Dešavanja u BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dešavanja u BiH

#631 Post Postao/la paparaci »

hahahahahaa. ti si zaista nepopravljiv. ni toljaga ti ne pomaze. vidis za razliku od tebe, ja govorim/pisem iz vlastitog iskustva - a ne koristim google kao izvor.

cak ni to nisi odradio kako treba.

kaze se Servus a ne Serbus [laugh.gif]
Servus znači pozdrav ili zdravo i taj se pozdrav najviše koristi u bavarskoj.

grüß gott doslovno prevedeno bi znacilo - pozdravi Boga.

na ostalo sto si napisao mi se ne vrijedi nastavljati - jer nema smisla.

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Dešavanja u BiH

#632 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

AkoBogda biće uskoro ko Švicarska,imamo sve samo trebamo to iskoristit i zavidit će nam Evropa [bihbq3.gif] [bihbq3.gif] [smile.gif]
slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#633 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
na ostalo sto si napisao mi se ne vrijedi nastavljati - jer nema smisla.
Tako se govori, jer čitajući tvoj komentar na vijestima o izjavi Mesića o tebi sve govori.
Dvoličnost je tvoja vrlina a ja sam tvoja mahana, jer pronalazim tvoje propuste.
Servus il serbus se koristi i u Austriji i u Sloveniji a ti ako to ne znaš , to nije moj problem.
Lijepo se nauči demokratije i sve će biti ok [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Dešavanja u BiH

#634 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Mrki je hrvat.... [smile.gif] hrvatskim se riječnikom služi...kritikuj malo Franju Tuđmana i Matu Bobana i propalu herceg bosnu [smile.gif] [icon_wave.gif]
slikaslikaslika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Dešavanja u BiH

#635 Post Postao/la selma24 »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:Mrki je hrvat.... [smile.gif] hrvatskim se riječnikom služi...kritikuj malo Franju Tuđmana i Matu Bobana i propalu herceg bosnu [smile.gif] [icon_wave.gif]

cuj mrki hrvat?? ja to nisam znala [wink.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#636 Post Postao/la mrki62 »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:Mrki je hrvat.... [smile.gif] hrvatskim se riječnikom služi...kritikuj malo Franju Tuđmana i Matu Bobana i propalu herceg bosnu [smile.gif] [icon_wave.gif]
Rodio sam se u Hrvatskoj , tako da rječnik nije problem.
Tuđman je daleko više štetio Hrvatskoj , nego Milošević - takvu je politiku vodio.
Mate Boban je Tuđmanov čovjek i Tuđman je njega postavio na čelo HDZ BiH , mada je na izborima pobijedio Stjepan Kljujić a da bude apsurd veći , je Alija Izetbegović to sve prihvatio,...... što u prijevodu znači ; ko god pobijedi - vladat će onaj za koje se dogovorimo da je dobar.
Inače, tebi za spoznaju , mnoge stvari sam godinama i o Tuđmanu pisao al ti mene ne pratiš od prije.

I za kraj; Hercego Bosna nije propala, ona je još uvijek živa .
Klikni na njihov telekom i imenik, pa vidi Herceg Bosnu, koju svo vrijeme oni u Sarajvu po tihom sistemu odobravaju ( da ti i tebi slični ne znate ) ,............ uvjeri se http://www.ht.ba/hr/Korisnicka-zona/Telefonski-imenik

Eto , na tom hercegbosanskom ima POSAVINA a ti meni objasni kako da nema na BiH telekom POSAVINE ?
Link http://www.bhtelecom.ba/imenik_fizicka.html
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Dešavanja u BiH

#637 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

mrki62 je napisao/la:
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:Mrki je hrvat.... [smile.gif] hrvatskim se riječnikom služi...kritikuj malo Franju Tuđmana i Matu Bobana i propalu herceg bosnu [smile.gif] [icon_wave.gif]
Rodio sam se u Hrvatskoj , tako da rječnik nije problem.
Tuđman je daleko više štetio Hrvatskoj , nego Milošević - takvu je politiku vodio.
Mate Boban je Tuđmanov čovjek i Tuđman je njega postavio na čelo HDZ BiH , mada je na izborima pobijedio Stjepan Kljujić a da bude apsurd veći , je Alija Izetbegović to sve prihvatio,...... što u prijevodu znači ; ko god pobijedi - vladat će onaj za koje se dogovorimo da je dobar.
Inače, tebi za spoznaju , mnoge stvari sam godinama i o Tuđmanu pisao al ti mene ne pratiš od prije.

I za kraj; Hercego Bosna nije propala, ona je još uvijek živa .
Klikni na njihov telekom i imenik, pa vidi Herceg Bosnu, koju svo vrijeme oni u Sarajvu po tihom sistemu odobravaju ( da ti i tebi slični ne znate ) ,............ uvjeri se http://www.ht.ba/hr/Korisnicka-zona/Telefonski-imenik

Eto , na tom hercegbosanskom ima POSAVINA a ti meni objasni kako da nema na BiH telekom POSAVINE ?
Link http://www.bhtelecom.ba/imenik_fizicka.html
Ja živim svoj život i imam zdrav razum ,nije mi zatrovan UM.......Bosna i Hercegovina nije ni muslimanska ni hrvatska ni srpska ona je sviju nas koji god žive u Bosni i Hercegovini...i izvan nje mislim na dijasporu [smile.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif]
slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#638 Post Postao/la mrki62 »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: Ja živim svoj život i imam zdrav razum ,nije mi zatrovan UM.......
To svi mi tvrdimo za sebe i nisi ništa novog otkrio i ta tvoja opaska se vjerovatno odnosi na neke činjenice koje su bolne i istinite al ih je teško "sažvakati".
PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la: Bosna i Hercegovina nije ni muslimanska ni hrvatska ni srpska ona je sviju nas koji god žive u Bosni i Hercegovini...i izvan nje mislim na dijasporu [smile.gif] [bihbq3.gif] [bihbq3.gif]
Pa onda yebi mamicu onima što su došli na vlast 1990 pa do danas su svo vrijeme provodili u komadanju BiH.
Dao sam ti dva linka a ti pronađi na BiH Telekomu npr. prezime Hećimović u Posavini ( Orašje ) , pronađi ako uopšte postoji bilo kakva opcija osim one Herceg - Bosne opcije , sa drugim linkom, gdje Hrvati imaju svoj telekom.
Kad skontaš neke stvari , onda ćeš drugačije shvatati šta je zdrav razum a šta zatrovan um.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dešavanja u BiH

#639 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Tako se govori, jer čitajući tvoj komentar na vijestima o izjavi Mesića o tebi sve govori.
Dvoličnost je tvoja vrlina a ja sam tvoja mahana, jer pronalazim tvoje propuste.
Servus il serbus se koristi i u Austriji i u Sloveniji a ti ako to ne znaš , to nije moj problem.
Lijepo se nauči demokratije i sve će biti ok [muzikafo1.gif]
o kakvoj ti dvolicnosti pricas bolan?! :lol:

ima jedna svabska izreka, koja glasi: "ko u staklenoj kuci sjedi, ne bi trebao bacati kamenje" [wink.gif]

redovno se gubis u svojim nebulozama.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#640 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
o kakvoj ti dvolicnosti pricas bolan?! :lol:

ima jedna svabska izreka, koja glasi: "ko u staklenoj kuci sjedi, ne bi trebao bacati kamenje" [wink.gif]

redovno se gubis u svojim nebulozama
.
Opet ti bježiš od činjenica i bojiš se istine , pa ti je lakše napadati sa tim tvojim vrijeđanjima, jer ko ne piše i ne misli kao ti , taj isti piše nebuloze, jel ?

Pazi , ovo su tvoje riječi ; mani se vise Bosne kruha ti. ti sa njom svakako nista nemas - osim zelje da je unistis i muslimane u njoj.

Nema sa Bosnom ni Mesić ništa al ako neko nešto napiše da tebi odgovara, onda se ti javiš i pohvališ ga a Hrvati poput tebe ga pljuju .
Evo o čemu je riječ http://www.bol-chat.de/news/view/2012/

A ti si ga pohvalio, evo dokaz : slika

Eto o kakvoj dvoličnosti je riječ
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Dešavanja u BiH

#641 Post Postao/la selma24 »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
pa ti je lakše napadati sa tim tvojim vrijeđanjima,




Samo bez VRIJEDJANJA Molim vas!!!!!! Hvala By mod selma24


Ps:Inace ce tema biti zakljucana.
slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Dešavanja u BiH

#642 Post Postao/la abazaga »

Mrki druze moj, jer bi mogao malo manje da psuješ.
Mislim nije ni po bontonu ni po Kuranu, A i ne priliči tvoim godinama.
Ili se možda puno družiš sa Srbima ili puno gledaš srpske filmove nešto jeste.
Ovo ti pišem iz najbolje namjere kao prijatelj.
Dešavanja u BIH i EX-YU su takva kava jesu i mi svakao mozemo diskutovati o tome ovdije i iznositi svoja mišljenja svako ima drugačiju viziju i mišljenje o svemu što se dešava i što se desilo na ovim prostorima. Ali nismo tu da jedni druge nadmećemo ili ubijeđujemo u naše mišljenje. To je nemoguće, uvijek je bilo različitih mišljenja i uvijek će ih biti ne trebamo to toliko pristrasno da primamo srcu do te mijere da bismo nekoga optuživali ili da bismo psovali. Niti lično niti oćenito psovanje.
Obuzdaj malo svoj ego
Toliko od mene bez ljutnje pozdravljam te.

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Dešavanja u BiH

#643 Post Postao/la abazaga »

PIRAT_SA_KARIBA je napisao/la:Mrki je hrvat.... [smile.gif] hrvatskim se riječnikom služi...kritikuj malo Franju Tuđmana i Matu Bobana i propalu herceg bosnu [smile.gif] [icon_wave.gif]
Ne nije druze Pirate Mrki Hrvat on je u jednom komentaru napisao da je Musliman po rođenju. Koliko ja znam ni poslanik Muhammed s.w.s. nije bijo musliman po rođenju i kao što je poslanik rekao da je musliman samo onaj koi iskreno izgovori šehadet u tom trenutku postaje musliman obično to dijeca zvanično postaju kada se sunete (obrezuju) ali eto kad mrki kaže da je musliman po rođenju neka bude tako ja poštujem njegovo mišljenje.
To nije toliko važno, važno je je da je meni mrki napisao da Islam nije ničija svojina nego da je vijera za cijelo čoviječanstvo. A to je napisao kada je izvukao moje riječi iz konteksta kada sam napisao da nevolim da neko vrijeđa Moju vijeru.
Pa kada vidim kako mrki kritikuje sa jedne strane a šta piše sa druge strane odmah se sijetim rečenice Božijeg poslanika azreti Isaa alisselam (isusa)
Koi je rekao:
"Ne gledaj trn u oku brata svoga dok iz tvog brvnara viri."
Naš prijatelj Mrki i treba da ima svoj stav i svoje mišljenje koje se mora poštovani, čovijek nebi bio čovjek ako nema svoj stav i mišljenje u tome je ljucki indentitet i karakter ali netreba ići do te mijere da se čovijek nemože integrisat među neistomišljenike. To se zove diplomatija. Postoji milijun načina da čovijek na lijep način izrazi svoje mišljenje.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dešavanja u BiH

#644 Post Postao/la paparaci »

Selma24 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
pa ti je lakše napadati sa tim tvojim vrijeđanjima,




Samo bez VRIJEDJANJA Molim vas!!!!!! Hvala By mod selma24


Ps:Inace ce tema biti zakljucana.
Selma, tvoja intervencija ovdje zaista nije potrebna, a jos manje prijetnja da ce tema biti zakljucana. ovo je sasvim normalna diskusija, da ne kazem uobicajena za nas mentalitet. godinama je tako i nikad nije bio problem, pa ne znam zasto bi sad?


mrki,
to sto si ti naveo u zadnjem postu je opet promasaj. jer mesic sto je rekao je ono sto ja vec odavno govorim. covjek govori realno. nije opterecen. dalje, bio je do skoro predsjednik RH. itekako ima veze sa BiH bas zbog Hrvata u njoj. a ti niti si politicar, niti si drzavljanin BiH. razumes?!

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Dešavanja u BiH

#645 Post Postao/la abazaga »

paparaci je napisao/la:

mrki,
to sto si ti naveo u zadnjem postu je opet promasaj. jer mesic sto je rekao je ono sto ja vec odavno govorim. covjek govori realno. nije opterecen. dalje, bio je do skoro predsjednik RH. itekako ima veze sa BiH bas zbog Hrvata u njoj. a ti niti si politicar, niti si drzavljanin BiH. razumes?!
Mrki je čovjek koi jednostavno ima neku svoju viziju i poimanje nekih stvari koje prihvata na svoj način i ja to pozdravljam i poštujem ali jednostanvo neda pristupa drugima ili da se bolje izrazim nerazumije drugoga ili pak želi da manetne svoje mišljenje drugom o tome se radi kod mrkog.
Pozzz

Odgovori