Bosanski rjecnik

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanski rijecnik

#16 Post Postao/la beca »

ovo biste trebali ubaciti pod "književnost", ako već nemamo "jezik", što je haman neprihvatljivo al eto

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Bosanski rijecnik

#17 Post Postao/la beba80 »

beca_jovi je napisao/la:ovo biste trebali ubaciti pod "književnost", ako već nemamo "jezik", što je haman neprihvatljivo al eto
Beca mi imamo jezik al ga negiraju drugi slusaj ove rijeci vala carsija jok i u srbiji izgovaraju ovo a zamisli da nema nasih bosanskih rijeci mnogo stvari oni ne bi mogli rijecima opisati .mi bosanci smo bogati jezikom jer mi razumijemo inaravno i dapace i jesvala i nemoze niko negirati bosanski jezik jer je on sastavni dio njihovog jezika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanski rijecnik

#18 Post Postao/la beca »

beba80 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ovo biste trebali ubaciti pod "književnost", ako već nemamo "jezik", što je haman neprihvatljivo al eto
Beca mi imamo jezik al ga negiraju drugi slusaj ove rijeci vala carsija jok i u srbiji izgovaraju ovo a zamisli da nema nasih bosanskih rijeci mnogo stvari oni ne bi mogli rijecima opisati .mi bosanci smo bogati jezikom jer mi razumijemo inaravno i dapace i jesvala i nemoze niko negirati bosanski jezik jer je on sastavni dio njihovog jezika

neka ba beba, mislila sam da nemamo temu i podforum o jeziku [laugh.gif]
naravno da Bosanci i Hercegovci imaju bosanski jezik, i on nije od 1992. godine, kao Å¡to pojedini misle.

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Bosanski rijecnik

#19 Post Postao/la basista »

E stvarno bi trebala ta tema.. Mozda to moze i u neki od postojecih podforuma.
Vidjet treba sa moderatorkama.. A trebalo bi i razdvojiti zajebamciju od stvarnog rijecnika.. Osim toga,u okruzenju,ne psuje se nista manje nego i BiH..
Ipak je rijec o jeziku,ciji je prvi rijecnik,pisan prije ravno 400 godina.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanski rijecnik

#20 Post Postao/la beca »

basista je napisao/la:E stvarno bi trebala ta tema.. Mozda to moze i u neki od postojecih podforuma.
Vidjet treba sa moderatorkama.. A trebalo bi i razdvojiti zajebamciju od stvarnog rijecnika.. Osim toga,u okruzenju,ne psuje se nista manje nego i BiH..
Ipak je rijec o jeziku,ciji je prvi rijecnik,pisan prije ravno 400 godina.

ma znaš šta, iskreno rečeno, u podforumu književnost je nabacan i jezik i pisci i literatura, nijedan moderator ne može taj džumbus popraviti, ali eto, pitaćemo džemilu, da bar jezik odvoji od književnosti, i postojeće teme razdvoje...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Bosanski rijecnik

#21 Post Postao/la basista »

OK.. Beca.. pitacemo je.. ko je prvi vidi nek pita.. Ne moze jezik biti u knjizevnosti.. Valjda treba da bude obrnuto.. Hajmo strajkovati dok nam ne udovolje i isprave gresku.. :lol:

Mora tako biti.. jer bi unutar tog podforuma,moglo da se otvori sijaset dobrih tema.. Npr.. Gramatika,Rijecnik,Pravopis,Strani izrazi u jeziku,historija jezika,nove rijeci,nepoznate rijeci,prekomjerna upotreba psovki,karakteristike bosanskog jezika,vjerski izrazi,,itd,itd.. imali bi o cemu da pisemo.. a ne ovako kako je sad.. da nam teme u knjizevnosti,budu Preporucite knjigu ili koja knjiga vam je draga.. Nemam nista protiv toga ali ovako imamo puno vise prostora i bili bi ozbiljan forum.. Naravno,ne bi me iznenadilo,kasd bi i u tom podforumu bilo proseravanja s ciljem da se sve upropasti.. Kome se ne pise o tome,nek ne zaviruje.. a imace temu za zajebanciju pa nek pisu sta hoce.. evo i ovu jedinu temu,pretvorili su uglavnom u krsh..

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanski rijecnik

#22 Post Postao/la beca »

basista je napisao/la:OK.. Beca.. pitacemo je.. ko je prvi vidi nek pita.. Ne moze jezik biti u knjizevnosti.. Valjda treba da bude obrnuto.. Hajmo strajkovatidok nam ne udovcolje i isprave gresku.. :lol:

Mora tako biti.. jer bi unutar tog podforuma,moglo da se otvori sijaset dobrih tema.. Npr.. Gramatika,Rijecnik,Pravopis,Strani izrazi u jeziku,historija jezika,nove rijeci,nepoznate rijeci,prekomjerna upotreba psovki,karakteristike bosanskog jezika,vjerski izrazi,,itd,itd.. imali bi o cemu da pisemo.. a ne ovako kako je sad.. da nam teme u knjizevnosti,budu Preporucite knjigu ili koja knjiga vam je draga.. Nemam nista protiv toga ali ovako imamo puno vise prostora i bili bi ozbiljan forum.. Naravno,ne bi me iznenadilo,kasd bi i u tom podforumu bilo proseravanja s ciljem da se sve upropasti.. Kome se ne pise o tome,nek ne zaviruje.. a imace temu za zajebanciju pa nek pisu sta hoce.. evo i ovu jedinu temu,pretvorili su uglavnom u krsh..
jao basista tako volim što te imam kao druga na forumu [evojele9.gif] svaka čast

a i meni je ktrivo kad vidim da se ozbiljnije teme upropaste, offom ili skretanjem na sasvim drugu, ali hajd

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Bosanski rijecnik

#23 Post Postao/la basista »

hvala Beca.. nadam se da zasluzujem cestitku i komplimente.. [evojele9.gif] [icon_flower.gif]

Sad moram u kupovinu pa se cujemo malo kasnije.. [icon_wave.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanski rijecnik

#24 Post Postao/la beca »

i da...po mogućnosti da naslov bude bosanski rječnik

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanski rijecnik

#26 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:pa dogovorite se kako bi se zvao novi podforum, recite laffu, a kad ga on napravi neka nela u dogovoru s tobom beco prebaci teme za koje misliš da pripadaju u novi podforum

jednostavno

gramatika i jezik

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Bosanski rjecnik

#27 Post Postao/la basista »

Mozel se znati sta bi sa ovim prijedlogom .. Koliko primjetih,svaki forum koji iole drzi do svog ugleda i ozbiljnosti,ima podforum za jezik.. Mi nemamo.. Imamo samo knjizevnost a i u tom podforumu je gomila nekih uslovno receno knjizevnih tema..
Halo!!! Cital ovo iko od tih Vipova i tipova... ?????

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Bosanski rjecnik

#28 Post Postao/la nella26 »

basista je napisao/la:Mozel se znati sta bi sa ovim prijedlogom .. Koliko primjetih,svaki forum koji iole drzi do svog ugleda i ozbiljnosti,ima podforum za jezik.. Mi nemamo.. Imamo samo knjizevnost a i u tom podforumu je gomila nekih uslovno receno knjizevnih tema..
Halo!!! Cital ovo iko od tih Vipova i tipova... ?????
Nažalost ostade samo na prijedlogu, opet se samo možemo nadati da će neko razgraničiti jezik i književnost [huh.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Bosanski rjecnik

#29 Post Postao/la basista »

nella26 je napisao/la:
basista je napisao/la:Mozel se znati sta bi sa ovim prijedlogom .. Koliko primjetih,svaki forum koji iole drzi do svog ugleda i ozbiljnosti,ima podforum za jezik.. Mi nemamo.. Imamo samo knjizevnost a i u tom podforumu je gomila nekih uslovno receno knjizevnih tema..
Halo!!! Cital ovo iko od tih Vipova i tipova... ?????
Nažalost ostade samo na prijedlogu, opet se samo možemo nadati da će neko razgraničiti jezik i književnost [huh.gif]

Bitno je da imamo bashka podforum za SMS a bashka za internet..
Ili bashka za Ljubav a bashka za sex.. [cool.gif]

Odgovori