Dešavanja u BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Dešavanja u BiH

#77 Post Postao/la im_ex »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:politika me ne zanima [laugh.gif] [oha.gif]
Ni to sto je po sarajevskim prodavnicama zavladala nestasica grijalica ?
Svejedno ti je? Hajd, nemoj mene da lazes [baaa.gif]
Nemoj da marishem [mmmux2.gif] :P
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Dešavanja u BiH

#78 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

politika me ne zanima im_ex [oha.gif]
Zanima me narod i ja isto prolazim sve sto i oni,razumijem ja narod,politicare nikako [oha.gif]
slikaslikaslika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Dešavanja u BiH

#79 Post Postao/la im_ex »

Pa stoga i kazem da ih treba u glavu ... bar ovako, pricom ... dodje poneka i do njih, ne sekiraj ... ako cutimo jos ce uobraziti da smo zadovoljni pa i taj belaj.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Dešavanja u BiH

#80 Post Postao/la vornevljev »

KAKO LAŽE "NAJVEĆI MUSLIMAN" U BOŠNJAKA?

Sarajevo, 12. siječanj 2009.
Reakcija kardinala Puljića na izjavu reisa Cerića
Intervju s nadbiskupom metropolitom vrhbosanskim kardinalom Vinkom Puljićem.

Reisu-l-ulema Islamske zajednice dr. Mustafa ef. Cerić je u emsiji „Centralni dnevnik“ TV „Hayat“ u subotu 10. siječnja , u razgovoru s novinarom Senadom Hadžifejzovićem, odgovarajući na pitanje o izgradnji svoje rezidencije na sarajevskom naselju Kovači, odgovorio kako „najprije želi pohvaliti Općinu Stari Grad što je ovih dana u rekordnom roku osigurala sve uvjete da vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić gradi svoju rezidenciju od 5.000 kvadratnih metara“.


Pogledaj VIDEO:www.ktabkbih.net/info.asp?id=18978

Tim povodom Katolička tiskovna agencije Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine objavljuje razgovor s nadbiskupom metropolitom vrhbosanskim kardinalom Vinkom Puljićem:

Uzoriti gospodine Kardinale, u medijima je ovih dana dosta reakcija izazvala izjava reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH dr. Mustafe ef. Cerića koji je, odgovarajući na upit o izgradnji svoje rezidencije, spomenuo navodnu gradnju Vaše velike rezidencije. Molimo Vaš komentar, koliko je ta izjava točna?

U prvom redu, vrlo sam iznenađen da reis Cerić, odgovarajući na prigovore bilo svoje zajednice bilo javnosti, upliće Katoličku i Pravoslavnu Crkvu jer mi uopće u to nismo uvučeni. Izjava o Katoličkoj Crkvi odnosno rezidenciji je netočna jer reis Cerić obmanjuje javnost iznoseći krive podatke. To je vrlo neugodno. Traženje dozvole za izgradnju Svećeničkog doma nije išlo tako lako kako je on iznio u javnosti.

Tu se ne radi o rezidenciji. Vrhbosanska nadbiskupija je ostala bez stanarskih prava kada su oduzete zgrade na Marijinom Dvoru i zgrada doma za katehete na Banjskom Brijegu. Budući da dijecezanski svećenici nemaju zbrinutost u starosti jer nemaju obitelji, nadbiskup je dužan pobrinuti se za njih kad dođu u stare dane. Zato sam zajedno sa svećenicima 17. rujna 2003. donio odluku da krenemo s gradnjom Svećeničkog doma.

Riječ je dakle o domu za umirovljene i bolesne svećenike. Je li to bila prva inicijativa za gradnju takvog doma ili su to pitanje nastojali riješiti i bivši nadbiskupi?

Moji predšasnici su u tri navrata pokušali pristupiti gradnji doma. U bivšem sustavu je to bilo jako otežano zbog teškog dobivanja dozvola i skupoće izgradnje. Ovaj put smo shvatili da više ne smijemo odgađati. Nakon što je Vrhbosanska nadbiskupija šezdesetih odnosno sedamdesetih godina otkupila oduzeti dio vlastite Bogoslovije u Sarajevu, u jednom njezinom dijelu je predviđeno nekoliko stanova za stare svećenike. Primijetivši da nema dovoljno prostora za stare svećenike, shvatili smo da moramo ići u gradnju doma jer je potrebno zbrinuti više od dvadeset svećenika i za njih se skrbiti bilo zbog njihove bolesti bilo zbog godina. Zato smo odlučili graditi dom na lokaciji koja se nalazi odmah pored Bogoslovije jer smo još '90. godine tu dobili ucrtanu markicu u urbanističkom planu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Dešavanja u BiH

#81 Post Postao/la odysseus »

vornevljev je napisao/la:KAKO LAŽE "NAJVEĆI MUSLIMAN" U BOŠNJAKA?

Sarajevo, 12. siječanj 2009.
Reakcija kardinala Puljića na izjavu reisa Cerića
Intervju s nadbiskupom metropolitom vrhbosanskim kardinalom Vinkom Puljićem.

Reisu-l-ulema Islamske zajednice dr. Mustafa ef. Cerić je u emsiji „Centralni dnevnik“ TV „Hayat“ u subotu 10. siječnja , u razgovoru s novinarom Senadom Hadžifejzovićem, odgovarajući na pitanje o izgradnji svoje rezidencije na sarajevskom naselju Kovači, odgovorio kako „najprije želi pohvaliti Općinu Stari Grad što je ovih dana u rekordnom roku osigurala sve uvjete da vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić gradi svoju rezidenciju od 5.000 kvadratnih metara“.


Pogledaj VIDEO:www.ktabkbih.net/info.asp?id=18978

Tim povodom Katolička tiskovna agencije Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine objavljuje razgovor s nadbiskupom metropolitom vrhbosanskim kardinalom Vinkom Puljićem:

Uzoriti gospodine Kardinale, u medijima je ovih dana dosta reakcija izazvala izjava reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH dr. Mustafe ef. Cerića koji je, odgovarajući na upit o izgradnji svoje rezidencije, spomenuo navodnu gradnju Vaše velike rezidencije. Molimo Vaš komentar, koliko je ta izjava točna?

U prvom redu, vrlo sam iznenađen da reis Cerić, odgovarajući na prigovore bilo svoje zajednice bilo javnosti, upliće Katoličku i Pravoslavnu Crkvu jer mi uopće u to nismo uvučeni. Izjava o Katoličkoj Crkvi odnosno rezidenciji je netočna jer reis Cerić obmanjuje javnost iznoseći krive podatke. To je vrlo neugodno. Traženje dozvole za izgradnju Svećeničkog doma nije išlo tako lako kako je on iznio u javnosti.

Tu se ne radi o rezidenciji. Vrhbosanska nadbiskupija je ostala bez stanarskih prava kada su oduzete zgrade na Marijinom Dvoru i zgrada doma za katehete na Banjskom Brijegu. Budući da dijecezanski svećenici nemaju zbrinutost u starosti jer nemaju obitelji, nadbiskup je dužan pobrinuti se za njih kad dođu u stare dane. Zato sam zajedno sa svećenicima 17. rujna 2003. donio odluku da krenemo s gradnjom Svećeničkog doma.

Riječ je dakle o domu za umirovljene i bolesne svećenike. Je li to bila prva inicijativa za gradnju takvog doma ili su to pitanje nastojali riješiti i bivši nadbiskupi?

Moji predšasnici su u tri navrata pokušali pristupiti gradnji doma. U bivšem sustavu je to bilo jako otežano zbog teškog dobivanja dozvola i skupoće izgradnje. Ovaj put smo shvatili da više ne smijemo odgađati. Nakon što je Vrhbosanska nadbiskupija šezdesetih odnosno sedamdesetih godina otkupila oduzeti dio vlastite Bogoslovije u Sarajevu, u jednom njezinom dijelu je predviđeno nekoliko stanova za stare svećenike. Primijetivši da nema dovoljno prostora za stare svećenike, shvatili smo da moramo ići u gradnju doma jer je potrebno zbrinuti više od dvadeset svećenika i za njih se skrbiti bilo zbog njihove bolesti bilo zbog godina. Zato smo odlučili graditi dom na lokaciji koja se nalazi odmah pored Bogoslovije jer smo još '90. godine tu dobili ucrtanu markicu u urbanističkom planu.
Vorne ima Boga(ESHEDU EN LA ILAHE ILLELLAH VE ESHEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULUHU),samo sto to "NAS" ef. Mustafa izgleda pocesto zaboravi!
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Dešavanja u BiH

#82 Post Postao/la vornevljev »

"KAO Å TO JE BOSNA MOJA NA SVIJETU GORE NEMA"


U Rijeci uhapšen Vjekoslav Vuković, rukovodilac Sektora za borbu protiv organiziranog kriminala i terorizma u Ministarstvu sigurnosti BiH
16.01.2009. 17:45

Ministar unutarnjih poslova Republike Hrvatske Tomislav Karamarko jutros je u telefonskom razgovoru obavijestio ministra sigurnosti BiH Tarika Sadovića da je u Rijeci lišen slobode Vjekoslav Vuković, rukovodilac Sektora za borbu protiv organiziranog kriminala i terorizma u Ministrstvu sigurnosti BiH, zbog osnova sumnje posredovanja u izvršenju krivičnog djela.

Ministarstvo sigurnosti BiH očekuje pismeno obavještenje o ovom slučaju, saopćeno je iz kabineta Sadovića.

Policija za sada ne želi izlaziti ni sa kakvim detaljima jer kriminalistička obrada još traje.

Navodno je Vuković sudjelovao u planiranju zločina (poticanje na izvršenje ubistava), no policija ta nagađanja ne želi ni potvrditi ni negirati.

MUP BiH potvrdio da je Vuković uhićen zbog nedopuštenog trgovanja oružjem.



E sad,ako može neko da mi objasni gdje završava od MUP-a zaplijenjeno oružje i narkotici?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dešavanja u BiH

#83 Post Postao/la sabinax »

prodaje ga MUP [cool.gif] salim se....Vjeko bio kod mene u gostima [Happy.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Dešavanja u BiH

#84 Post Postao/la vornevljev »

JOÅ  JEDAN LICEMJERNI GEST TRAKTORISTE IZ LAKTAÅ A

Dodik uputio pismo podrške Izraelu: RS ne podržava antiizraelske demonstracije u Federaciji

17.01.2009.

Bahati premijer RS-a još jednom je pokazao koliko može da bude licemjerna i zajedljiva njegova društvena i politička djelatnost,naime uputio je pismo podrške predsjedniku Izraela Simonu Perezu.

Naravno baš je Dodika briga za Izraelom i Šimonom Perezom,ali važno je biti kontra svih i kontra svega.

Nije se Mile Ronhill zapitao čemu daje podršku;nije se zapitao zašto daje podršku onome što je cijeli svijet osudio;nije se upitao zašto daje podršku ubijanju djece;ne nije,ali je važno da daje podršku onoj struji protiv koje se u Federaciji organiziraju demonstracije.

Ne treba ni napomenuti da Šimon Perez to pismo neće ni pročitati jer će završiti u kanti za otpatke jedne od njegovih sekretarica.I najzad zaboli Pereza k.... za pismom podrške premijera neke RS za koju on ne zna ni gdje se nalazi.

Dodik u pismu izražava, kako Biro za odnose s javnošću Vlade RS-a navodi, razumijevanje za tešku poziciju u kojoj se nalazi Izrael i njegovi građani istovremeno pružajući punu podršku nastojanjima da se osigura bezbjednost i mir narodu te zemlje.

U pismu upućenom jučer se kaže i „da RS ne podržava antiizraelske demonstracije i skupove koji su organizovani u drugom dijelu BiH, odnosno u Federaciji BiH".
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#85 Post Postao/la mrki62 »

Dodik napustio sastanak jer su Čović i Tihić odbili mogućnost referenduma za otcjepljenje RS-a

Više, pročitajte OVDJE
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#87 Post Postao/la mrki62 »

Kod: Označi sve

Srbija raspisala potjernicu za Ejupom Ganićem i Stjepanom Kljuićem!
Pravilno , kad BiH ne može protiv mnogih raspisati , nek bar oni , jer BiH nije sposobna dokazati ni to da je bio genocid niti agresija,............. čudan neki politički svijet.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Dešavanja u BiH

#90 Post Postao/la kajs »

Ove cifre zvuce stvarno ogromno. Sebi sam dao za pravo malo da se poigram brojakama ;)

57 institucija trosi 15.000.000.oo sto je u zbiru = 263157,89 KM po jednoj institucij godisnje

ili 1 institucija trosi mjesecno 21.929,82 KM

ili dnevno jedan institucija trosi 701 KM

Ovde jedino mi fali podatak koliko je uposlenih koji su koristili i potrosili ovaj raspolozivi budzet za slubena putovanja. Malo mi se ucinila ova suma ipak velikom. Dnevno jedna institucija na putovanja 701 KM!?
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori