Vijesti iz svijeta muzike

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#33 Post Postao/la beca »

evo Mic

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#35 Post Postao/la im_ex »

Prve fotografije Halida Bešlića nakon nesreće

slika

Jedan od najpoznatijih interpretatora narodne muzike Halid Bešlić napustio je danas oko 13.15 sati Klinički centar Koševo.

slika

Bešlić je u pratnji porodice, prijatelja, premijera KS-a Besima Mehmedića i kompletnog tima Kliničkog centra u Koševu koji je vodio brigu o njemu i njegovom uspješnom oporavku, izašao pred veliki broj predstavnika medijskih kuća iz BiH i regiona te im se zahvalio za dolazak.

slika

"Sada ne mogu puno da pričam, ali ću uskoro moći pa ćemo se ispričati", poručio je i izazvao buru oduševljenja među medijima i onima koji su ga došli ispratiti.

Halid Bešlić je, po riječima direktora Kliničkog centra Farisa Gavrankapetanovića, oporavljen.

"Predstoje operacije oka koje će biti urađene na najboljoj klinici za ovu vrstu povreda. Operirat će ga dr. Murat Karađogul, a izuzetno ohrabrujuća je činjenica da desno oko reagira na svjetlost", izjavio je Gavrankapetanović.

Posebnu pohvalu, Gavrankapetanović je uputio porodici Bešlić koja je imala povjerenja u Klinički centar te timu vrsnih ljekara koji su radili na Halidovom oporavku: Naimu Kadiću, šefu Neurohirurgije, Selvedini Komeliji, šefici Intenzivne njege, Edini Lekić, anesteziologu, Benjaminu Bejtoviću, maksilofacijalnom hirurgu koji je vodio operaciju na Bešlićevom licu, Mustafi Hirošu, šefu hirurških disciplina te Mirsadu Aliću, anesteziologu.

Bešlić i njegova porodica su zahvalili medicinskim sestrama Olji, Saneli, Mensuri i Mirsadi koje su sve vrijeme bile uz Bešlića.

Ove fotografije su fotografije prvog pojavljivanja u javnost Halida Bešlića nakon saobraćajne nesreće

Dobro je, hvala Bogu



Brena s kratkom kosom ... bas joj lijepo stoji, zar ne :D

slika



slika

Stanovnici Mokre Gore u Srbiji, njih 7.000, potpisali su peticiju protiv režisera Emira Kusturice i najavili da će pravdu tražiti i u Strazburu. Oni kažu da im Kusturica otima djedovinu i naglašavaju da će svoja imanja braniti svim sredstvima i po svaku cijenu.
Emir Kusturica je na Mokroj Gori izgradio svoje privatno selo Drven-grad i sada hoće da ga proširi za novih 6.500 hektara čime bi oteo privatne posjede.

Stanovnici Mokre Gore najavili su i štrajk pred zgradom Vlade Srbije, posebno ogorčeni što ih Kusturica stalno vrijeđa tvrdeći da su oni "neuki seljaci i primitivne pjandure".
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#37 Post Postao/la im_ex »

Ni belgijski strucnjaci ga uspjesno ne operisashe.

Ne znam samo zasto je i insistirano na operaciji kad su strucnjaci iz Turske rekli da je rano da bi se jos ista radilo. :?
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: vijesti iz svijeta muzike

#41 Post Postao/la maida_20 »

Muzika
Nagrada "Toše Proeski" ove godine na HRF-u
Prošle godine na Hrvatskom radijskom festivalu premijerno su predstavljeni prvi singl i spot Toše Proeskog s albuma na engleskom jeziku "The Hardest Thing“, te je već tada najavljeno da će se od ove godine dodjeljivati nagrada koja je dobila ime po ovom tragično preminulom makedonskom pjevaču.
Nagrada će biti dodijeljena za najbolji vokal na predstojećem 14. Hrvatskom radijskom festivalu u Opatiji. S albuma na engleskom jeziku "The Hardest Thing", s kojim je Proeski trebao osvojiti svijet, nedavno je pušten novi singl. Nakon najavnog singla "The Hardest Thing", uslijedio je onaj pod nazivom "Separate Ways", a najnovija pjesma zove se "Guilty".
090526103.jpg
090526103.jpg (22.65 KiB) Pogledano 2469 puta.
Muziku i tekst radio je Wayne Hector, a aranžman Martin Hansen. Novi singl odmah je po izlasku albuma našao put do slušatelja pa ga je većina Tošinih fanova odmah proglasila najljepšom pjesmom na albumu.

Podsjetimo se još jedne balade koju je pjevao Proeski, ovaj put na talijanskom jeziku u duetu sa Giannom Nannini.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#42 Post Postao/la im_ex »

slika

Adnan Babajić, pobednik prvog serijala „Operacije trijumf“ juče je u tonskom studiju televizije Pink novinarima predstavio svoju prvu pesmu, duet sa popularnom pevačicom Katarinom Ostojić Kajom pod nazivom „Srce plače ljubav“. Ovu prelepu baladu koju smo premijerno čuli napisala je i komponovala Emina Jahović Sandal. „Trenutno radim na pesmama za pop album koji će, najverovatnije izaći krajem septembra. Veoma sam uzbuđen što smo počeli. „Srce plače ljubav“ je lepa balada i nadam se da će naći put do srca publike. Veoma mi je drago što je Emina uradila numeru koja mi se, između ostalog, dopada zato što podseća na stil Dino Merlina, a drago mi je što sarađujem sa Kajom koja je jedna od najboljih ženskih vokala na ovim prostorima“, kaže Adnan.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: vijesti iz svijeta muzike

#44 Post Postao/la sabinax »

vidovita_dzemila je napisao/la:a moj bare zašto [huh.gif]
nadam se da je to bio samo trenutak slabosti
e dzemka moja...kod ovako teskih narkomana tesko je potpuno izljecenje...
ako nista uvijek ce biti pod heptanonom sto je isto tako teska droga samo legalna, to se vidi po njegovim ocima koje su uvijek na "pola koplja"....
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori