Bosanska policija

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#31 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tacno je to ukoliko se ne opoziva na prvu deklaraciju prava covjeka clan 7 UN-a citaj ljudska prava (a veze se na samozastitu i pravo pojedinca)
Koji otprilke bi glasio da svako ima pravo da se stiti i brani zakonom svim mogucim mjerama i sredstvima ukoliko mu prijeti bilo kakva diskriminacija
a misli se o licnoj ugrozenosti pri pokusaju diskriminacije
To sto si ti iznio spada pod ZKP koji ga pobija BGB odnosno Zakon ljudski prava
a Bosni desifrovan aneksom sporazum o ljudskim pravima kroz obusmene

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#33 Post Postao/la pasa74 »

secerka je napisao/la:Bilo kako bilo svugde se krsi pa i kod nas
nasa policija bi trebala imati vise prava
Kod nas ne pali lijepa rijec to mozda kod vas na zapadu
e secerka ili kolegice(i ja sam bio jedan od vas punih 10 godina),tesko je naci ljudi koji prihvataju ono sto policija uradi kao licno dobro.vidim,ovdje ima dosta onih koji su stali na stranu policije i to postujem =D> ,mada mislim da vecina sukoba izmedju policajaca i gradjana dolazi zbog nedolicnog ponasanja policajca.u velikoj mjeri su uzrocnici i gradjani ali,moje misljenje je zasnovano na dugogodisnjem iskustvu sa "ulice" i stojim iza toga da vecinu konfliktnih situacija izaziva ponasanje policajaca.
konkretno ovaj slucaj,mislim da je policajac pogrijesio sto je uopste usao u raspravu sa vozacem kojeg je zaustavio i tako dozvolio da se situacija okrene protiv njega.ako je taj vozac napravio prekrsaj a ne sumnjam da jeste,policajac je bio duzan da mu to saopsti i u sto kracem roku omoguci istom da nastavi put.
onaj izraz sa "k" koji je uputio vozacu,nedolikuje policajcu i mislim da je to bio glavni razlog njihovog sukoba.
policajac u kontaktu sa gradjanima mora biti psiholog,jer samo jedan ucinjen potez ili izrecena rijec moze da dovede do konflikta tamo gdje ga ni nema,ali isto tako jedan pozitivan potez moze sprijeciti konflikt tamo gdje ga moze biti.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#34 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@Pasa74 mislim da taj decko nista nemoze postici na sudu niti protiv policajca
Sta vise moze se okrenuti protiv njega jer snimanjem nije dokazao diskriminaciju Naprotiv ono sto je policajac potvrdio, a receno bilo od sagovornika(tj njega) na sudu tumaci kao sugestija.
A kod nas na zapadu se odradjuje ovako
Snimak je dosao do unutrasnje ali je pobijen gummi paragrafom opiranje hapsenju :P

http://youtube.com/watch?v=Ad0u75VOqnw&feature=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#35 Post Postao/la mrki62 »

Ovih dana se vode rasprave o prekr¹ajima u saobraæaju u Sloveniji i kako bi mi rekli ; divljaci ( oni koji naprave veliki prekr¹aj ) æe moæi do¾ivjeti i oduzimanje motornog vozila - pa ko voli , nek izvoli :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#36 Post Postao/la pasa74 »

[quote="LAFF"]@Pasa74 mislim da taj decko nista nemoze postici na sudu niti protiv policajca
Sta vise moze se okrenuti protiv njega jer snimanjem nije dokazao diskriminaciju Naprotiv ono sto je policajac potvrdio, a receno bilo od sagovornika(tj njega) na sudu tumaci kao sugestija.
A kod nas na zapadu se odradjuje ovako
Snimak je dosao do unutrasnje ali je pobijen gummi paragrafom opiranje hapsenju :P

http://youtube.com/watch?v=Ad0u75VOqnw&feature=related[/quote

komentarisao sam ponasanje policajca iz ovog snimka i moje licno misljenje je da je policajac svojim nastupom isprovocirao vozaca,koji je uzvratio istom mjerom.policajac je izgubio zivce sto sebi nije smio dozvoliti jer,ipak uniformisana osoba ne moze voditi dijalog sa gradjanima koristeci rijeci koje je on koristio.
mozda da je snimak kompletan,da je snimljen sam pocetak kontrole da bi bilo svima puno jasnije kako je doslo do konflikta.
snimak koji smo vidjeli ne ide u prilog policajcu,koji mi djeluje prilicno skruseno i neiskusno jer je odmah po saznanju da je snimljen promjenio nacin ponasanja cak bih rekao da je odstupio i da nije zavrsio zapocetu sluzbenu radnju do kraja.mislim da u slucaju bilo kakvog vodjenja postupka,taj policajac ne bi bio sposoban da se" ogradi" ili opravda za svoje postupke,aveliku pomoc ne bi imao od kolege iz patrole.
moja zamjerka policajcu je,sto je dozvolio da dodje do konflikta,kojeg je mogao izbjeci profesionalnim ponasanjem.

a te "otrcane" fore kao,navodno opiranje hapsenju nebi prosle,jer davno je zavrseno sa "milicijom",danas predmete vodi unutrasnja kontrola min.unut.poslova ali pod strogim nadzorom pripadnika EUPM misije u BiH,na zalost!!!! :huh:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#37 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
komentarisao sam ponasanje policajca iz ovog snimka i moje licno misljenje je da je policajac svojim nastupom isprovocirao vozaca,koji je uzvratio istom mjerom.
Ima li taj vozaè pravo da uzvrati istom mjerom ?
Ako ima onda je to revan¹izam : fifti - fifti ,..................... i nije mi jasno ¹ta mu nije jasno ?
To je isto da ja tebe o¹amarim , ti meni ¹amar vrati¹ i ti onda ode¹ na sud da me tu¾i¹ , jer sam te o¹amario :ballbounce:
Policajac je pogrije¹io samo u jednom ; ¹to mu nije dao lisice na ruke - èim je primijetio da ga snima, jer na snimku se jasno vidi kako vozaè podhebaje sa rijeèima haj ponovi ono ¹to si reko .
Lisice , uklije¹titi ga, ................. malo ga pitati za zdravlje, odvesti sudcu za prekr¹aje ; zbog ometanja slu¾be bezbijednosti - i stvar je zavr¹ena.

PS. mobitel zaplijeniti kao dokazno gradivo i onda nek se taj vozaè frajeri¹e :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#38 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

To je sve jasno kao dan
Nebi polemisao kako je blio i ko je kriv njihova stvar
Na sto bi skrenuo paznju je to da mandat EUPM u okvirima misije u BiH nije nazalost vec nesto sto se najbolje moglo desiti gradjanima Bosne i Hercegovine
Djelimicno priznajem da je u tome profit nekih mafijaskih struktura,ali sve u svemu je bolje
To sto navodis otrcana fora (opiranje hapsenju)naprotiv to je jedan vazan zakonski segment zato se i zove gumi paragraf jer stiti pripadnike ministarstva ukoliko upotrebe silu pri hapsenju a pri tome se mora paziti tkz odnos sile.
Kao sto si primjetio na snimku niti jedan od policajaca ne prilazi dok ga ovaj mlati da bi se odrzala ravnoteza :P

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#39 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la: Kao sto si primjetio na snimku niti jedan od policajaca ne prilazi dok ga ovaj mlati da bi se odrzala ravnoteza :P
Jel to misli¹ na snimak Njemaèke policije ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#40 Post Postao/la pasa74 »

LAFF je napisao/la:To je sve jasno kao dan
Nebi polemisao kako je blio i ko je kriv njihova stvar
Na sto bi skrenuo paznju je to da mandat EUPM u okvirima misije u BiH nije nazalost vec nesto sto se najbolje moglo desiti gradjanima Bosne i Hercegovine
Djelimicno priznajem da je u tome profit nekih mafijaskih struktura,ali sve u svemu je bolje
To sto navodis otrcana fora (opiranje hapsenju)naprotiv to je jedan vazan zakonski segment zato se i zove gumi paragraf jer stiti pripadnike ministarstva ukoliko upotrebe silu pri hapsenju a pri tome se mora paziti tkz odnos sile.
Kao sto si primjetio na snimku niti jedan od policajaca ne prilazi dok ga ovaj mlati da bi se odrzala ravnoteza :P
ovdje komentarises snimak akcije njemacke policije,pa ovdje je jasno da se radi o hapsenju a u snimku u kojem nasa policija kontrolise vozaca,radi se samo o rutinskoj kontroli saobracaja,sto je OGROMNA razlika.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#41 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

DA :Komentarisao sam akciju Njemacke policije na secerkinu izjavu da je na zapadu drugacije

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#42 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
komentarisao sam ponasanje policajca iz ovog snimka i moje licno misljenje je da je policajac svojim nastupom isprovocirao vozaca,koji je uzvratio istom mjerom.
Ima li taj vozaè pravo da uzvrati istom mjerom ?
Ako ima onda je to revan¹izam : fifti - fifti ,..................... i nije mi jasno ¹ta mu nije jasno ?
To je isto da ja tebe o¹amarim , ti meni ¹amar vrati¹ i ti onda ode¹ na sud da me tu¾i¹ , jer sam te o¹amario :ballbounce:
Policajac je pogrije¹io samo u jednom ; ¹to mu nije dao lisice na ruke - èim je primijetio da ga snima, jer na snimku se jasno vidi kako vozaè podhebaje sa rijeèima haj ponovi ono ¹to si reko .
Lisice , uklije¹titi ga, ................. malo ga pitati za zdravlje, odvesti sudcu za prekr¹aje ; zbog ometanja slu¾be bezbijednosti - i stvar je zavr¹ena.

PS. mobitel zaplijeniti kao dokazno gradivo i onda nek se taj vozaè frajeri¹e :wave:
osnovno pravo svakog covjeka je samoodbrana,bilo da se radi o fizickom ili verbalnom napadu,a ti mrki neznam sta si mislio sa ovom zaplijenom mobitela,stavljanjem lisica i "pitanjem" za zdravlje,jer ako nista,policajac sa snimka je shvatio da bi daljnje pogorsavanje konfliktne situacije dovelo do gorih,nezeljenih poslijedica.bio je svjestan situacije i znao je da bi u slucaju da je uradio to sto ti zagovaras,prekrsio ovlastenja i doveo sebe u bezizlaznu situaciju,ovako sve se moze zavrsiti sa "laksom povredom radne duznost" :wave:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#43 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
osnovno pravo svakog covjeka je samoodbrana,bilo da se radi o fizickom ili verbalnom napadu,a ti mrki neznam sta si mislio sa ovom zaplijenom mobitela,stavljanjem lisica i "pitanjem" za zdravlje,jer ako nista,policajac sa snimka je shvatio da bi daljnje pogorsavanje konfliktne situacije dovelo do gorih,nezeljenih poslijedica.bio je svjestan situacije i znao je da bi u slucaju da je uradio to sto ti zagovaras,prekrsio ovlastenja i doveo sebe u bezizlaznu situaciju,ovako sve se moze zavrsiti sa "laksom povredom radne duznost" :wave:
Da, to je moguæe samo u jednoj dr¾avi koja nosi ime BiH :biggrin:
U nekim dr¾avama Amerike bi tog frajera izre¹etali - jer je iza¹ao iz auta a ni u Sloveniji nije dozvoljeno izaæi iz auta ( sem ako ti policajac ne naredi ).
U BiH svi imaju neka prava - sem onih koji vode dr¾avu :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#44 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
osnovno pravo svakog covjeka je samoodbrana,bilo da se radi o fizickom ili verbalnom napadu,a ti mrki neznam sta si mislio sa ovom zaplijenom mobitela,stavljanjem lisica i "pitanjem" za zdravlje,jer ako nista,policajac sa snimka je shvatio da bi daljnje pogorsavanje konfliktne situacije dovelo do gorih,nezeljenih poslijedica.bio je svjestan situacije i znao je da bi u slucaju da je uradio to sto ti zagovaras,prekrsio ovlastenja i doveo sebe u bezizlaznu situaciju,ovako sve se moze zavrsiti sa "laksom povredom radne duznost" :wave:
Da, to je moguæe samo u jednoj dr¾avi koja nosi ime BiH :biggrin:
U nekim dr¾avama Amerike bi tog frajera izre¹etali - jer je iza¹ao iz auta a ni u Sloveniji nije dozvoljeno izaæi iz auta ( sem ako ti policajac ne naredi ).
U BiH svi imaju neka prava - sem onih koji vode dr¾avu :ballbounce:
i ja se slazem sa tobom da bi policajcima u bih trebali dati veca ovlastenja u slicnim situacijama;ali na zalost svaki policajac u bih prilikom obavljanja sluzbene duznost mora voditi racuna o ponasanju koje mora biti u skladu sa pravilnikom i zakonima koji su na snazi,tako da bilo kakvo samovoljno hapsenje ili privodjenje,smatra se protupravnim lisavanjem slobode koje za policajca moze imati katastrofalne poslijedica.
u citavoj ovoj situaciji policajac je najbolje postupio sto se povukao i shvatio da je on uzrok konflikta.

americka policija nije tema razgovora i o tom po tom!!!
zivjo fant :wave:

PS uloga policije nije da vodi drzavu,vode je politicari,a policija je drzavni organ za sprovodjenje zakona

Odgovori