Eurovizija

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Eurovizija

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Bosnu i Hercegovinu na Eurosongu 2008, koji æe se odr¾ati u Beogradu, predstavljat æe bh. muzièar Elvir Lakoviæ - Laka sa pjesmom pod radnim nazivom "Poku¹aj",
Pjesma koja æe predstavljati BiH na 53. Eurosongu u Beogradu u maju 2008. æe premijerno biti izvedena u Specijalnom TV show programu BH Eurosong 2008, koji æe se emitirati u¾ivo na BHRT u nedjelju 02. marta 2008.

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la Sabinam »

Od susjeda jos nista, jos nije bio izbor Dora 2008...kada bude...budem vas obavijestila...skoknem u Opatiju i poslusam, pa vam prenesem

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#7 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

necko- je napisao/la:Na ¹to li æe ova lakrdija da lièi :-k Gdje ba¹ njega da izaberu? Ko ih to bira? Leteæi cirkus M.P.-a?
U skladu sa Pravilima, generalni direktor BHRT formirao je komisiju za odabir pjesme predstavnice BiH za Pjesmu Eurovizije 2008
A to su...
Dejan Kukriæ , urednik Zabavno-muzièkog programa BHT1 i ¹ef delegacije BH Eurosong 2008
Milorad Kenjaloviæ, mr.sc. - vandredni profesor, dekan Akademije umjetnosti Banja Luka,
Vesna Andree Zaimoviæ, mr.sc. - muzikolog,
Jasmin Feroviæ - ¹ef Muzièkog programa BH radija 1,
Damir ©ehanoviæ - muzièki novinar,
Admir Ðuland¾iæ - muzièki producent MPBHRT i
Maja Èengiæ - PR i press za projekat BH Eurosong 2008.

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la Sabinam »

Da meni je bas cudno kako kod vas i u Bosni, mislim, nema ono da studiji biraju ili ljudi da glasaju...Mislim, da se razumijemo, i tu moze biti namjestaljka, ali sto je manje ljudi to je potkupljivanje lak¹e

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#11 Post Postao/la im_ex »

necko- je napisao/la:
Ako pjeva Bo¹njak, muziku je vjerovatno pisao Hrvat a tekst Srbin :biggrin:
nisi u pravu ovaj put ... Laka je autor i muzike i texta :)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#13 Post Postao/la im_ex »

necko- je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
necko- je napisao/la:
Ako pjeva Bo¹njak, muziku je vjerovatno pisao Hrvat a tekst Srbin :biggrin:
nisi u pravu ovaj put ... Laka je autor i muzike i texta :)
Previ¹e su Bo¹njaka stavili u komisiju :)
ma da ... hahah ... i otkud li bosnjak uopce na redu, pitaju se zli jezici, kao da gledam :P :biggrin:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#15 Post Postao/la im_ex »

Vidis, Laku voli raja ... osvjezenje je na sceni, djeluje posve obicno, nenapuhano ... djeluje originalno. Njegov pravac je novitet na prostorima ex yu uopce ... pa se, od te originalnosti, ako vec nista drugo, onda i ocekuje neki uspjeh.
Laka je i meni simpatican ... Hari s "Lejlom" prodje dobro, ali, to nam ujedno ne moze biti nikakvo mjerilo da bi, cak i u slucaju da se nasla nova numera kvalitetom bar blizu Lejli a kamo li jaca od nje, kao takva i opet bila jedna od favorita ili cak pobjednicka ... ne moze se biti sigurno.
Pa sad, imajuci i tu cinjenicu na umu ... nek se i s Lakom proba, zasto da ne - nikad se ne zna.
Mada, iskreno, da sam ja neko, i ja bih radije da nas predstavlja Igor Vukojevic ... samo iz tog razloga sto njegov pravac nekako bas dobro razumijem za razliku od Lakinog.

Ali, sta je tu je ... nek je nasem Laki sa srecom pod bosansko-hercegovackom zastavom u Srbiji. :)

Odgovori