Juzni Vetar

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#16 Post Postao/la im_ex »

MaLa_SeLmIcA_ je napisao/la:
kako je juzni vetar postao, joooj nestima ta teorija im_ex :biggrin: :biggrin:
haha, cuj sad smo jos i rospije --- neka, hvala, hvala [-( :P

BoMMe, ja cu u tu teoriju vjerovati sve dok me ti kao Autor teme ne demantujes, s objasnjenjem koje "stima" :P :)

hajd, zapali jeNu lulu mira hahah :P :)

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Juzni Vetar

#17 Post Postao/la pasa74 »

[quote="MaLa_SeLmIcA_


Juzni vetar su:
Kemal Malovcic, Semsa Suljakovic, Dragana Mirkovic, Sinan Sakic I Mile Kitic


mislim da je "juzni vjetar",orkestar.

Avatar
thelastsamurai
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1824
Pridružen/a: 21 Jan 2007 02:00
Lokacija: Macedonia
Kontakt:

#18 Post Postao/la thelastsamurai »

Juzni Vetar je nesta sta volim najvise u zivotu kad je u pitanje muziku

Legendarni ansambl Ju¾ni Vetar je osnovan davne 1981 godine, a sastavljaju ga sledeèi muzièari: Miodrag M. Iliè - bas gitara, Sava Bojiè - elektrièna gitara i Perica Zdravkoviè - klavire. Odavde kreèu svoju muzièku karijeru jedne od najveèih zvezda narodne muzike.

Prve izvodjaèe, koje su snimili sa Ju¾nim Vetrom su Du¹an Kostiè i ©emsa Suljakoviè. Posle njih dolaze Sinan Sakiè, Mile Kitiè, Kemal Malovèiè i Dragana Mirkoviè. Sa nima pevaju ©erif Konjeviè, Hanka Paldum, Lepa Lukiè, Gordana Stojièeviè. Ju¾ni Vetar su poznati po zaista dobrim hitovima, koji èe da ostanu zauvek u vremenu: Nek puknu dusmani, Svi gresimo, Mogao sam biti car, Po¾eli nesto, Milo moje sto te nema, Caru ide carevo, Zasto si se napio, Sve je postalo pepeo i dim, O¾eni me babo, Nema sreèe bez tebe, Zauvek si ostala u meni, Nema kajanja, Kasandra, Simpatija i jo¹, i jo¹ ...

Evo jos par imena, koje su snimili sa JV: Boban Zdravkoviè, Bahtijar Bruliè, Indira Radiè, Suzana Jovanoviè, Sreèko ©u¹iè, Louis, Dragan Koiè - Keba, ©aban Bajramoviè, Sne¾ana Babiè - Sneki, Mustafa ©abanoviè, Anica Milenkovic, Gojko, Nehru, Marta Saviè, Ivan Kukolj-Kuki, Ja¹ar Ahmedovski, Vid Nediè, Sandra Kaèavenda, Zorica Miniè, Dijana Miladinoviè, Svetlana Jungiè, Acko Neziroviè, Nermina Goluboviè, Jovan Mihaljica, Nerka Hod¾iè, Halil Kurjakoviè-Lile.

U slavnu petorku ostali su: Dragana Mirkovic, Kemal Malovcic, Mile Kitic, Semsa Suljakovic i Sinan Sakic....... ;)

Odgovori