Najave albuma i najbolje pjesme mjeseca

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Najave albuma i najbolje pjesme mjeseca

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Madonna objavljuje novi live album

Madonna je objavila detalje novog live CD i DVD izdanja.
Izdanje pod nazivom 'The Confessions Tour' naæi ce se u prodaji 23. januara u Britaniji i 24. januara u Americi.
CD izdanje æe sadr¾ati dva diska i na njemu æe se naæi 13. pesama koje su snimljene u londonskoj Wembley areni dok æe DVD izdanje sadr¾ati 21. numeru.

Spisak pesama izdanja 'The Confessions Tour' CD:

'Future Lovers/I Feel Love'
'Like a Virgin'
'Jump'
'Confessions'
'Isaac'
'Sorry'
'Sorry (Remix)'
'I Love New York'
'Let It Will Be'
'Music Inferno'
'Erotica'
'Lucky Star'
'Hung Up'

DVD:

'Future Lovers/I Feel Love'
'Get Together'
'Like a Virgin'
'Jump'
'Confessions'
'Live To Tell'
'Forbidden Love'
'Isaac'
'Sorry'
'Like It Or Not'
'Sorry (Remix)'
'I Love New York'
'Ray of Light'
'Let It Will Be'
'Drowned World/Substitute for Love'
'Paradise (Not for Me)'
'Music Inferno'
'Erotica'
'La Isla Bonita'
'Lucky Star'
'Hung Up'

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#2 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Novi album Guns N' Roses u martu 2007.

Axl Rose je objavio da æe novi album sastava Guns N' Roses, pod nazivom 'Chinese Democracy' konaèno biti objavljen 6. marta 2007. godine. Iako je menad¾er benda najavljivao da æe album biti objavljen u oktobru ove godine Axl Rose ka¾e da je zvanièan datum objavljivanja albuma 6. mart.

Rose navodi da je ipak moguæe da izdavanje albuma bude pomjereno ali da æe zvanièno obavjestiti sve obo¾avaoce ako do nekakvog pomjeranja doðe i da æe uèiniti sve da album bude objavljen u martu slijedeæe godine. Kako bi zavr¹io novi album Rose je otkazao nekoliko koncerata poèetkom januara koje je trebalo da odr¾i u Americi. Album 'Chinese Democracy' je u produkciji skoro deset godina a procenjuje se da je njegovo stvaranja do sada ko¹talo 15 miliona dolara, ¹to ga èini najskupljim albumom ikada. Pismo koje je potpisao Axl Rose mo¾ete pogledati na adresi http://web.gunsnroses.com/

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Najprodavaniji u Britaniji

Pobjednica emisije, X Factor, Leona Lewis ove godine obezbjedila je titulu najprodavanijeg bo¾iènog singla po¹to je njen singl ove nedjelje na prvom mestu liste najprodavanijih u Velikoj Britaniji.
Ona je sa pjesmom ‘A Moment Like This’ debitovala na prvom mestu liste i to samo za nekoliko dana buduæi da se ovaj singl u prodaji pojavio u srijedu.
Na drugom mjestu se nalaze Take That sa singlom ‘Patience’.
Take That su èetvrtu nedelju za redom na prvom mjestu liste najprodavanijih albuma. Za njima slijede Westlife, Oasis, Il Divo i George Michael.


Bo¾ièni Top 10, UK lista singlova:

1. A Moment Like This - Leona Lewis
2. Patience - Take That
3. Sorry's Not Good Enough - McFly
4. I Think We're Alone Now - Girls Aloud
5. Truly Madly Deeply - Cascada
6. Fairytale of New York - Pogues
7. 21st Century Christmas - Cliff Richard
8. Boogie 2Nite - Booty Luv
9. Smack That - Akon ft. Eminem
10. You Know My Name - Chris Cornell

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Najave Albuma i Najbolje Pjesme Mjeseca

#4 Post Postao/la belly_dancer »

Evo kad smo kod najavi albuma itd.

Riječki lokalni bend Shamrock počinje sa izradom novog albuma oko Božića...
Zatim dugoočekivani album Leone Lewis (LAFF reče kako smo saznali za ti novu divu..) koji još nije dan na tržište al nadamo se da če skoro jer sadržava sve hitove (Bleeding love,Better in time...).
Zatim nova pop-trash pjevačica Kate Perry izdaje albumsa hitovima poput I kissed a girl,Hot n cold i Self inflicted...jej!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Najave Albuma i Najbolje Pjesme Mjeseca

#5 Post Postao/la im_ex »

Na off pricaonici sam blagovremeno pominjala tad aktuelnu anketu ...

Nakon deset dana glasanja
Fanovi izabrali omot za album Tošeta Proeskog


slika

Nakon desetodnevnog glasanja na šest regionalnih web portala, uključujući i onaj na našem forumu, fanovi tragično preminulog makedonskog pjevača Tošeta Proeskog izabrali su omot koji će se naći na albumu "The Hardest Thing", prvom i nažalost posljednjem predviđenom za strano tržište.

Glasanje je počelo 10. decembra u 10 sati, a završeno 20. decembra u isto vrijeme. Ponuđena su četiri rješenja, a ubjedljivu pobjedu odnijelo je prvo, inače djelo Žarka Stojanovskog koje prikazuje Tošeta i nebo nad Kruševom po noći, a na kojem se ističe jedna zvijezda.

Na forumu sarajevo-xglasalo je 111 registrovanih korisnika, od čega je 63% njih izabralo prvu opciju kao najbolju. Opcija 2 dobila je 31% glasova, opcija 3 - 2%, a opcija 4 tek 1% glasova.

Najviše glasača registrovano je na makedonskom portalu njih čak 10.401, od kojih je 63% glasalo za prvi omot. Za drugi prijedlog odlučilo se 25% glasača, za treći 7%, a za četvrti 5% njih.

Nekadašnja menadžerica poginule muzičke zvijezde, Ljiljana Petrović, zahvalila se svim učesnicima u glasanju koji su pomogli da se izabere omot za posljednji Tošetov album, a zatim i izvinila svima onima koje je, u nedostatku koncentracije, na jednoj makedonskoj televiziji pogrešno obavijestila o datumu završetka glasanja.

Izlazak albuma "The Hardest Thing" predviđen je za 25. januar 2009. godine, dan kada je Toše trebao proslaviti svoj 28. rođendan.
............................................

Nekome ce, mozda, zvucati glupo, no, zaista mi je drago sto sam u pomenutom projektu (anketa) uzela ucesce, tim vise sto je za omot novog Tosinog albuma izabrana upravo slika za koju sam dala svoj glas.

moj stav
slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Najave Albuma i Najbolje Pjesme Mjeseca

#6 Post Postao/la im_ex »

Coloseum Club
31. januara promocija novog albuma Jasne Gospić


slika

Sarajevska pjevačica Jasna Gospić, nekadašnja članica pop-rock sastava "Ambasadori", održat će 31. januara u Coloseum clubu promotivni koncert novog albuma pod nazivom "Romantika".
Koncert će biti održan u 22.00 sata, saopćili su organizatori.

Nakon duže pauze, Jasna Gospić publici će predstaviti novi album čiji su autori Edo i Adi Mulahalilović.

"Radujem se što će publika imati priliku poslušati jedanaest novih pjesama, za koje bih željela da pronađu put do slušalaca", kazala je Gospić, dodavši da "Romantika" nastavlja tradiciju dobre, stare zabavne muzike kakva je bila nekada.

Najavila je i da će se publika na promociji, osim novih pjesama, prisjetiti i starih hitova.

Na sceni će joj se pridružiti i uvažena muzička imena poput Mustafe Šantića, tamburaškog orkestra Vedrana Čička, gudačkog orkestra Svetog Đorđa, ansambla "Basset" i drugih koje je Jasna ugostila na albumu.

Izdavač albuma za bh. tržište je "Hayat production", a album će početkom februara biti u prodaji.

http://www.youtube.com/watch?v=w1hPM3Eh ... re=related
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori