Vijesti iz svijeta muzike

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

Johnny...legenda:
"Zavr¹io sam sve, ali sada trebam tipkati. To je u ¹esnaestercu. Stavio sam Tukidida u ¹esnaesterac, Historija Peloponeskog rata. Dokon èovjek inaèe radi svakakve p****… kako da ti objasnim? To je ogroman rad. Bojim se da se nikada iz toga neæu izvuæi. "
Dugo sam se pitala sta je s njim...hvala Dzemka
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#10 Post Postao/la im_ex »

Enes Begoviæ pobjednik Ilid¾e 2008

Interpretacijom pjesme "Du¹a Sarajeva" Enes Begoviæ pobijedio je na sinoænjem Internacionalnom festivalu narodne muzike "Ilid¾a 2008".

Sarajevski pjevaè za pobjedu je dobio 15.000 KM, koliko je iznosila nagrada publike. Njega su za pobjednika proglasili i novinarski, odnosno poèasni ¾iri.

Sa ljetne pozornice na Ilid¾i bogatiji za 20.000 KM oti¹ao je ©erif Konjeviæ. On je za pjesmu "Hajra" dobio nagrade struènog ¾irija za najbolji tekst, muziku, aran¾man i interpretaciju, a svaka je vrijedila po 5.000 KM.

Alma Suba¹iæ, koja je izvela pjesmu "Prva ljubav", progla¹ena je najboljom debitanticom.

U takmièarskom programu Festivala natjecalo se 25 izvoðaèa iz cijelog regiona. U èetvrtak naveèer odr¾ano je "Veèe legendi".

U revijalnom dijelu sinoænjeg programa nastupili su bh. sazlije Avdo Leme¹ i Æamil i Senad Metiljeviæ, koji su izveli nekoliko tradicionalnih bosanskih sevdalinki.

Manifestaciju je direktno prenosila FTV.

Sve je kvalitetno uraðeno organizacijski, umjetnièki i interpretatorski, pohvalio je organizatore èlan ¾irija Hari Vare¹anoviæ...
04.08.2008. 12:18
Nakon u èetvrtak odr¾ane "Veèeri legendi", u kojoj su uèestvovala brojna eminentna muzièka imena iz cijelog regiona, prvi obnovljeni internacionalni festival narodne muzike "Ilid¾a 2008" zavr¹en je u subotu u Sarajevu takmièarskim programom.

Pobjednièka pjesma takmièarske veèeri je "Du¹a Sarajeva", koju je otpjevao Enes Begoviæ. Osim novinarskog i poèasnog ¾irija, Begoviæ je osvojio i publiku te mu je pripala i novèana nagrada u iznosu od 15.000 KM.
----------------------------------

Cestitke za Visocanina Begovica =D>
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#13 Post Postao/la sabinax »

vrlo vazno...joj sto mene nervira kad ljudi zaraduju na privatnom zivotu zvijezda...ali dok god ima ljudi koji to citaju, tako ce i biti

Pa nek su se palili, njihova stvar :baa:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#14 Post Postao/la im_ex »

Na koncertu u Hrvatskoj, nedavno u Domaševcu, Đorđe Balašević je javno rekao kako pjeva na svom maternjem, hrvatskom jeziku, zaboravljajući pri tome da živi u Srbiji i priča ekavicom?! Međutim, popularnom kantautoru to nije bilo dosta, pa je nastavio u svom šeretskom stilu ( navodi srbijanski list "Kurir"), i u nastavku teksta citirajući popularnog pjevača:
"Postoji jedan problem mali u svemu tome. Ja govorim jednu iskvarenu verziju hrvatskog, takozvani srpski", nakon čega se salom zaorio gromoglasan pljesak propraćen ovacijama.


http://de.youtube.com/watch?v=1aztGt2e4 ... info/21172


hmm ... ne znam ... ovo mu nije trebalo ... ne njemu, slavnom Balash-u.
Nece bas biti ponosan na "provalu" ako mu se prepricaju komentari, da ne pricam ako se sam na njih nakadi (dugo drugo a)
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori