Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori

Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

bosanski
50
28%
bosanski
50
28%
srpski
2
1%
srpski
2
1%
hrvatski
7
4%
hrvatski
7
4%
bosansko-srpsko-hrvatski
30
17%
bosansko-srpsko-hrvatski
30
17%
 
Ukupno glasova: 178

Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#94 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

znate li ono dzes bolan ba bre

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#95 Post Postao/la Bebuskaa »

dadooo_21 je napisao/la:ovako ljudi. ja sam roden u bosni,ali sam po nacionalnosti hrvat. ja govorim hrvatskim jezikom,i nitko me ne moze natjerati da govorim nekim drugim jezikom jer je to moj jezik. nitko me nece natjerati da ja svoje dijete sutra ucim da govori hiljadu. pa pobogu ja govorim tisucu i naravno da cu i svoje dijete tako uciti. a neka svatko govori svoj jezik. JA IMAM SVOJ I STA SAD HOCETE?
Nije niko ni rekao da ne smijes govoriti....nit ti ko brani...samo sto je u bosni bosanski...dok udjes u trgovinu ako pricas hrvatskim dijalektom racunas se kao hrvat ne kao bosanac....skraceno kao stranac u Bih.... :) :biggrin:

Avatar
Merima_14_sa
Pocetnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 02 Jun 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#97 Post Postao/la Merima_14_sa »

Ja stvarno ne raumijem ovaj narod, Ljudi se dijele na Bosnance, Srbe i Hrvate. To je potpuno neispravno. Htjeli oni ili ne htjeli oni su svi Bosanci cim zive u Bosni i imaju njeno drzavljanstvo. Moze se samo reci Bosanac islamske vjeroispovjesti, Bosanac pravoslavne vjeroispovjesti i Bosanac katolicke vjeroispovjesti. To me uzasno nervira. Hrvati zive u hrvatskoj a Srbi u Srbiji, pa kome se ne svidja ova nasa Bosna i Hercegovina, Bujrum preko granice.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

#99 Post Postao/la mrki62 »

Cakir je napisao/la:Koji je po vama najbolji predlog???
Vidi¹ , da se mene pita ja bih ukinuo sve a uveo bih jedinstven a to je Bosanskohercegovaèi jezik.
Evo i za¹to ; BiH kao dr¾ava na èelu sa svojim voðama se preserava u nekakvim narodnostnim jezicima koji su toliko ispolitizirani da glava boli.
Toliko pametuju o razlièitosti izme¾u ta tri jezika da je jo¹ ¾alosnije da to raja i vjeruje.
Pametuju a u su¹tini je to sve jedan jezik - samo ga drugaèije nazivaju.
Da budem jasniji : tad kad bude Dodik na BiH tv govorio i kad bude prijevod ( titlovan ili simulativni ) onda mo¾emo govoriti o razlièitosti jezika a va¾i i obratno - Silajd¾iæ gost na Banjaluèkoj Tv i slijedi prijevod ,.............. sve dokle nema prijevoda , znaèi samo je dno ; isti jezik.
Da uvedu jedinstven jezik , biolo bi i jeftinije tiskati knjige i ostale ¹kolske potreb¹tine - da se djeca lak¹e ¹koluju .

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#100 Post Postao/la ra-ja »

Ja dajem predlog da se u bosni govori kuneski jezik... :chuckel:

da se nerazumijemo jezicki nikako...samo karate.... =D>

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#101 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:Ja dajem predlog da se u bosni govori kuneski jezik... :chuckel:

da se nerazumijemo jezicki nikako...samo karate.... =D>
E onda se prvo mora jesti puno ri¾e , jer od ri¾e se èunjo di¾e ,.................... ¹ta ?
Ne vjeruje¹ ?
Pa pogledaj koliko je Kineza :wave:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#102 Post Postao/la mala-plava21 »

MeRiMa_14_Sa je napisao/la:Ja stvarno ne raumijem ovaj narod, Ljudi se dijele na Bosnance, Srbe i Hrvate. To je potpuno neispravno. Htjeli oni ili ne htjeli oni su svi Bosanci cim zive u Bosni i imaju njeno drzavljanstvo. Moze se samo reci Bosanac islamske vjeroispovjesti, Bosanac pravoslavne vjeroispovjesti i Bosanac katolicke vjeroispovjesti. To me uzasno nervira. Hrvati zive u hrvatskoj a Srbi u Srbiji, pa kome se ne svidja ova nasa Bosna i Hercegovina, Bujrum preko granice.

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
To je ispravno sto si rekla i naravno tocno
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori