Bosanske piramide

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#91 Post Postao/la sabinax »

Ups....sad si Im_ex stao na zulj...nece ti biti lako Cyrus....sigurna sam u to 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#93 Post Postao/la sabinax »

Ih Cyrus.....pa iskopavanje je dug i mukotrpan posao...to ti barem Im_ex zna ona ti stalno tamo nesto radi......ali opet imas pravo nevjerovati, ja ne znam jer nisam bila....ali moguce je
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#94 Post Postao/la Baraba-it »

Ja sam mislio da se ona zeza s tim piramidama, kad ono stvarno cura zapela :lol:
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#96 Post Postao/la sabinax »

Ali priznaj da neke pojave u prirodi zaista izgledaju èudno...znas one ogromne stecke sto stoje uspravno....ajde reci jeli moguce da ih je ljudska ruka slagala,...jos bez ikakve mehanizacije....
Dali vjerujes da neke slicne pojave imaju veze sa svemircima...mozda je krivo mjesto na kojem ovo pisemo, ali mislim da ima veze
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#97 Post Postao/la sabinax »

BARABA-IT je napisao/la:Ja sam mislio da se ona zeza s tim piramidama, kad ono stvarno cura zapela :lol:
Ne zeza ona ti je u tom timu za iskopavanje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#99 Post Postao/la Baraba-it »

sabinaX je napisao/la:Ne zeza ona ti je u tom timu za iskopavanje
Mozda iskopa zlatnu ribicu, pa joj ispuni zelju :P :D
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#101 Post Postao/la im_ex »

cyrus_the_virus je napisao/la: Ne ka¾em da nisu tamo, ali ne ¾elim tvrditi ni da jesu
pogotovo ako mi jo¹ to ka¾e lik koji misli da su drevni ljudi pjevu¹ili kamenicama i da su se one tako slagale???!!! [-X
Istog smo stava a opet posve drugacijeg nastupa.
Za razliku od tebe, jedna sam od onih koja je ZA Projekat a koja u toku iskopavanja ne zeli da bude tek nijemi posmatrac. Treba li mi se taj stav uzeti za zlo, mozda ??
Normalno da respektujem i skepticizam, ali, zdrav, argumentovan skepticizam.
Npr. A sto to ne bi mogle biti piramide ?
Piramide ili ne - nesto kolosalnih razmjera jeste. A da g. Osmanagic nije postavio Tezu kojom se obavezuje za dokazivanje - znalo bi se za to ??

Naravno da je na Fondaciji da DOKAZE postojanje piramida, ali, kako dokazati kod ucestalih zabrana iskopavanja?
Svako malo, ne birajuci nacin, potpisuju se Peticije od strane domacih strucnjaka koji nikad i ne dodjose na iskopine, koji u godinama rada na funkcijama koje uzivaju ne pronadjose nista, ne postigose nista sto je za dobrobit drugih.
Na nacin skepticizma kojim zrace bi trebalo cutati ??
Ne, naravno, samo, ogromna je razlika u kulturi ophodjenja pripadnika Fondacije u odnosu na "govor" doticne, sebicne gospode (valjda vam nisu promakli neki od intervjua s Govedaricom, Grahovcem ili Vejzagickom.
Da covjek ne moze da povjeruje da takve osobe uce nasu omladinu na fakultetu.

Semir Osmanagic nije sam u ovom Projektu ... i opet nipodastavas titule egiptologa, covjeka koji je ujedno jedan od pronalazaca jedne od piramida u Egiptu ... nipodastavas njegov stav da se u Visokom nalazi najveca i najstarija piramida na svijetu (misli na piramidu Sunca/Visocica).
Jel to tek puka slucajnost da upravo od egipcana uzivamo naklonost, podrsku, svakogodisnju posjetu, verifikaciju ... ?

Ah, da ... Nikola Tesla je vjerovao u svemirce -kao takvom, trebalo mu je zabraniti nastavak rada na njegovom projektu ??
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#104 Post Postao/la Baraba-it »

Ja, kol'ko sam razumio, neko pokushava dokazat da su Egipcani porijeklom iz Visokog :D
slika

Odgovori