Mostar

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: mostar

#99 Post Postao/la basista »

Kad se vec mostarski politicari,nisu proslavili u razvoju grada,trebali bi dati koju kintu mostarskom pozoristu pa nek pokusaju umjetnici.
Mostar je grad bez velikih kulturnih manifestacija.. Bar onih medjunarodnih koje prate svi vodeci mediji u zemlji i regionu.
Izuzetak su Skokovi sa mosta,ali to nije ono sto mislim.
Topli hercegovacki ambijent,kao stvoren je za ljetne manifestacije.. Npr,pozorista.
A moze i zimi.. Kad Sarajevo moze da ima Sarajevsku zimu,zasto ne bi Mostar mogao imati nesto takvo? Ali grad je podijeljen a jednako su ga dijelile obje partnerske stranke.. reklo bi se.
Jos da napisem,Obiljezavanja godisnjica pogibija narodnih heroja,sve su skromnija i skromnija.. A ima ih samo pet ( 5 ). Bruka..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: mostar

#101 Post Postao/la basista »

Cuj to!! Biblioteka??
Ne vjerujem,da je jos negdje bio slucaj,da se biblioteka zatvori ... pa to je stvarno zlocin protiv covjecnosti.. Stvarno bi za Mostar bilo najbolje da neka druga stranka formira vlast.. Ali to se moze desiti,samo ako ta stranka dobije na izborima.. a to vec nije realo.. zbog prejakih tenzija,narod ce ponovo izglasati "zastitnike njihovih naroda". Ne znam.. [huh.gif]
Znam samo,da je bilo kojoj od te dvije stranke stalo do grada,popustili bi za opstu dobrobit svih gradjana Mostara..pa i kulturnih institucija.. Jer grad nije grad ako ima velike ulice,velike zgrade,velike kuce,velike trzne centre.. grad je grad,ako ima svoje skole,svoje biblioteke,svoje pozoriste,svoju likovnu galeriju,svoje bendove.. itd..itd..
Na zalost,Mostar u ovom momentu,gubi taj gradski image.. To je to.. Vise lici na poligon suprostavljenih politickih grupa i tim grupama,nimalo nije bitno sta i kako narod zivi.. Samo da oni tjeraju po svome.. A pozoriste i biblioteka u svemu tome,dodju nesto kao kolateralna steta.

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: mostar

#104 Post Postao/la basista »

ccc! ..
U Mostaru,uvijek moze i gore..reklo bi se.. [huh.gif]
A isto tako,reklo bi se da su vec svi sve rekli.. osim politicara.. posto oni samo to i rade.. Ne znam ko..i na znam kako,ali neko ih treba pomesti..
Inace ce Mostar zaista kolapsirati..
A kladim se,da ce ta situacija,proizvesti jos vise medjunacionalnih tenzija.
Bilo kako bilo,nesto ce morati da se desi..
Nadam se da nisam bio u pravu a u vezi prve recenice mog posta.. [huh.gif]

Odgovori