna velika prelijepa vjera u kojoj ljudi uzivaju vjerujuci u islam.Islam je cista vjera i vjera mira i dobrote
Zadnja izmjena: dinko, dana/u 17 Feb 2007 03:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#36 Post Postao/la Zahara »

Kao prvo svi znamo na koji nacin je islam dosao na ove nase prostore 1389. godine ubijanjem i razaranjem mog roda! Tako da za mene je islam=zlo! Ne vidim razlog zasto se ti osecas uvredjenim?! Ne moze svako da voli islam. Jednostavno nego ga voli, a neko ne! Jako je glupo stvoje strane sto si napisao kako je islam "lepa,slatka i ljupka" vera daj bre, zagolicaj me da se nasmejem! Nauci da postujes tudje misljenje, a ne da nameces svoje! Toliko o suzivotu u Bosanskoj carsiji! Tacno sam znala da ce da se javi neka pametnica i da se zacudi sto sam napisala ono! Sto se tice mog dolaska na "islamski chat,forum..." koliko vidim ovo je bosanski sajt Nemackog "porekla".Ne vidim razlog zasto ne bi dolazila, nit je Bosna, nit je Nemacka islamska republika! Ne znam mozda se tebi manta pa umesto latinice vidis arapska slova! Ma ipak ne mogu nista da ti zamerim sto si napisao jer nisi ti Arapin, vec si ponikao iz mog roda, pa jednostavno moras da se pravis vecim muslimanom i od samog Arapina! Bilo kako bilo dal ces da se krstis, ili da klanjas, to je tvoja licna stvar i pravo svakog coveka da sam sebe pronadje u veri u Boga! Pozdrav

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#37 Post Postao/la dinko »

Prvo,nikad se ne vracaj u proslost.Kao prvo,ti znas sta su pojedini srbi radili u Srebrenici i drugoj muslimanskoj raji na poducju bosne ... DRUGO ako nisi znala da u BiH ima 70% muslimana a 30% srba ili hrvata zajedno.Trece,mi muslimani nismo krivi sto su vas Turci rastocili na ovim prostorima pa donjeli islam za sobom ... znas li ti koliko je godina proslo od toga,punih 618 godina i ti si meni sad to dosla govoriti kako je islam dosao na balkan ... CETVRTO,moras znati da je u njemackoj 70% muslimana jer Turci sad i gore haraju pa ce i NJemacka postati muslimanska zemlja ... pomiri se sa isitnom

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#38 Post Postao/la dinko »

E zaboravio sam reci i PETO ... srpkinje se dobro karaju ali ih ne bih za zenu jer govore BRE , LEPO , SLEPO , BELO , itd ...

Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#39 Post Postao/la Dino_at »

LAFF je napisao/la:Znaci li to postovani @Dino AT da ako postujem tudju vjeru pravim grijeh po Islamu!!!

E pa onda mi vjera nista nevalja!!!


To je cista glupost Pa kako onda Mustafa Ceric cestita vjernicima katolicke i pravoslavne vjere Bozice
Glupost ako je to vjera u kojoj sam ja da nesmijem svom prijatelju komsiji sunarodnjaku cestitati vjerske praznike onda j*bem ja sebe.
Eh laffe laffe, dok tako nastupas onda mi zvucis naivno i slaba si licnost. Hajd mi definisi postovanje drugih vjera? Odgovor koji je ovdje naveden je potpuno Islamski ispravan i potpuno logican bez ikakve sumnje. Kad ja necestitam svojoj materi njezine katolicke praznike onda bi i ti tog kjafira mogao da zabatalis. I ovako nebi trebao biti u prijateljskim odnosima osim poslovno. Ako su tebi cetnici i ustase bitniji od Allaha dz.s. i vjecnog dzenneta onda izvoli. Islam nije glupost vec je kod tebe manjak imana. Islam te stiti od onoga sto se desilo u Srebrenici momak. Vidjeli smo kako nas fino odradise. A mi i dalje u Bosni trazimo EU :) to je za plakati. Trebao bi se potruditi malo vise za Islam.
Ceric moze sto se tice uleme da radi sta hoce, on i jest reis zato sto je takav kakav jest. Jer drugacijeg ga EU nece :). Samo ce i on pred Allaha stati pa ce ga Allah pitati jesi to i to radio? A to sto je cestitao porekao je u sto vjeruje. Pa bujrum.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#40 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Dino_AT je napisao/la:
LAFF je napisao/la:Znaci li to postovani @Dino AT da ako postujem tudju vjeru pravim grijeh po Islamu!!!

E pa onda mi vjera nista nevalja!!!


To je cista glupost Pa kako onda Mustafa Ceric cestita vjernicima katolicke i pravoslavne vjere Bozice
Glupost ako je to vjera u kojoj sam ja da nesmijem svom prijatelju komsiji sunarodnjaku cestitati vjerske praznike onda j*bem ja sebe.
Eh laffe laffe, dok tako nastupas onda mi zvucis naivno i slaba si licnost. Hajd mi definisi postovanje drugih vjera? Odgovor koji je ovdje naveden je potpuno Islamski ispravan i potpuno logican bez ikakve sumnje. Kad ja necestitam svojoj materi njezine katolicke praznike onda bi i ti tog kjafira mogao da zabatalis. I ovako nebi trebao biti u prijateljskim odnosima osim poslovno. Ako su tebi cetnici i ustase bitniji od Allaha dz.s. i vjecnog dzenneta onda izvoli. Islam nije glupost vec je kod tebe manjak imana. Islam te stiti od onoga sto se desilo u Srebrenici momak. Vidjeli smo kako nas fino odradise. A mi i dalje u Bosni trazimo EU :) to je za plakati. Trebao bi se potruditi malo vise za Islam.
Ceric moze sto se tice uleme da radi sta hoce, on i jest reis zato sto je takav kakav jest. Jer drugacijeg ga EU nece :). Samo ce i on pred Allaha stati pa ce ga Allah pitati jesi to i to radio? A to sto je cestitao porekao je u sto vjeruje. Pa bujrum.
Dobro si ti to sve slozio i uocio (pogotovo u zadnjoj mojoj recenici)
Moze da bude da sam naivna i slaba licnost prije svega niko nije savrsen
Istina je to da vezano za Islam imam puno puno pitanja jer udaraju na moja licna nacelna temeljna uvjerenja bas kako vi navodite pa cak i usporedbi Chetnika i Ustasa.
Ali nebi bio zelio biti dopedantan krajnosti vezano za tu usporedbu kako vi to cinite.

Pa bi rekao samo da u nekim segmentima iskristaliziranog mog induvidualnog shvatanja koje i jesu odlike Bosnjaka uzivam i zivim u vjeri Islama medjusobnog postovanja respekta i suzivota.
Kako i prilici nasem geografsko-tradicionalnim obicajima.
Pa tako mislim da ulema Prof Mustafa Ceric isto kao i svi drugi.
Ukoliko ste skepticni mozemo i da anketiramo evo da krenemo od ovog foruma.



A da odgovorim i nasoj ovoj @Zahari postovana te izbledjele propagande smo se mi naslusali dajte nesto orginalnije
Kao sto kaze moj kolega 618 godina je jako veliki period :bigups:

Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#41 Post Postao/la Zahara »

Kao prvo istorija je uciteljica zivota! Nasa proslost nas uci kako da gradimo buducnost! Kod nas vazi sledece: svima sve oprastamo ali nikada ne zaboravljamo! Tako se ni 1389. god. nikad nece zaboraviti, ne sme se zaboraviti! Jadan je onaj koji zaboravi svoju proslost i svoje poreklo! Istorija se stalno ponavlja! Nama 2007. god. dodje ko i 1389. god. isto mesto, isti dusmani i isti posrednici nasa "braca"Hriscanska! Kao drugo sve sto ste u ratu radili vi nama , radili smo i mi vama! Oko za oko, zub za zub! Osveta je nase drugo ime! Kao trece ni Bosna ni Nemacka nece biti to sto si napisao! Ljudi u Evropi ce uvek imati gadjenje prema islamu! A kao cetvrto to sto si napisao za nas izgleda smesno i jako primitivno! U ostalom takvi ste vi Bosanci smesni i glupi! Nisu za dzaba oni silni vicevi o Bosancima, ne ne! Pozdrav

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#42 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Zahara je napisao/la:Kao drugo sve sto ste u ratu radili vi nama , radili smo i mi vama! Oko za oko, zub za zub! Osveta je nase drugo ime!
Mada se neslazem u mnogim stvarima s tobom ali svako ima svoje licno misljenje
ali volim postove koji u sebi imaju orginalnosti!

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#43 Post Postao/la Isolde »

linux je napisao/la:E zaboravio sam reci i PETO ... srpkinje se dobro karaju ali ih ne bih za zenu jer govore BRE , LEPO , SLEPO , BELO , itd ...
linux to je stvarno glup komentar prosto totalno nisko :huh: a tebi Zahara ako imas nesto protiv Islam, kao sto je vec rekao linux, staces onda na taj site?! stvarno ne razumem!! ne trebamo svadjalice :mad: :P ..... glupavo mi je al i zalostno je da citam takve stvari, svi smo mi ljudi, svako voli svoje i tako treba ipak mislim trebalo bi biti normalno da se postujemo da budemo tolerantni prema drugima... :) :baa:

Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#44 Post Postao/la Zahara »

Aman bre, samo sam rekla svoje misljenje, ni sa kim se ne svadjam! U ostalom vec sam tvom jaranu odgovorila na to pitanje! Slabo citas ocigledno! U ostalom ko tebe udara po usima da citas moje komentare?! Vozdra, baaa!!!

Avatar
Isolde
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 460
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: Austria/Srbija

#45 Post Postao/la Isolde »

Zahara je napisao/la:Aman bre, samo sam rekla svoje misljenje, ni sa kim se ne svadjam! U ostalom vec sam tvom jaranu odgovorila na to pitanje! Slabo citas ocigledno! U ostalom ko tebe udara po usima da citas moje komentare?! Vozdra, baaa!!!
lepo si rekla " samo sam rekla svoje misljenje", to i ja radim svako ima pravo da pise/kaze sta misli/zeli zato nema ljutnja ni vredjanje, samo opusteno ;) :satisfied: poz i tebi :P

Odgovori