Vijesti iz svijeta muzike

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: vijesti iz svijeta muzike

#16 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:ma on nekad previše pametuje na koncertima, a sve s ciljem da se uvali raji. tako je i u mostaru pametovao. plus što na svakom koncertu mora istaći da nije bio za rat, ovo ono. bolan prošlo je 13 godina od rata niđe veze šta spominješ stalno.
on jeste legenda i sve to, ali se previše uvlači u pakšu u koju god zemlju da ode, što je potpuno nepotrebno s obzirom da je tolike godine bio i bit će zvijezda
Ima sjete i sarkazma a i revolta u njegovim riječima i to nije džabe , sve je to s nekim razlogom.
Ok, da nepametujem previše,.......... tu u vezi njegove izjave da priča Hrvatskim jezikom ,...... to je samo logična najava budućnosti , jer će Srpski da nestane sa scene i to uskoro - ne toliko ekavica, kao što će nestati ćirilica - simbol Srpstva i Pravoslavlja. O tome ne mislim previše pametovati al ako to javno kažu lingvinisti/jezikoslovci ,......... onda je to za vjerovati . Ne tako davno i današnja Turska ( prije cca 85 g. ) je ukinula arapsko pismo a uveli su latinicu .


To što on pominje kako on nije bio za rat i kako je bio protiv rata ,............ i to ima u sebi onoga što sam već napisao : sjete , sarkazma a i revolta u njegovim riječima i to nije džabe.......... još uvijek neko za njegove koncerte kaže : Ah ,...... dolazi neki ČEDO iz Srbije ,........... a ko od mlađih zna šta je on sve preživio za vrijeme rata ?
On je iz Vojvodine morao ići u izbjeglištvo , bio je izbjeglica, jer su zbog njegovih javnih istupa željeli da ga pošalju na ratište u prve redove ................. a to sve zato što je javno bio protiv rata.
To mnogi ne znaju i to je neki revolt u njemu .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#18 Post Postao/la im_ex »

[huh.gif]

Halid Beslic jutros imao tesku saobracajnu nesrecu


slika

Pjevač je trenutačno na intezivnoj njezi i još uvijek je pod anestezijom. Halidov sin Dino uvjeren je da će liječnici uspjeti spasiti pjevačevo desno oko.
Halid Bešlić (55) vraćao se oko četiri sata ujutro sa svoje benzinske pumpe u Semizovcu. Večeri pjevač voli provesti sjedeći s prijateljima na pumpi, kaže bivši menadžer Faruk Drina. Vozeći Škodu Superb, Bešlić je izgubio kontrolu u naselju Kobilja glava na ulazu u Sarajevo. Sletio je s ceste, srušio stupić i završio u odvodnom zemljanom kanalu. Cesta je bila skliska, padao je i snijeg, a Halid doznajemo, nije bio vezan. Poslije nesreće sam je pozvao policiju i hitnu pomoć. Čekajući ih, izgurao je auto iz jarka, rekao je Halidov sin Dino Bešlić. U Klinički centar Univerziteta Sarajevo Halid je stigao oko pola pet ujutro. Imao je teške ozljede kostiju lica i posjekotine.
- Operirali su ga oftalmolozi i maksilofacijalni kirurzi. Operacija je trajala do podneva. Liječničke prognoze za njegovo desno oko su loše, što se tiče vidne funkcije - rekla nam je glasnogovornica bolnice Biljana Jandrić. Nije potvrdila, ali ni demantirala informaciju da su liječnici Halidu morali šivati i jezik.
- O tome mogu razgovarati samo s njegovom obitelji - kaže glasnogovornica i dodaje da će pjevač možda morati na još nekoliko operacija u SKCS-u. Halida su u sobi intenzivne njege posjetili supruga Sejda i sin Dino, koji tvrdi da će liječnici uspjeti spasiti Halidovo desno oko. Na Dinov mobitel u bolnici javio se obiteljski prijatelj Bešlićevih. Potvrdio je da su pjevaču liječnici šivali jezik. Nada se da će Halid ubrzo ozdraviti i opet zapjevati.- Ne mogu vam potvrditi ni da nije bio vezan. Zasad ne mogu reći niti je li prebrzo vozio i je li pio alkohol - kaže Dragan Mioković iz Ministarstva unutarnjih poslova Kantona Sarajevo.
- Halid je fala Bogu dobro, koliko je to moguće - kaže njegov harmonikaš Samir Kadirić. I Nina Badrić je pokušavala saznati kako je Halid, ali nije uspjela dobiti sarajevsku bolnicu.
- Otići ću na Kamenita vrata zapaliti svijeću i pomoliti se- kaže Nina. Alka Vuica, s kojom Halid voli i zapjevati, nije bilaraspoložena za razgovor. Još uvijek se nagađa je li Halid zbog umora zaspao za volanom. Bešlić je 6. ožujka pjevao na splitskim Gripama, a dva dana poslije nastupio je u Slavonskom Brodu. Zbog iscrpljenosti prije mjesec dana završio je u sarajevskoj bolnici. Bio je na infuziji, a liječnici su mu tada savjetovali da se odmori.

NEUMORNA GLAZBENA ZVIJEZDA
Halid Bešlić rođen je 20 studenog 1953. godine u Bosni i Hercegovini u zaseoku Vrapci kod Knezine. Glazbom se amaterski počeo baviti još kao učenik osnovne škole. Sudjelovao je u raznim kulturno-umjetničkim društvima, a najduže vremena je proveo u KUD "Zija Dizdarević". Nakon odsluženja vojnog roka, neko je vrijeme nastupao u poznatim sarajevskim restoranima. Prvu "singl" ploču snimio je 1973. godine, a šest godina kasnije objavljuje i prvi album pod imenom "Singlovi" koji ga lansira među najveće zvijezde tadašnje balkanske glazbene scene. U razdoblju od 1979. do 2003. godine snimio je 16 albuma, uz dva albuma uživo, koji su prodani u milijunskim nakladama.
Halid je poznat što na koncertima uvijek daje sve od sebe, a i publika je to znala prepoznati. Pjevač nije mirovao ni za vrijeme srpske agresije na BIH. Od 1992. do 1995. godine pjevao je na više od 500 humanitarnih koncerata širom zapadne Europe."

[huh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#19 Post Postao/la beca »

Strasno je to sto se desilo, ali hvala Bogu, pa je van zivotne opasnosti...

Pravi vjernici imaju odgovor na pitanje koje sam htjela napisati, ali sam se uvijek pitala zasto se ovakve stvari desavaju humanim ljudima....u vise navrata sam dobila odgovor iz vjerske perspektive na ovo pitanje...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: vijesti iz svijeta muzike

#21 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Zelim mu brz oporavak naravno!
A zamjerim mu sto glumi kauboja sto se vezao nije!
Uzrok nesrece po mojoj procjeni iz ovoga sto sam procitao je pospanost a mozda i alkohol.

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: vijesti iz svijeta muzike

#23 Post Postao/la irma26 »

zelim mu da brzo ozdravi :cry:
mislim da mu to treba biti skola kako u saobracaju da se ponasa


Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: vijesti iz svijeta muzike

#25 Post Postao/la badgirl »

Halide ...brzo nam se oporavi !
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: vijesti iz svijeta muzike

#26 Post Postao/la mrki62 »

Inače mi je u BiH zdravstvo nezamisljivo u današnje vrijeme .
Ko me se još sjeća kad sam pisao u vezi vjerskih objekata ; prave se pod svaku cijenu a zdravstvo je nikakvo ,................ evo šta se desilo u slučaju Bešlića :

Hitna pomoć nije odmah reagirala

Portal Pincom.info javlja da služba hitne medicinske pomoći u Sarajevu nije odmah htjela reagirati na pozive mještana koji su se okupili oko pjevačevog automobila nakon nesreće.

Dispečer u službi hitne pomoći je mještaninu koji ga je zvao mobitelom rekao da najprije pozovu policiju, pa tek ako policija potvrdi da je intervencija potrebna poslat će ekipu hitne medicinske pomoći.

Kombi Hitne pomoći došao je nakon policijskog vozila odnosno nakon poziva policije, ispričao je jedan mještanin Kobilje Glave kraj Vogošće gdje se nesreća dogodila. Mještani su uvjereni da je u slučaju pravodobne reakcije stanje Halida Bešlića moglo biti bolje te negoduju zbog sporog odaziva na njihov poziv.


Koliko je ozbiljno njegovo stanje , može se zaključiti iz sljedećeg : Glasnogovornica Sveučilišnog kliničkog centra u Sarajevu Biljana Jandrić potvrdila je da će Bešlić dulje vrijeme ostati uspavan kako bi postupak oporavka nakon nesreće i kirurškog zahvata za pacijenta bio što bezbolniji. Bešliću su u bolnici morali šivati i jezik, koji je navodno pregrizao prilikom nesreće, a to je jedan od glavnih razloga zbog čega je danas podvrgnut traheotomiji, odnosno kirurškom zahvatu kojim se pacijentu radi otvor na vratu kako bi mu se omogućilo nesmetano disanje.

Sve to i mnogo više , možete pročitati na linku http://www.index.hr/vijesti/clanak/hali ... 24867.aspx[/quote]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#27 Post Postao/la im_ex »

Novi spot na pjesmu * Gade * - Severina

http://www.youtube.com/watch?v=ryKtUrwJBzE

Muski, OPREZ!!!
Ulazite na vlastitu odgovornost
[Happy.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: vijesti iz svijeta muzike

#30 Post Postao/la im_ex »

Halchi pogorsano stanje [huh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori