Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

Sve o Bosni i Hercegovini

Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

bosanski
50
28%
bosanski
50
28%
srpski
2
1%
srpski
2
1%
hrvatski
7
4%
hrvatski
7
4%
bosansko-srpsko-hrvatski
30
17%
bosansko-srpsko-hrvatski
30
17%
 
Ukupno glasova: 178

Poruka
Autor/ica
Avatar
Dino_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: BiH/USA

#31 Post Postao/la Dino_at »

yenki je napisao/la:U Bosni prièa kako ko hoæe, slu¾beni jezik nepostoji i mislim da nikad neæe ni postojat odnosno nikad ga neæe usaglasit. Srbi poku¹avaju prièati nekakav srpski pa tako Bijeljina ispade Beljina, hrvati poku¹avaju prièati maternji hrvatski koji vjerujem ni najveæi hrvat nezna, a muslimani prièaju nekakvu mje¹avinu srpsko-hrvatsko-tursko-arapsko-ensklesko-francuski. E taj jezik bi trebao biiti slu¾beni jezik u BiH.
Ma bjaaazii ba, prije svih tih jezika postojala je Bosancica. Prema tome postajao je i Bosanski jezik, koji je ukinut od Srpske strane 1911.
thank you very much

Avatar
Macaffm
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 19 Apr 2004 02:00
Lokacija: Frankfurt/Bijeljina

#32 Post Postao/la Macaffm »

Gdje ce biti BIJELJINA BELJINA, Boze sacuvaj, na sta bih to licilo.

Bijeljina ostaje Bijeljina. Moj rodni kraju :)

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#34 Post Postao/la alan_ford »

nemoJ ondA dA govoritE dA mE nE razumijetE hhhehE :lol: :wink:

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#36 Post Postao/la alan_ford »

dobrO drugaricE uciteljicE vjezbaT cU koD kucE kakO dA slazeM recenicE
njA njA njA blA blA blA dA nisI tI malO cvaknutA popI malO vodE s masicA

Anonymous

#37 Post Postao/la Anonymous »

sampionke moje i sampioni. ako su sva 3,4,5 jezika vise slicni nego sto su razliciti, zasto se ne zove jednostavno:

- juznoslovenski jezik

zar zaista ima idiota koji veruje da ce hrvatima na balkanu da proda da govore bosanski jezik? ili srbima da govore hrvatski. ili da uveri muslimane da govore bilo koji drugi jezik bosanskog?

ljudi ne budimo budale. eto opet nas razdvajaju i cepaju medjusobno kao i pre toliko godina. sta?! necete juznoslovenski jezik?!? sto?!? niste juzni sloveni?!?

evo opet vam siju novu kapu. da bi vas slagali sta ste po nacionalnosti saljete uzorak u neku tamo zemlju da vam naucnici iz BAS TE zemlje kazu da ste azijat, afrikanac ili mozda naslednici atlantide.

moj glupi narode a i ja sa vama kada pokusavam tvrdim glavama dokazati nesto, i ja tvrdoglav ko i oni i uporan, iako sam svestan da vas ni medjusobni ratovi, ni medjusobna klanja ni siromastina da nemate hleba da jedete, nisu opametili.

vas triglaw

Anonymous

#38 Post Postao/la Anonymous »

SRPSKI brate srpski samo se to broji kakav hrvatski je sranje kroz gusto granje TO I VI HRVATI ZNATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CMOOK ZA SVE SRBEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Avatar
Vanilla_ninja
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 41
Pridružen/a: 15 Feb 2004 02:00
Lokacija: In Da cLuB

#40 Post Postao/la Vanilla_ninja »

Ja mislim da bi neki ljudi ovdje trebali poceti razlikovati pojmove BOSNJAK I BOSANAC,jer osnovna je kultura prvo znati razliku ta dva pojma pa de se onda nadju pametnu i pokoju ½pametnu½dodaju. Narodi koji zive u Bosni nazivaju se BOSANCI,a ne BOSNJACI...neke pojmove trebate malo bolje razlucivati,tako da se u Bosni prica BOSANSki jezik svih naroda u BIH...bezze se neki ljudi provaljuju ovdje na forumu,a nacionalista je bilo i uvijek ce biti,,shvatit ce kad tad da su jadni.
DE GUSTIBUS DISPUTANDUM NON EST. :)

Avatar
Vanilla_ninja
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 41
Pridružen/a: 15 Feb 2004 02:00
Lokacija: In Da cLuB

#43 Post Postao/la Vanilla_ninja »

prevod te sentencije-recenice(ako ne razumijes) je o ukusima se ne raspravlja,a to ti je latinski ako te bas zanima!
Nego i ja sam se malo zapitala sto je ustvari cilj tog tvog komentara. Iz tog tvog komentara mogu jedino zakljuciti ono sto je zakljucio i remione_figo da pokusavas od bosne napraviti srbiju.. A da dodam na te dijalekte,nismo jedina drzava koja ima te dijalekte...kad samo krenemo od nekih razvijenih zemalja npr. Njemacke.
Kao sto rekoh vec nekima je ljudima bolje prvo bolje da se malovishe raspitaju za ono sto pricaju,pa da onda dodju i iznesu svoje dragocijeno misljene i dodaju josh pokoji argument ;)
DE GUSTIBUS DISPUTANDUM NON EST. :)

Avatar
Vanilla_ninja
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 41
Pridružen/a: 15 Feb 2004 02:00
Lokacija: In Da cLuB

Re: Za Ninju

#45 Post Postao/la Vanilla_ninja »

remione_figo je napisao/la:Ciao Vanilla_ninja.
Mozes li inace napisati na koga se odnosi tvoj komentar na pocetku tako da znam s cijim se misljenjem slazes a s cijim ne.
Hvala
ma s tvojim komentarom da se slazem,ko puzzla...hehe :D Njegov i ne shvacam bash najbolje :/
DE GUSTIBUS DISPUTANDUM NON EST. :)

Odgovori