Turizam u BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Turizam u BiH

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Maltretiranje i iznuðivanje novca od turista koji posjete Sarajevo svakodnevno se dogaðaju u vozilima javnog gradskog prijevoza.
Umjesto lijepih rijeèi dobrodo¹lice, revizori ih svojim drskim pona¹anjem doèekuju na najgori naèin, prièa za "Dnevni avaz" sugraðanin ©aban Hod¾iæ.


Na tramvajskoj stanici na Skenderiji.
Povi¹en ton revizora koji su vikali na strance privukli su pa¾nju brojnih putnika.
Iako su turisti imali uredno poni¹tene karte, ubijedili su ih da su ih nepravilno poni¹tili te im naplatili kaznu - rekao je Hod¾iæ, koji je bio oèevidac nemilog dogaðaja.

Prema njegovim rijeèima, prestravljeni turisti nisu ¾eljeli uæi u naredni tramvaj koji je stigao na stanicu.

- Nakon ¹to su ih bukvalno opljaèkali, revizori su zadovoljni i sa osmijehom rekli da idu podijeliti novac od kazne - istièe Hod¾iæ.
Izvor Dnevni Avaz

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#2 Post Postao/la mrki62 »

To je samo ogledalo koliko je BiH pravna dr¾ava ,........... jesul ono Srbi u Sarajevu na vlasti ?
To je kod njih moguæe :lol:

Jer da su "na¹i" toga sigurno ne bi bilo :P
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#4 Post Postao/la indeks »

Kad sam procitala naslov,kontam neka lijepa tema,gdje mozemo da promovisemo i sugerisemo turizam i turisticke destinacije u BIH,gostoprimljivost i susretljivost nasih ljudi :)

A ono,nista,nego primjer dvojice kretena,ako je to sve uopste istina :-k ,i to u Sarajevu,molim te lijepo :P :lol: :lol:

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#6 Post Postao/la dare__71 »

Uh valjda necu zaraditi ban radi ovoga ali kazem vozite se zeljeznicom FBIH jer tamo nema takvih zavrzlama,tamo je tek jedan revizor i manja vam je lova za kaznu :lol:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Turizam u BiH

#8 Post Postao/la belly_dancer »

kao turistički djelatnik smatram da je bosna kao turistička zemlja jako zapostavljena,a ima se šta za vidit...samo treba neko uzet stvar u svoje ruke i malo to sve oživit...čak i da ima par agencija i hotela,opet nije dosta,jer je promiđba najbitnija...a toga baš i nisam vidila puno...osima kad je imex reklamirala piramide tu an bolu =)
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Turizam u BiH

#9 Post Postao/la vornevljev »

Moje putešestvije me onomad navedoše nekoj čudnoj zemlji,

odisaše mirisom levantskih začina i samoćom koju nošahu vjetrovi sa zapada,

Bosnom i Humom,je nazivaše u vrijeme kraljeva,a potom i Tamnim Vilajetom.

I da,umalo da mi se sa uma smetne,

tamo vidjeh,čini mi se,hoćel' biti dva il' tri hotela,nemojte me uzimati za riječ,

hoćel' biti dva il' tri ?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Turizam u BiH

#10 Post Postao/la grga »

Možda bi bilo dobro uspostavit :o ko nekada,sjećam se 82,ili1983 bijah u Bosni školski izlet,"Putevima AVNOJ-a"tako nekako se zvalo..

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Turizam u BiH

#11 Post Postao/la sabinax »

sad se ne bih hvatala tog izdvojenog slucaja s kojim se ne smije povezivati cijeli turizam jedne drzave, ali Bosna svakako ima velike potencijale (rijecne tokove, lijepu prirodu, spoj vise kultura, zanimljivu gastronomsku ponudu i sl.) samo sto ti potencijali nisu dovoljno iskoristeni, niti se plasira (slab marketing), uz vise truda mogla bi postati dobra turisticka destinacija
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Turizam u BiH

#12 Post Postao/la vornevljev »

http://de.youtube.com/watch?v=vZIk-jB4NJE

sorry greška ja ne znam sta je vama otvaralo,ali trebo je biti clip o turističkim ljepotama
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 20 Okt 2008 15:28, ukupno mijenjano 1 put.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Turizam u BiH

#13 Post Postao/la maida_20 »


I ovo je Bosna i Hercegovina.... :lol:
(to kao na onoj reklami na FTV ,mozda ste i vidjeli :D )

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Turizam u BiH

#15 Post Postao/la srebrni »

Sarajevo je po preporuci Lonely Planeta, najpoznatijeg turističkog vodiča, ušlo u top 10 gradova na svijetu koje treba svako posjetiti.

'Best in Travel 2010' peto je izdanje Lonely Planeta u kojem se nalaze najbolja mjesta na svijetu koja treba posjetiti te stvari koje treba napraviti.

'Ovo je izbor destinacija i iskustava koje ocjenjujemo, a koje bi vrijedilo posjetiti i iskusiti u idućoj godini. Svako može naći nešto po svom ukusu i pronaći inspiraciju u tim odredištima. Radi se o dalekim, ali i bližim mjestima, svejedno je li riječ o geografskom ili kulturološkom kriteriju', rekao je Adam Bennett iz Lonely Planeta.

Top 10 zemalja koje treba posjetiti: El Salvador, Grčka, Njemačka, Malezija, Maroko, Nepal, Novi Zeland, Portugal, Surinami i SAD

Top 10 regija: Alzas (Francuska), Bali (Indonezija), Fernando de Noronha (Brazil), Goa (Indija), Koh Kong (Kambodža), Bajkalsko jezero (Rusija), Oaxaca (Meksiko), Južna Afrika, Lake District (Engleska), Jugozapadna Australija

Top 10 gradova: Abu Dhabi (UAE), Charleston (SAD), Cork (Irska), Cuenca (Ekvador), Istanbul (Turska), Kyoto (Japan), Lecce (Italija), Sarajevo (BiH), Singapur, Vancouver (Kanada).
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Odgovori