Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

Sve o Bosni i Hercegovini

Kada ce BiH u evropsku zajdenicu ???

Uskoro!
1
2%
Uskoro!
1
2%
Za najmanje 5 godina!
9
18%
Za najmanje 5 godina!
9
18%
Nije se nadati!
15
30%
Nije se nadati!
15
30%
 
Ukupno glasova: 50

Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#76 Post Postao/la srebrni »

mrki62 je napisao/la:
srebrni je napisao/la:BiH je dusom kilometrima ispred evropske zajednice....zato pokusavaju da joj uniste dusu...

a formalno u paketu sa svim ostalim drzavama bivse juge.....
Džabe je što je dušom , kad nije u mudima, ............. rijetki imaju muda reći da su političari običan ološ .
Većina političare gleda kao u male bogiće , tu je problem.
Čim se nešto napiše protiv političara, odmah se misli da je to napad na državu.
mrki62....

molio bih te "u paketu tema", kad vidis moj komentar da ga preskocis ubuduce...ja tvoj necu komentarisat...sigurno
hvala ti unaprijed ......srebrni
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#77 Post Postao/la mrki62 »

srebrni je napisao/la: mrki62....

molio bih te "u paketu tema", kad vidis moj komentar da ga preskocis ubuduce...ja tvoj necu komentarisat...sigurno
hvala ti unaprijed ......srebrni
Aaaaaaaaaaaa , tu leži zec ,........ dobro došao u svratište ,............... [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#78 Post Postao/la ra-ja »

Mi volimo Bosnu...ali nerazmisljamo o tome kako joj treba pomoci..da dostigne reitiung ostalih drzava koje su primljene u Evropsku Zajednicu....

Izjasnila sam, se vec prije....da treba strediti sve stvari koje remete normalno fungcionisanje drzave pa sve i ostalo...Postanimo jednom samokriticni..i recimo da to moramo sami uraditi...ugledajuci se na sve ostale drzave koje se vec nalaze u Evropskoj zajednici.....
Prvo se pitajte ko Vam vodi drzavu...kakvi su to ljudi...da li im je u interesu uopste da udjete u E:Z...
Vjerska i nacionalana pitanja..moralni forme zivljenja...
Morate prihatioti ljude koji se razlikuju u misljenju i nacinu zivota od vas...
Vi trebate ucestvovati u tome... niko nece srediti bolje od Vas..Kako vidite niti hoce niti zele da se mijesaju ....
Kada to bude sve kako treba..onda Bosna moze razmisljati o ulasku u Evropsku Zajednicu....
Sve zavisi od Vas dole...... bez obzira na vjerku ili nacionalnu pripadnost...jer to je vasa zajednicka drzava :!: ....

Nerazunijem se puno u politiku..Vise se razumijem u ljubav...

Nemojte se ljutiti ovo su samo moje sugestije....sa moje tacke gledista... :!:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#79 Post Postao/la andro »

ODGOVOR : Uhvatili su nekog lava i bacili ga u koncentracioni logor gdje je, na svoje iznenađenje, našao druge lavove koji su tamo bili godinama, neki od njih cijeli život, jer su se tamo i okotili. Brzo je upoznao društvene aktivnosti lavljeg logora. Bili su podijeljeni u tabore. Jedan se tabor sastojao od onih koji su privatno vlasništvo htjeli pretvoriti u opšte; drugi je bio poslovni tabor; treći kulturni imao je za cilj da vjerno čuva običaje, predanja i istoriju onih vremena kad su lavovi bili slobodni; četvrti tabor je bio religiozni – njegovi članovi su se sastajali uglavnom da pjevaju dirljive pjesme o budućoj džungli u kojoj neće biti ograde; neki tabori su privukli one koji su po prirodi bili umjetnici; neki su bili revolucionari i sastajali su se da planiraju pobunu protiv onih koji su ih uhvatili ili protiv drugih revolucionarnih grupa. Povremeno bi izbila revolucija i tada bi jedna grupa uništila drugu, ili bi čuvari bili pobijeni, a zatim bi na njihovo mjesto došli drugi.
Kako je istraživao okolinu, novopečeni zarobljenik lav opazi lava koji je izgledao uvijek uronjen u svoje misli, samac koji nije pripadao nijednom taboru i od svakog se držao po strani. Bilo je nešto neobično u tom lavu što je u drugima budilo divljenje i neprijateljstvo, jer je njegova prisutnost budila strah i sumnju u samog sebe.

On reče pridošlici:

“Nemoj pristupiti ni jednom taboru. Te bijedne budale bave se svim i svačim, samo ne bitnim.”
“A šta je to?” upita pridošlica.
ISPITATI PRIRODU OGRADE to je bit svega
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#80 Post Postao/la ra-ja »

Srusiti ograde...ujediniti narod...promijeniti vlast .......pravilno regulisatni sve zakononske propise..bez mogucnosti pravljenja rupa u zakonu...
Ojacati drzavu totalnim agazovanjem svih Vas...itd itd..... :!:


Sada cu ja kao neki kandidat... :!:

Ako mi ponude kandidaturu za predsjednika...NECU ODBITI..... [smile.gif]

Iako nisam skolovana i nemam nikakve predispozicije za to.../ovo sam ja dodala/ :lol:

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#81 Post Postao/la andro »

SAD I EU PORUÄŒUJE
'Bosno, snađi se sama!'

Odgovornost za političke i ustavne reforme u Bosni i Hercegovini isključivo je na političarima iz te zemlje, a međunarodna zajednica u tom procesu može samo pomoći, a nikako intervenirati, izjavio je švedski ministar vanjskih poslova Carl Bildt u intervjuu koji je u četvrtak objavio sarajevski Dnevni avaz
Bildt je naznačio kako se instrumenti poput Ureda Visokog predstavnika za BiH (OHR) više neće koristiti da bi se nametala politička rješenja te da ona moraju biti isključivo rezultat dogovora unutar zemlje.
'Ne možemo učiniti više i ne bismo trebali, jer BiH je demokracija, suverena država', kazao je Carl Bildt dodajući kako su reforme dogovorene unutar same BiH jedini način da ta zemlja krene prema Europskoj uniji (EU).
'EU je unija suverenih država, a ne polufunkcionalnih poluprotektorata. BiH mora sama iz te faze preći u suverenu demokraciju i učiniti korake prema EU', kazao je šef diplomacije Švedske koja trenutačno predsjedava Unijom.
Komentirajući činjenicu kako je većina stranačkih čelnika iz BiH zapravo odbacila paket ustavnih promjena koji su najprije ponudili SAD i EU u listopadu, a zatim u revidiranom obliku i u studenom, Bildt je kazao kako je u tom slučaju na političarima u BiH da smisle nešto novo, jer oni i snose odgovornost za stanje u zemlji.
Predstavnici SAD i EU koji su bili uključeni u pregovore o tzv. Butmirskom paketu ustavnih promjena u BiH o stanju u toj zemlji ponovo razgovarali u srijedu u Bruxellesu na marginama konferencije o gospodarskom stanju na zapadnom Balkanu.
U nazočnosti zamjenika pomoćnika američke državne tajnice Stewarta Jonesa navodno je dogovoreno kako više neće biti odlazaka u BiH i lobiranja među tamošnjim političarima 'sve dok ne bude nekog značajnijeg pomaka prema dogovoru'.
'Stranke se moraju dogovoriti. Zna se što je potrebno da bi to prošlo u Parlamentu BiH', izjavio je Jones dodajući kako vjeruje da je dogovor i dalje moguć iako je 2010. izborna godina u BiH.
Predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Sulejman Tihić sazvao je za 14. prosinca novi sastanak čelnika sedam političkih stranaka s ciljem nastavka pregovora o ustavnim promjenama.
Dolazak na sastanak koji bi se trebao održati u Sarajevu potvrdila je Stranka nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, no opoziv je odbio predsjednik HDZ BiH Dragan Čović.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#82 Post Postao/la mrki62 »

Komentirajući činjenicu kako je većina stranačkih čelnika iz BiH zapravo odbacila paket ustavnih promjena koji su najprije ponudili SAD i EU u listopadu, a zatim u revidiranom obliku i u studenom, Bildt je kazao kako je u tom slučaju na političarima u BiH da smisle nešto novo, jer oni i snose odgovornost za stanje u zemlji.
Da, samo problem je da svako svog brani i uvijek je onaj drugi kriv [eusa_wall.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

#83 Post Postao/la grga »

Sad kad su ukinute vize Srbiji,Makedoniji i C.Gori,Bošnjaci su ostali jedini sa ovih prostora kojima treba viza za EU..Svašta..Jer skoro svi Hrvati i Srbi iz BiH imaju putovnice svojih nazovi matičnih država i mogu da putuju..Dukati ja smo zaključili da je to smješno pa tužno...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

#84 Post Postao/la im_ex »

GRGA je napisao/la:Sad kad su ukinute vize Srbiji,Makedoniji i C.Gori,Bošnjaci su ostali jedini sa ovih prostora kojima treba viza za EU..Svašta..Jer skoro svi Hrvati i Srbi iz BiH imaju putovnice svojih nazovi matičnih država i mogu da putuju..Dukati ja smo zaključili da je to smješno pa tužno...


... i, dodajem :arrow: od EU ruzno

I cemu onda hrliti u takvu EU ... ne vidim logiku, dzaba je
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

#85 Post Postao/la nermin01 »

poslije turske :|
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

#86 Post Postao/la grga »

nermin01 je napisao/la:poslije turske :|


Pa i posle Srbije!

Odgovori