Umro NINO ( Amir Resic )

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

Umro NINO ( Amir Resic )

#1 Post Postao/la Mala_selmica_ »

UMRO NINO


Folk pevaè Amir Re¹iæ preminuo u bolnici u Bijeljini od perforacije pankreasa, izazvane dugogodi¹njim alkoholizmom




Amir Re¹iæ Nino, jedna od najveæih pevaèkih zvezda turbo folka sredinom devedestih pro¹log veka, preminuo je u èetvrtak kasno uveèe u bolnici u Bjeljini. Prema saznanjima Pressa, èetrdesetrogodi¹nji pevaè je preminuo od posledica perforacije pankreasa, izazvane dugogodi¹njim alkoholizmom.

Kako je za Press rekao Simi¹a Kajmakoviæ, direktor izdavaèke kuæe „Renome" iz Bijeljine, i jedan od najboljih Ninovih prijatelja, pevaèu je pozlilo jo¹ u èetvrtak ujutru, ali on nije ¾eleo da ostane u bolnici:

- Nino me pozvao tog jutra, jer je imao jake bolove u predelu stomaka i zajedno smo oti¹li u Bijeljinsku bolnicu - ka¾e Kajmakoviæ i dodaje:


FAKTI

- Nino je roðen kao Amir Re¹iæ 22.1.1964. u Bosanskoj Dubici, a posle studija preselio se u Kru¹evac. Promenio je ime u Nikola, u trenutku kada je iz islama pre¹ao u hri¹æanstvo i postao pravoslavac. Pre tri godine vratio se u islam

- Izdao je ukupno 14 albuma, od kojih je prvi - „Mangup" iza¹ao 1991, a poslednji „Jedan na jedan" 2006. Najveæi hitovi: „©to mi noæi nemaju svanuæa", „©ta æu mala s tobom", „Usne vrele kao ¾ar", „Kraljica Balkana"...

- Iz tri propala braka ima tri æerke: Amelu, Sandru i Tamaru


- Iako su lekari insistirali da ostane na leèenju, on je odluèio da ode kuæi, jer se pla¹io da æe mediji napraviti dramu od toga ¹to je u bolnici. U¾asno mu je bilo stalo ¹ta æe mediji pisati o njemu - navodi on.

Kajmakoviæ ka¾e da ga je iste veèeri Nino ponovo pozvao, jer zbog velikih bolova, nije mogao da ustane iz kreveta, pa su pozvali hitnu pomoæ.

- Nino je primljen na hirurgiju oko 22 sata, ali veæ je bilo kasno. Tokom vo¾nje do bolnice veæ je izgubio svest. De¾urni lekar opipao mu je stomak i pitao me da li je bio alkoholièar. Odgovorio sam potvrdno. Lekari su poku¹ali reanimaciju, ali pomoæi vi¹e nije bilo. Inaèe, poslednjih nedelja, Nino je stalno prièao o smrti, kao da je predoseæao ¹ta æe se dogoditi - potreseno navodi Kajmakoviæ.

Kajmakoviæeve reèi potvrðuje i jedan od Ninovih najboljih prijatelja koji je ¾eleo da ostane anoniman:

- Stalno je prièao o smrti, a èak je i pravio planove za svoju sahranu. Veæ dugo je bio bez pravog motiva za ¾ivot, posebno otkako ga je ostavila druga ¾ena Jasna. Pio je mnogo i alkohol ga je, eto, i uni¹tio.

Kako saznajemo, Nino æe biti sahranjen
danas u rodnoj Bosanskoj Dubici

Avatar
italianboy15
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 109
Pridružen/a: 18 Aug 2007 02:00
Lokacija: Italy

#2 Post Postao/la italianboy15 »

Joj bas sam ga volio slusat jes mi zao...
"JER A SAM STVARNO SRECAN SA NJOM,JER ZA SEBE ZNAM KADA JE SAMNOM,I DA DUSU TRAZIE JA BIH JOJ DAO,ZNAM NIJE MUSKU ALI MORAM''

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#6 Post Postao/la sredovjecni_33 »

imao je par dobrih pjesama, i nek mu je lahka crna zemlja.
-samo lagano i opu¹teno-

Odgovori