Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

#1 Post Postao/la im_ex »

Da, da dragi/e moji/e ... jos jedna tema o njemu jer - Tose Proeski ZIVI u nasim srcima, a to je valjalo zasluziti. Njemu hvala, on tog i jeste zasluzan.

slika

Nemoguce je reci sve o Tosi i kolko god tog da se kaze, nama, Njegovim fanovima je malo. Hocemo jos, ne smeta nam ni ponavljanje vec recenog u vezi s njegovim postojanjem, glasnim mogucnostima, izgledu, drzanju, humanosti i predivnim pjesmama koje nam je ostavio u nasljedje.

Jedan od razloga otvaranja ove teme je info koji zelim da saopcim Njegovim fanovima a koji, moguce, nisu upoznati:

"Veceras, na Sat kanalu "Svet Plus" se daje Tosin koncert u 21:00 u trajanju od dva i po sata.
Fanovima preporucujem da na vrijeme aktiviraju svoje video recordere, jer cu to i sama da ucinim :)

Dakle, ovu temu (ako administracija dozvoljava) zamisljam da ide u smjeru spomena na naseg dragog Tosu ... postavljajmo fotke, pricajmo o njemu - dokazimo da je on i dalje itekako ziv u nasim srcima.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#2 Post Postao/la im_ex »

Tose - dusa draga

slika

Sevdalinku "Moj dilbere" pjeva srcem, kao da je bosanac - uvjeri se ....klik!

http://de.youtube.com/watch?v=a9lkdmSMI ... re=related

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#3 Post Postao/la belly_dancer »

zbilja je tuzno da tako mlada osoba prepuna potencijala
izgubi zivot,tako nastrada..mislim da nam je time Bog htio poruciti
da nikoga netreba gledat drugacije doli samo kao covjeka..
ali to ne mice cinjenicu da je mnogo dobra ucinio tu
na ovom svijetu,pokazao je odraslima da je i danasnji narastaj ipak
dobar i da se vrijedi ulagati u mlade,mladima je ostavio dobar primjer
kako bi mlad covijek mogo da zivi ispravno..pokazao nam je sta znaci biti
nesebican i iskren..prema Bogu i prema ljudima..
zbilja imas pravo im-ex,vrijedan je svakog spomena i hvale..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#4 Post Postao/la im_ex »

belly_dancer je napisao/la: mladima je ostavio dobar primjer
kako bi mlad covijek mogo da zivi ispravno..pokazao nam je sta znaci biti
nesebican i iskren..prema Bogu i prema ljudima..
zbilja imas pravo im-ex,vrijedan je svakog spomena i hvale..
Nasla si prave rijeci, belly_dancer
U ovom zalosnom svijetu gdje se sve gleda kroz materijalizam, Tose je svojim postojanjem zasluzan da bude simbol dobrog primjera.

Vjerujem da su se mnogi tek njegovim "odlaskom" rijesili na pravi put ... znam da niko od njih ili od nas ne moze prevazici Tosu, ali, ne treba podcijeniti ma kakav i ma ciji korak ka poboljsanju.

Npr. sta je njemu znacila jedna osnovna skola u drzavi ciji on nije drzavljanin, skola jedne manje opcine u BiH, u Brezi pa je uoci koncerta u Sarajevu neocekivano dosao u tu skolu da bi im poklonio 2 rachunara jer je cuo da ih nemaju uopce.
Neki ce mozda reci, ah, sitnica ... nije to sitnica ... nije ... valjalo je doci na tu ideju i rijesiti se na cin.

A tek ovaj primjer:

"U mestu Negotino zivela je devojèica Milena kojoj je Tose bio zivot, njen princ iz bajke.

Na koncert, pa mogu da umrem

Njeni roditelji Svetlana i Branko Dimov prièaju za "Blic" o tome kako se èuveni muzièar pojavio u njihov zivot i ulepsao ga.
Mala Milena bila je tesko bolesna. Kao beba je imala karcinom na karlici, a onda su joj od citostatika otkazali bubrezi. Tako je ostala stalno vezana za krevet i bocu kiseonika.
- Jednom prilikom, imala je samo tri godine tada, gledala je televiziju kao i obièno jer nije nista drugo ni mogla iz kreveta i ugledala je Toseta. Pevao je na koncertu. Tuzno je zaplakala i rekla: "Jedina mi je zelja da jednom i ja odem na njegov koncert, pa posle mogu da umrem". Mnogo smo se rastuzili. Nismo znali sta da kazemo. Za roditelja je to strasna reèenica, a ona tako mala... - i sada, mnogo godina posle tog dogaðaja, tuzno prièa otac Branko.
Posle kratke pauze, nastavlja da preprièava neverovatan dogaðaj kako je Tose saznao za to. Oni su, naime, isprièali prijateljima koja je Milenina "zivotna zelja, a ovi prijatelji su opet svojim poznanicima u kafiæu preprièavali. Sluèajno je Tose bas tog dana prolazio kroz Negotino i tu u kafiæu saznao kako je jednoj tesko bolesnoj devojèici zelja da upozna njega. Istog momenta se raspitao gde je njena kuæa i krenuo tamo.
- Tose se pojavio na nasim vratima. Nikada neæemo zaboraviti taj dan. Skamenio sam se od uzbuðenja i nisam mogao da izgovorim ni reè. I Milena je zanemela, a odmah zatim je poèela da vristi od sreæe, skoèila sa kreveta i povukla sa sobom i crevo od boce. Ne obaziruæi se na to, skoèila je Tosetu oko vrata. To je i za nas bilo kao u bajci, a kamoli za nju - priseæa se Branko.
Od tada je svraæao kod njih kad god je mogao. Taènije, svraæao je kod male Milene, i gde god bi se ona zadesila, posto se zbog bolesti "seljakala" po bolnicama, on se pojavljivao.
- On je njoj ulepsao zivot. Dao nam je svima smisao. Milena ga je zvala na mobilni èak i dok je na koncertima. Jednom je direktno sa koncerta na trgu u Skoplju otrèao u bolnicu da je vidi jer ga je ona nazvala. Ona je umrla u sedmoj godini, 2000. Od poznanika smo èuli da bi Tose kad god proðe kroz Negotino svratio na njen grob - kazu Milenini roditelji, koji iako imaju sina Vaska, kazu: "Pre tri dana izgubili smo sina". " (izjava nakon Tosine pogibije)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

mi mada ga nismo poznavali dozivljavamo ga ko brata ili pak prijatelja..bio je andeo..istina,ljepo receno..tesko je pomisliti na taj dan..bila sam u skoli,jutarnja smjena,hrvatski,ulazi profa u ucionicu (ima 27 god,i obozavala ga) i rida ko nista..kad smo culi isli smo na trg blizu crkve da molimo za njega..fali nam ta njegova prisutnost..nije bitno ko je kakav..i koje je vjere i nac.,on je bio nas heroj..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#6 Post Postao/la im_ex »

Jedina osoba koja gledavsi na period od krvave '92 do danas svojim "odlaskom" ujedini sve pripadnike ex yu ... zaljen je podjednako u svakoj drzavi, u porodicama drugih vjeroispovijesti ... svi su Ga zalili kao covjeka ne osvrcuci se pri tom na Tosinu vjersku pripadnost ni slucajno.

Recimo, u mojoj vjeri ne postoji klanjanje svecima ... nema obiljezavanja slave svecu ... nema paljenja svijeca svecu ... nema svetaca po toj vjeri kao svetaca u drugim vjerama, najkrace - ali, raduje me da se u makedonskoj ortodoksnoj crkvi razmatra ideja da se Tose proglasi svecem. Sazeto, ja Ga i "vidim" vec kao sveca :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#7 Post Postao/la belly_dancer »

dio nas je otiso s njim..nedvojbeno!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#8 Post Postao/la im_ex »

Trenutno slusam "Igra bez granica" pa dodjoh na ideju da potrazim i povucem ovu temu - njemu u cast

Tose srusio sve rekorde popularnosti i prodaje u 2007. godini

slika

Tose Proeski je u tekuæoj godini srusio sve rekorde popularnosti i prodaje albuma u Bosni i Hercegovini i regionu, objavljeno je iz produkcijske kuæe Hayat Production.

Za samo èetiri mjeseca, njegov je album "Igra bez granica" prodan u tirazu koji nadilazi 70 hiljada prodanih primjeraka, a pjesma Miroslava Rusa "Igra bez granica" u Tosinoj je interpretaciji dosla do prvoga mjesta na svim znaèajnim top listama sirom zemlje.

Ista pjesma proglasena je pjesmom godine u sklopu pop rock top liste na skoro svim stanicama, a titula pjevaèa godine takoðer je zasluzeno pripala Tosi Proeskom.
-------------------------------------------
moja omiljena "Igra bez granica"
moj stav je jasan slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#9 Post Postao/la im_ex »

sa malim zakasnjenjem glede datuma, pokupih ovo "od sebe" i rijesih i ovdje postaviti ... eh, Tose, zalosti nasa koja ne jenjavas

slika

Danas je 25. 01. '08 - da je ziv, danas bi slavio svoj rodjendan - pokojni Tose :roll:

Tose - tvoja djela, tvoje pjesme, tvoj lik, ti - ti zivis i dalje u srcima onih koji te vole i koji ce te vjecno pamtiti po dobru ... a ima nas mnogo, to znas.
Neka ti je laka crna zemlja, Tose.

Makedonska TV

http://media.a1.com.mk/members/vesti80.htm


Moj stav 8)

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#10 Post Postao/la belly_dancer »

Da citala sam u novinama neki dani bilo je na tv-u kolko se ljudi skupilo kod groba u Makedoniji da mu cestita rodendan..prestrasno..ko da sve dozivljavamo iznova.. :(

Hvala im_ex na slikama..odma cu ih kopipejstati :)
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

#11 Post Postao/la im_ex »

Toše Proeski 1981.-2007.
Godišnjica pogibije balkanskog slavuja


slika

16. oktobra 2007. vijest o pogibiji Toše Proeskog šokirala je i rastužila sve one koji su znali za njega, bilo da su slušali njegovu muziku ili ne. Danas je godišnjica od preranog odlaska mladog makedonskog muzičara.
Otišao je kad mu je bilo tek 26 godina. Tog kobnog jutra u 6.20 poginuo je u saobraćajnoj nesreći na autoputu Zagreb-Lipovac, kod Nove Gradiške u Hrvatskoj. Pokopan je u Makedoniji uz najveće državne počasti.

U znak sjećanja na Proeskog, najavljeno je da će se trčati jedan od najdužih maratona, dug skoro 1000 kilometara, od Nove Gradiške do Tošinog rodnog grada Kruševa, gdje će maratonci položiti cvijeće i upaliti svijeće na njegovom grobu. Ovaj maraton trčat će se svake godine, a najmlađi ovogodišnji maratonac je devetogodišnji Filip. Učesnici će biti podijeljeni u četiri grupe, a u Kruševo bi trebali stići u nedjelju u 12 sati.

Protiv 32-godišnjeg Georgija Georgijevskog, prijatelja Proeskog koji je vozio Touareg prilikom strašne nesreće kad je vozilo odletjelo pod teretni kamion, podignuta je optužnica. Menadžerica balkanskog slavuja Ljiljana Petrović, koja je i sama bila u vozilu i svjedočila nesreći, prestala se baviti svojim poslom.

Svoj posljednji intervju Toše je dao večer prije pogibije u emisiji "Vrteleška" Vesne Petruševske. Govorio je o planovima za budućnost.

Fan klubovi Toše Proeski u regionu organizuju sjećanje na muzičku legendu u mnogim gradovima Balkana.

http://www.youtube.com/watch?v=ID91buVq ... /081016004

Todor Toše Proeski rođen je 25. januara 1981. u Prilepu. Počeo je pjevati još u djetinjstvu, a album prvijenac "Nekade vo nokta" (Negdje u noći) objavio je 1999. godine. Ubrzo je postao popularan u Makedoniji, a nešto kasnije i na cijelom Balkanu. Godine 2002. krenuo je na turneju van granica Makedonije. Veliki uspjeh doživio je prvo u Srbiji i Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, a nešto kasnije i u Hrvatskoj i drugim zemljama.

Bio je UNICEF-ov ambasador dobre volje, a 2004. snimio je i himnu ove organizacije "This World". Osvojio je i statuu Majke Tereze za svoj humanitarni rad. Takmičio se i na Eurosongu u Turskoj te godine i osvojio 14. mjesto. Sarađivao je s mnogim muzičarima iz regije pa i šire.

http://www.youtube.com/watch?v=hH6TXWQs ... /081016004

Iako je izvodio pop muziku, nikad nije zaboravio svoje makedonske korijene, te je jedan album posvetio upravo makedonskoj narodnoj muzici ("Božilak"). Ostala je najupečatljivija njegova izvedba pjesme "Zajdi zajdi".

5. oktobra 2007. na Gradskom stadionu u Skoplju održao je svoj posljednji veliki koncert. Na taj dan 2008. mnogi muzičari s Balkana održali su na istom mjestu koncert u čast preminulom pjevaču.

Svoj posljednji veliki solistički koncert u Sarajevu održao je 12. maja 2006. godine.

http://www.youtube.com/watch?v=9DnLylHI ... /081016004

Moj stav 8)

slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

#12 Post Postao/la sabinax »

Evo nesto sto je Ljiljo napravio o Toši i iz tog kraja
http://www.youtube.com/watch?v=nuE_UEoaIG0
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

#13 Post Postao/la im_ex »

lijepo od Ljiljana ... htjedoh ostaviti komentar al mi na youtube ne prihvata podatke :shock:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Re: Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

#14 Post Postao/la zapisnicar »

cuj, momak lijepo pjeva, fin je, ali mi pocinje smetati sve to u vezi s njim pocinje da mi lici na idolatriju.

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zasluzan nasih emocija - Tose Proeski

#15 Post Postao/la indeks »

Jednako sam tuzna pri pomisli da njega vise nema,bas kao i godinu prije...............ali tu su njegove pjesme,koje,sigurna sam,nece nikad pasti u zaborav,a samim tim ni nas dragi Tose........

Jedna od, meni,najdrazih pjesama..............

http://fr.youtube.com/watch?v=VakmZ-bqZAk

Odgovori