Dešavanja u BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#646 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la:
Mrki je čovjek koi jednostavno ima neku svoju viziju i poimanje nekih stvari koje prihvata na svoj način i ja to pozdravljam i poštujem ali jednostanvo neda pristupa drugima ili da se bolje izrazim nerazumije drugoga ili pak želi da manetne svoje mišljenje drugom o tome se radi kod mrkog.
Pozzz
Da si čitao komentare od paparacija, mogao si pročitati kako je on za mene napisao kako pišem nebuloze ,. budalaštine i sl. kako nemam pravo o Bosni pisati itd itd.


Dakle, nije mrki taj koji ne razumije demokratiju već paparaci
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#647 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:

mrki,
to sto si ti naveo u zadnjem postu je opet promasaj. jer mesic sto je rekao je ono sto ja vec odavno govorim. covjek govori realno. nije opterecen. dalje, bio je do skoro predsjednik RH. itekako ima veze sa BiH bas zbog Hrvata u njoj. a ti niti si politicar, niti si drzavljanin BiH. razumes?!
Vidim da je teško tebi neke stvari shvatiti il nonšalantno bježiš od činjenice da bi meni zabranio da pišem o BiH jer ne pišem kao ti a ako ne pišem kao ti , onda sam Bosnomrzac, mrzac muslimana u BiH i sl.
Mesić bio il ne bio predsjednik , da je napisao nešto što ti ne bi odgovaralo , uzjampurio bi se sa riječima šta se on ima miješati i sl. - kao što si napisao i za mene.
I nije mi jasno da uprkos svemu ti opet nastavljaš da ja kao nemam pravo da pišem o BiH ,.............. ma bjažiiiii [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Dešavanja u BiH

#648 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#649 Post Postao/la mrki62 »

Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#650 Post Postao/la mrki62 »

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
KPCTO
Pocetnik
Postovi: 25
Pridružen/a: 28 Maj 2012 10:20
Lokacija: Republika Srpska

Re: Dešavanja u BiH

#651 Post Postao/la KPCTO »

Ženu ubili zbog niže cene jagoda

Policija BiH i dalje radi na istrazi jučerašnje nesreće u kojoj je žena poginula kada je otvarala suncobran kraj svoje tezge. Nezvanično - bomba podmetnuta zbog niže cene jagoda.
Pripadnici policije Unsko-sanskog kantona (USK) i dalje sprovode istragu vezanu za slučaj eksplozije još neidentifikovane naprave u blizini Gradske pijace u Bihaću, kada je jedna žena smrtno stradala, a druga je teško ranjena.
Policija je angažovala potrebne veštake da bi se utvrdilo o kakvoj se eksplozivnoj napravi radi. Ministar policije Šefik Smlatić izjavio je da misli da će jako brzo biti rešeno ovo krivično delo i otkriveno ime i prezime počinioca.
Kako nezvanično saznaju bosanski mediji određene osobe već su privedene zbog ovog događaja, a najverovatniji motiv ubistva je svađa u vezi s prodajnom cenom jagoda.
Naime, ubijena Sabina Dulić i njena rođaka istog prezimena Izeta prodavale su jagode po ceni nižoj za pola konvertibilne marke.
Duga je to prica...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#652 Post Postao/la mrki62 »

Građani BiH mogu se izjasniti i kao Jedi vitezovi

slika


Sve je spremno i probni popis stanovništva Bosne i Hercegovine počet će kako je planirano – 15. listopada i trajat će dva tjedna, a u Distriktu Brčko počinje 1. listopada.

Cijela operacija koštat će oko 200.000 maraka, a popis će se obaviti u 60 većih mjesta u državi. Bit će to i zadnji test pred službeni popis zakazan za travanj 2013. godine i poslužit će zapravo za ispravljanje eventualnih pogrešaka i postavljanje “čvrste organizacijske armature”.

Glavni popis iduće godine koštat će oko 44 milijuna maraka, a obavit će ga oko 25.000 popisivača koji će biti angažirani preko javnih natječaja. Posljednji je obavljen još 1991. godine, a u svijetu je praksa da se radi svakih deset godina.

Zbog brojnih političkih i stranačkih sporova i sukoba, uglavnom vezanih uz izjašnjavanje građana o nacionalnoj i vjerskoj opredijeljenosti, popis u BiH nije izvršen lani kao u većini država.

Popisnice za probni popis već su otiskane što znači da su otklonjeni i svi sporovi i nesporazumi. Prema prvobitnoj verziji, bilo je predviđeno da se građani BiH izjašnjavaju isključivo kao Srbi, Hrvati, Bošnjaci ili “ostali”, piše današnji Dnevni list. Međutim, na intervenciju europskih institucija, prije svega Međunarodnog monitoring tima koji je inzistirao da se BiH pridržava europskih i svjetskih standarda, ostavljena je prazna rubrika za kategoriju “ostali.

Time je, kada je riječ o nacionalnosti, građanima koji se ne izjašnjavaju kao Bošnjaci, Srbi ili Hrvati dopušteno da se mogu izjasniti kako god hoće – kao Bosanci ili Hercegovci ili Marsovci ili Eskimi...

Popisivači su dužni, bez bilo kakvih sugestija, nagovaranja ili primjedaba, u rubriku “nacionalnost” unijeti ono što im kaže građanin kojeg popisuju.

Kada se radi o vjerskom opredjeljenju, odnosno vjeroispovijesti, novost je da su predviđene i kategorije “agnostik” i “ateist” uz, od ranije poznatu, “ne izjašnjava se”.

Također je novost i to da građani nisu dužni kao svoj materinski jezik upisati u popisnicu jedan od tri službena u BiH – bosanski, hrvatski ili srpski. Oni mogu kao svoj materinski jezik navesti koji god hoće, njemački, talijanski, španjolski... Imaju pravo navesti i dva jezika kao materinske.

Precizirano je da podatke o odsutnom članu kućanstva starijem od 15 godina može dati samo član kućanstva prisutan na popisu i koji najbolje poznaje tu osobu. Za osobe mlađe od 15 godina koje nisu prisutne na popisu, podatke može dati isključivo jedan od roditelja, usvojitelj ili skrbnik.

Treba još dodati da su osobe koje budu obuhvaćene i probnim popisom stanovništva dužne odgovoriti na sva obvezna pitanja iz popisnice, a ukoliko to ne urade, mogu biti novčano kažnjene.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Dešavanja u BiH

#653 Post Postao/la mrki62 »

Samo bih ovo izdvojio ;
Time je, kada je riječ o nacionalnosti, građanima koji se ne izjašnjavaju kao Bošnjaci, Srbi ili Hrvati dopušteno da se mogu izjasniti kako god hoće – kao Bosanci ili Hercegovci ili Marsovci ili Eskimi...

Popisivači su dužni, bez bilo kakvih sugestija, nagovaranja ili primjedaba, u rubriku “nacionalnost” unijeti ono što im kaže građanin kojeg popisuju.


To je ono što ja pišem sve ove godine al neko olako prihvata nečiji dekret, ne može se nacionalnost mijenjati il nekoga prozivati ovom il onom nacionalnošću - bez popisa stanovništva
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Dešavanja u BiH

#654 Post Postao/la nnejra »

Trenutna politička situacija u BIH je haotična. Mislim da nam ni baba gatara ne bi mogla pomoći da vidimo u kojem smjeru ide naša država. Večeras je naziv emisije Zabranjeni forum Aleksandra Hršuma " Ustani da sjednem " i bukvalno je takva situacija. Jedna koalicija se raspada , druga stvara i onda tako sve u krug zadnje dvije godine. Ja mislim da idemo na dno za koje sam mislila da smo davno dosegli. Valjda im je jedino važno da uzmu pozicije , a narod ko pita. Uostalom što bi nas pitali kada smo pokazali da izvrsno šutimo i da još nismo naučili kako progovoriti tako da nas čuju.

Odgovori