Bosanska policija

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanska Policija

#106 Post Postao/la sabinax »

hajd da malo istracam i ja bosansku policiju
zbio se jedan nemili dogadaj zbog kojeg cu uvijek imati neki strah kad budem (kad to vec bude) isla opet u Sarajevo...
Bila sam u Sarajevu...centar grada Grbavica...i ostavila auto ispred zgrade ljudi kod kojih smo nocili...bas tu vecer pricamo kako su u ulici česte provale u vozila ali mi ni na kraj pameti nije bilo da cu i ja biti zrtva napada
ujutro se ustanem i da uzmem kisobran iz auta kad tamo imam sta viditi, suvozacevo staklo razbijeno, sve ispreturano, nesto malo stvari iz gepeka ukradeno (glupi lopovi nisu ukrali radio koji je bio u autu ali odvojen od centralne jedinice...srecom)
nisam se previse uzrujala...jer nisam zeljela da mi ista pokvari taj dan, ali mi je bilo zao...
nailazi covjek i ja mu se zalim, a on ce meni nije to nista meni su vec dvaput to ucinili...i rodak kod kojeg smo odsjeli imao je isto iskustvo
sretnem policajca na ulici i pitam ga za savjet...veli: ma mozete prijaviti, ali sumnjam da ce od toga nesto biti (to je bio i savjet rodaka, veli: ma on znaju koji su ti ali im nista ne mogu)...covjeku ne preostaje drugo nego nabaviti novo staklo, ugraditi ga i, sto je najgore, strepiti cijelu noc, hoce li se to ponoviti
nije li vrijeme da se nesto poduzme jer uz ovakva iskustva tesko da ce se koji turist ponovo namjeriti u ovaj lijep grad [huh.gif]
ima li tome kraja
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Bosanska Policija

#107 Post Postao/la zivinicannn »

haha ma kakva bosanska policjia svokog mozes potplatiti i svaki ce uzeti pare znam po bratu ima oko 1200 placu a napravio kucu i kupio auto bez ikakvog kreditaa hahah

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanska Policija

#109 Post Postao/la sabinax »

Mic_Sokoli je napisao/la:Ne znam da se takve stvari mogu prebacit samo Bosanskoj policiji,provaljivanja Auta ima svugdje i quota razotkrivanja pocinioca tih nedjela je mislim u svakoj drzavi skoro ista,ovdje u njemackoj je je vjerovatno manjanego u Bosni.
Taj policajac je bio samo iskren.
ma svaka njemu cast...ali opcenito se nista ne cini kad se to stalno ponavlja...koja je onda funkcija policije opcenito [eusa_wall.gif]

ja mogu samo reci da kod nas u Rijeci nema toliko toga...ako se pokrade, pokrade se zato sto je nesto vidljivo ostavljeno na sjedistu i to je to....to bi prije zvala neoprez vozaca (ja nikada ne ostavljam torbu na sicu, ni mobitel ni novcanik ni dokumente)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Bosanska Policija

#111 Post Postao/la paparaci »

to jeste stvarno zalosno sto ti se desilo sabina. poznat mi je taj problem u sarajevu. znam dok sam bio i sam tu i sa rodjakom obavljao neke stvari po gradu, on je uvijek nosio masku radia sa sobom. a nismo se ni dugo zadrzavali. i najgore je to sto, kao sto ti i rodjak sam kaze, da oni obicno ili nekad znaju i ko takve stvari radi ali da im "ne mogu" nista! kriminal i korupcija nas stvarno satrase. znam da mi je bivsa govorila (sarajka) da je su u prodavnicu u kojoj radi njena kolegica upala dvojica bez maski i opljackali je. jedan od njih je bio Celo i svima poznat mafijas, ali je ona izjavila da ne zna ko ju je opljackao, jer zna sta je ceka. ispred sudnice cekaju sa pistoljima [eusa_wall.gif]

znam da sam gledao intervju sa cini mi se glavnim sefom policije ili kriminalne policije, koji sam prizna da nemaju potrebna sredstva za adekvatne poduhvate po pitanju kriminala. zna da su mnogi politicari upetljani u kojekakva S****, ali nema opreme za prisluskivanje, itd. da bi istjerao pravdu na svjetlo.

jako tesko stanje.

sto kaze Maajka: svaki od njih je flasiran, a onaj dobar FASIRAN (misli na politicare)!

[icon_ballbounce.gif] [icon_boxing.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Bosanska Policija

#112 Post Postao/la nnejra »

Naša policija je samo odraz cjelokupnog stanja u državi, ništa posebno.
Kada se ostalo promjeni i to će.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Bosanska Policija

#113 Post Postao/la nella26 »

Pa policija i nije u mnogome kriva koliko je neregulisani zakon u državi kriv.
Policija nema osnovne ovlasti, jer država brani braću kriminalce.
Mada ima i policije svakakve, seljaka najviše.
Moje iskustvo:zaustavlja me policajac, redovna saobraćajna kontrola, žvače žvaku i to ne žvače normalno već mlati ustima i puše balone.
Citiram" otkle(ali baš kaže otkle) vako mladoj djevojKi vako dobro auto"
Gledam ga i ne znam da li bih plakala ili se smijala.
Odgovorim mu njegovim nivoom "J...m se za pare"
Baci mi dokumenta na krilo i kaže "haj vozi"
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Bosanska Policija

#115 Post Postao/la andro »

Negovori mi da sam kriv dok mi ne dokazes krivicu :!: Nisu svi policajci isti .NAZALOST
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Bosanska Policija

#116 Post Postao/la mrki62 »

[quote="nella26"]
Odgovorim mu njegovim nivoom "J...m se za pare"
/quote]
Hahahaha ,......dobar odgovor :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Bosanska Policija

#117 Post Postao/la dadooo_23 »

kakva drzava,takva policija.

evo upravo za nekoliko dana imam obuke i testove,prijavio sam se na konkurs. vec sam jednom prije isao pa mi je bod nedostajao.

sta ces dalje kada se i u policiju prima na osnov rodbinske ili neke druge veze,a upravo je to glavni drzavni organ koji bi se trebao boriti upravo protiv tih stvari.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Bosanska Policija

#118 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

dadooo_23 je napisao/la:kakva drzava,takva policija.

evo upravo za nekoliko dana imam obuke i testove,prijavio sam se na konkurs. vec sam jednom prije isao pa mi je bod nedostajao.

sta ces dalje kada se i u policiju prima na osnov rodbinske ili neke druge veze,a upravo je to glavni drzavni organ koji bi se trebao boriti upravo protiv tih stvari.
Ajde ne sviraj majke ti..
imas testove drug da si ispunio testove kako treba
nebi ti falio bod
Prepisivanje svoje licne nesposobnosti na testovima opsteg znanja te testovima motoricke sposobnosti na drzavu je nidje veze [smile.gif]
Ali to je tipicno za pojedine a narucito tebi kome nije valjala ni Yugoslavija ni Tito niti bilo ko...
A ako cemo iskreno i taj jedan bod sto ti je falio nebi ga imao da nisi Hrvat sto po dejtonu Aneksu imate prednost..
ako mogu pogadjati da se konkurises u Federalnu ili u Granicnu
Zato tisu i potrudi se ovaj put malo bolje

Odgovori