Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

Sve o Bosni i Hercegovini

Kada ce BiH u evropsku zajdenicu ???

Uskoro!
1
2%
Uskoro!
1
2%
Za najmanje 5 godina!
9
18%
Za najmanje 5 godina!
9
18%
Nije se nadati!
15
30%
Nije se nadati!
15
30%
 
Ukupno glasova: 50

Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#46 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la: Ne kazem, ima prednosti, ali, i nema kolko se misli da ima.
Morao sam se javiti [mmmux2.gif]
Nemoj misliti da se javljam striktno zato Å¡to si ti pisala .
Krenimo redom : Prednosti su velike za većinu - najmanje za političare .
1. Pomoć u izgradnji mostova, puteva , tunela ( nepovratna sredstva )
2. pomoć poljoprivredi ( subvencije ) , skoro svaki zemljoradnik ( seljak )
3. pomoć nezaposlenim osobama ( ovdje u Sloveniji je fundacija 85 % ).
4. pomoć školstvu - nepovratna sredstva
5. Å¡umarsvu , itd itd
IM_ex je napisao/la: Euro nas pojede sviju, svojim nastankom.
Jede nas nesposobnost političara i naša osobna nesposobnost , što nismo sposobni optužiti nesposobne političare .
IM_ex je napisao/la: Al nas se jede i bez Eura ... obzirom da bez "stranca" ne mozemo zivjeti u miru, niti napredovati u ma kom smislu, a opet, i to ima da "zahvalimo" od sake do lakta Strancu, sta reci no - uzdaj se u se i u svoje kljuse.
Svoje ne damo, tudje necemo - za dogovor jesmo ali sa normalnim politicarima.
Stranci se umiješaju tada - kad se domaći političari pokažu kao nesposobni .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#47 Post Postao/la igla »

mi smo uvijek pesimisti.pa to gledamo sve naopako.
,hocemo li to kada promijeniti,i gledati sa vedrije strane.
idemo u evropu

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#48 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la: Morao sam se javiti [mmmux2.gif]
Nemoj misliti da se javljam striktno zato Å¡to si ti pisala .
Moram i ja.
Nisam pomislila,
al, eto, ponukana ekonomskim i privrednim prednostima koje si naveo, ne mogu a da ne ukazem i na neke od negativnosti koje je za ocekivati pridruzivanjem u EU.

Ulaganja koja pominjes se ne dodjeljuju prvenstveno oporavka BiH radi, vec radi stvaranja vece ovisnosti BiH prema ulagacima, cime ulagaci osiguravaju sopstveni profit.
Ulagaci (stranci, dakle), otvarace firme po EU standardima, sto ce se losim pokazati prema nasim dobrodrzecim firmama (bicemo nikakva konkurencija na trzistu), dok ce manje firme propasti, sto sobom povlaci porast nezaposlenosti.
BiH dobrodrzece firme, koje malocas pomenuh, ubrzo ce prelaziti u ruke stranca (jer, stranac komanduje, zaduzio nas je, mi, Bosanci, mali smo za njih ... i ne samo Bosanci, kroz isto sito ce prolaziti i Hrvatska i Srbija i ...)

Pricamo li o ukidanju viza kao o pozitivnosti za studente, nije zasluzno hvale.
Studenti i sada mogu da studiraju u EU, ali, kosta to puno vise u odnosu na studiranje u domovini. Stoga mahom i ne "lete preko grane".
Studentima koji zavrse studij u BiH, nije zagarantovana mogucnost zaposlenja u inostranstvu, bez obzira sto ce vize biti ukinute. Dakle, mozes doci, potrositi sta od svoje jedva stecene i usparane bijede, ali, ostati ne mozes;sto opet potvrdjuje tezu da ulagac gleda svoje interese.

Ulaskom u EU, cijene ce porasti (izjednacavanje sa cijenama zemalja clanica), a jasno nam je kako mizna su primanja na nasim prostorima, mizna i sada u odnosu na skupocu, a zamisli tek tada.
Iskljucujem mogucnost prekonocnog povecanja primanja zaposlenih, stoga me plasi vrijeme kad ce se BiH vec naci u clanstvu EU.

Nekako, kad se sve ovo sagleda, od prednosti ulaska u clanstvo EU, prednjaci to ukidanje viza, moci ce dolaziti familija familiji i tsl., ali, kad pricamo o prednostima kroz ostale oblasti, tanko, bomme, te prednosti mi se cine posve uvjetovanim.

mrki62 je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: Euro nas pojede sviju, svojim nastankom.
Jede nas nesposobnost političara i naša osobna nesposobnost , što nismo sposobni optužiti nesposobne političare .
IM_ex je napisao/la:
Ko o cemu, ti o nesposobnim politicarima, ah ...
Nije to u stvari.
Rekavsi da nas Euro pojede, trebalo je da razumijes da mislim na nas ovdje, u zemlji u kojoj zivim, zemlji u EU. I ne samo ovdje, nezadovoljstvo ispoljavaju i drzavljani BiH drugih zemalja, takodje clanica EU.
Eto, i njihovi politicari nesposobni. Jah.
Svjedoci smo da je pojavom Eura sve poskupljalo, drasticno poskupljalo, a primanja su ostala kakva su i bila.
I, gdje je tu ta draz EU. Nigdje je. Eto, ono, fino je ne trzati pasose na prelazima, ali, ja bih ga radije trzala no da me dere ovaj "preko noci" (ma i ne mora, vala, pod navodnicima, ah) nametnuti standard.

Nasa prozvodnja nece moci doci do izrazaja u odnosu na bogate zemlje koje ulazu u nasu zemlju, sto povlaci kolaps kako u izvozu, kolaps i uopce.
Bicemo ovisni, zaduzeni, pri vaznijim odlukama bicemo samo broj (prisutni, al, nasa se ne pika), bicemo prisiljeni pristati na nesto sto nam nije u interesu ili sto nama ne ide u prilog - ma, bicemo donji.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#49 Post Postao/la andro »

Zelim samo da iznesem svoje misljenje i uopce pogled na " evropsku zajednicu ili uniju " . Pa zar ta ista unija nije rasturila silne drzave ili unije drzava da bi sada mogli lakse sa njima da manipulisu. Njemacka je uradila mirnim putem ono sto Hitleru nije uspjelo ratom. Pa teznja te Njemacke je vjekovima da bude broj jedan a sada je to vec uspjela i jacace jos vise sa clanstvom ovih malih nazovi drzavica. Ako je cijena clanstva u evropsku uniju ta viza ili bezvizni rezim ja je se istog momenta odricem mada i bez toga nisam neki optimist u pogledu te Unije . To je samo moderno robovlasnicko drustvo.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#50 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Moram i ja.
Nisam pomislila,
al, eto, ponukana ekonomskim i privrednim prednostima koje si naveo, ne mogu a da ne ukazem i na neke od negativnosti koje je za ocekivati pridruzivanjem u EU.

Ulaganja koja pominjes se ne dodjeljuju prvenstveno oporavka BiH radi, vec radi stvaranja vece ovisnosti BiH prema ulagacima, cime ulagaci osiguravaju sopstveni profit.
Ulagaci (stranci, dakle), otvarace firme po EU standardima, sto ce se losim pokazati prema nasim dobrodrzecim firmama (bicemo nikakva konkurencija na trzistu), dok ce manje firme propasti, sto sobom povlaci porast nezaposlenosti.
BiH dobrodrzece firme, koje malocas pomenuh, ubrzo ce prelaziti u ruke stranca (jer, stranac komanduje, zaduzio nas je, mi, Bosanci, mali smo za njih ... i ne samo Bosanci, kroz isto sito ce prolaziti i Hrvatska i Srbija i ...)
Živim u Sloveniji , Slovenija je u EU , radim u jednoj privatiziranoj firmi ( kupio Nijemac ) i za divno čudo taj Nijemac i svi ostali stvanci se i te kako drže zakona, dok se za domaće privatnike ne može reći ( korupcija ).
Usput , Slovenija je daleko uznapredovala po bruto dohodku na stanovnika, što se za ostale republike ne može reći .
IM_ex je napisao/la:
Pricamo li o ukidanju viza kao o pozitivnosti za studente, nije zasluzno hvale.
Studenti i sada mogu da studiraju u EU, ali, kosta to puno vise u odnosu na studiranje u domovini. Stoga mahom i ne "lete preko grane".
Studentima koji zavrse studij u BiH, nije zagarantovana mogucnost zaposlenja u inostranstvu, bez obzira sto ce vize biti ukinute. Dakle, mozes doci, potrositi sta od svoje jedva stecene i usparane bijede, ali, ostati ne mozes;sto opet potvrdjuje tezu da ulagac gleda svoje interese.
Ja pričam o vizama općenito, narod je željan raditi bilo gdje al ne može , jer su vize te , koje koče.
IM_ex je napisao/la: Ulaskom u EU, cijene ce porasti (izjednacavanje sa cijenama zemalja clanica), a jasno nam je kako mizna su primanja na nasim prostorima, mizna i sada u odnosu na skupocu, a zamisli tek tada.
Iskljucujem mogucnost prekonocnog povecanja primanja zaposlenih, stoga me plasi vrijeme kad ce se BiH vec naci u clanstvu EU.
Skupoća nema nikakve veze sa EU niti sa € .
Prije desetak godina ja čitam u vezi jednog od najboljeg futbalera svih vremena Diego ( Armando) Maradona za kojeg su rekli da je u svoje vrijeme bio najbolje plaćen na svijetu a danas tu svotu dobivaju drugoligaški futbaleri u Italiji ,........... eto koliko je sve poskupljalo i to prije € i EU.
Svake godine sportisti sve više i više zarađuju , nekretnine skupljaju i to ti je odraz suficita ili deficita .
U samoj BiH isto tako sve skuplja , kao i u ostalom svijetu - pa ona bila u EU ili ne bila, stvar je kome će biti bolje a kome ne .

IM_ex je napisao/la:

Ko o cemu, ti o nesposobnim politicarima, ah ...
Nije to u stvari.
Rekavsi da nas Euro pojede, trebalo je da razumijes da mislim na nas ovdje, u zemlji u kojoj zivim, zemlji u EU. I ne samo ovdje, nezadovoljstvo ispoljavaju i drzavljani BiH drugih zemalja, takodje clanica EU.
Eto, i njihovi politicari nesposobni. Jah.
Svjedoci smo da je pojavom Eura sve poskupljalo, drasticno poskupljalo, a primanja su ostala kakva su i bila.
I, gdje je tu ta draz EU. Nigdje je. Eto, ono, fino je ne trzati pasose na prelazima, ali, ja bih ga radije trzala no da me dere ovaj "preko noci" (ma i ne mora, vala, pod navodnicima, ah) nametnuti standard.

Nasa prozvodnja nece moci doci do izrazaja u odnosu na bogate zemlje koje ulazu u nasu zemlju, sto povlaci kolaps kako u izvozu, kolaps i uopce.
Bicemo ovisni, zaduzeni, pri vaznijim odlukama bicemo samo broj (prisutni, al, nasa se ne pika), bicemo prisiljeni pristati na nesto sto nam nije u interesu ili sto nama ne ide u prilog - ma, bicemo donji.
Stvar je samo u političarima, pa ti kontaj koliko hoćeš [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#51 Post Postao/la im_ex »

andro je napisao/la:Zelim samo da iznesem svoje misljenje i uopce pogled na " evropsku zajednicu ili uniju " . Pa zar ta ista unija nije rasturila silne drzave ili unije drzava da bi sada mogli lakse sa njima da manipulisu. Njemacka je uradila mirnim putem ono sto Hitleru nije uspjelo ratom. Pa teznja te Njemacke je vjekovima da bude broj jedan a sada je to vec uspjela i jacace jos vise sa clanstvom ovih malih nazovi drzavica. Ako je cijena clanstva u evropsku uniju ta viza ili bezvizni rezim ja je se istog momenta odricem mada i bez toga nisam neki optimist u pogledu te Unije . To je samo moderno robovlasnicko drustvo.
Bravo, andro.


usput:
Ministri EU dali političko zeleno svjetlo za ukidanje viza

Šefovi diplomatije Evropske unije u ponedjeljak su u Luxembourgu dali političko "zeleno svjetlo" za ukidanje viza EU-a do kraja godine za zemlje zapadnog Balkana koje ispune za to nužne uvjete.
Foto: ReutersČeški ministar vanjskih poslova Jan Kohut, čija zemlja predsjedava EU-om do kraja juna, izjavio je na konferenciji za novinare nakon sastanka da su ministri ohrabrili Evropsku komisiju da vize ukinu do kraja godine.

Pored Srbije, preporuka za stavljanje na "bijelu Å¡engensku listu", se odnosi i na Makedoniju i Crnu Goru, kako su to nedavno rekli i evropski povjerenici Olli Rehn i Jacques Barrot, prenio je RFE.

Evropska komisija će najvjerovatnije u julu predložiti Vijeću ministara ukidanje viza za neke zemlje zapadnog Balkana
-----------------------------------------------------------------------------------

Da, da, dragi moji, dobro ste zapazili i ostali po ko zna koji put zapanjeni, kao sto sam i sama.
Po ko zna koji put je vec jasno da nemamo u koga da se uzdamo no sami u se.
Sto ti je stranac, ah [icon_ballbounce.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#52 Post Postao/la nermin01 »

s ovom politikom i politicarima...mislim nikad
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#53 Post Postao/la maida_20 »

nermin01 je napisao/la:s ovom politikom i politicarima...mislim nikad
nemoj da budeš pesimista nermine...hoćemo vala sigurno za desetak godinica pa barem i sa ovakvim šu...ma!!!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#55 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
nemoj da budeš pesimista nermine...hoćemo vala sigurno za desetak godinica pa barem i sa ovakvim šu...ma!!!
[laugh.gif] eto te ko moj rođak. kad se izgubio drugi rođak plakala mu majka, nisu ga mogli naći, a ovaj prvi rođak joj rekao "ne plači bona naćemo ga do bajrama" a do bajrama 3-4 mjeseca

:lol: :lol: :lol: -pa pametan rođak ...
[laugh.gif] ima vremena... [mmmux2.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#56 Post Postao/la nnejra »

Jednog dana hoćemo, ali nama se svakako nigdje ne žuri, pa što bi i u Evropsku zajednicu. Meni se baš ne ide [mmmux2.gif] .

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#57 Post Postao/la diisaaa »

ma sta ce nam europska unije ministrima je bolje ovako nisu ludi da se trude da udemo
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#58 Post Postao/la andro »

Brisel: BiH neće biti u prvom krugu zemalja za ukidanje viza!?


24SI - BiH neće biti u prvom krugu zemalja za koje će Evropska komisija preporučiti ukidanje viza za zemlje šengena, rekao je za Srnu izvor iz Brisela.

"Za BiH to ne bi trebalo da bude dug zaostatak, koji je uzrokovan komplikacijama u donošenju neophodnih zakona na nivou države i entiteta sa jedne, i štampanjem biometrijskih pasoša sa druge strane. EU ne bi željela da bude prevelika pauza između prvog i drugog kruga zemalja", rekao je izvor.

U odvojenom razgovoru za Srnu, ambasador BiH u Briselu Osman Topčagić rekao je da će BiH uskoro preći na štampanje pasoša sa biometrijskim podacima, koje će do kraja godine, uprkos vrlo skupoj tehnologiji, izdavati normalnim putem.

On je izrazio uvjerenje da će uskoro biti doneseno i nekoliko dodatnih zakona koje traži EU.

Evropski komesar za pravdu i bezbjednost Jacques Barrot rekao je da će Evropska komisija 14. jula predložiti ukidanje viza za Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju.

Prema proceduri, konačnu odluku donosi Vijeće ministara, kojim do kraja godine predsjedava Švedska, a čiji su diplomati najavili da o tom pitanju očekuju pozitivnu odluku.

Tokom proteklog mjeseca na redovnom zasjedanju, Vijeće ministara se pozitivno izjasnilo o bezviznom režimu za one zemlje u regionu koje su ispunile potrebne uslove.
slika
slika

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#59 Post Postao/la lattemma »

Predpostavljam nikad........
Thank´s god i´m a women

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#60 Post Postao/la im_ex »

On je izrazio uvjerenje da će uskoro biti doneseno i nekoliko dodatnih zakona koje traži EU.
aha; dobro, dobro

Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori