Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#16 Post Postao/la srebrni »

beca_jovi je napisao/la:trebaju, bilo bi posteno, ali to bi dovelo do nekih drugih preplitanja i udaljavanja...stvorila bi se jos veca diferencijacija medju ljudima, koji su ionako puni netrpeljivosti prema drugim nacijama...
e sad mi objasni sto bi bilo posteno????????? je li to bosnjaci imaju svoju?????
ja sam protiv nacionalnih Tv..ja sam za mozda prvi i drugu drzavni kanala a sve ostalo ko zeli....bujrum ...privatno i nek se gleda ko koga i sta hoce....BHTV1 i FTV nisu nacionalne Tv.
ili ja grijesim....

drago mi je da na samu TV Hayat koja je obiljezena kao muslimaska Tv dolazi sve vise voditelja drugih nacija pa i drugih drzava (zadnji primjer sportskog novinara iz Srbije)
opet naglasavam da programskom semom BHTV 1 kojeg sam nerado gledam bas zbog tog sistema nezamjeranja niko od BH naorda nije ostecen....sem Dodika kome sve smeta
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#17 Post Postao/la beca »

srebrni je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:trebaju, bilo bi posteno, ali to bi dovelo do nekih drugih preplitanja i udaljavanja...stvorila bi se jos veca diferencijacija medju ljudima, koji su ionako puni netrpeljivosti prema drugim nacijama...
e sad mi objasni sto bi bilo posteno????????? je li to bosnjaci imaju svoju?????
ja sam protiv nacionalnih Tv..ja sam za mozda prvi i drugu drzavni kanala a sve ostalo ko zeli....bujrum ...privatno i nek se gleda ko koga i sta hoce....BHTV1 i FTV nisu nacionalne Tv.
ili ja grijesim....

drago mi je da na samu TV Hayat koja je obiljezena kao muslimaska Tv dolazi sve vise voditelja drugih nacija pa i drugih drzava (zadnji primjer sportskog novinara iz Srbije)
opet naglasavam da programskom semom BHTV 1 kojeg sam nerado gledam bas zbog tog sistema nezamjeranja niko od BH naorda nije ostecen....sem Dodika kome sve smeta
imamo nekoliko tv kuca koje se mogu smatrati nacionalnim, ti dobro znas koje su, zasto onda i Hrvati ne bi imali svoju, ne znam da li se smije reklamirati...Usput, ja sam Bosnjakinja, ali sam za ravnopravnost svih u BiH, i upravo zbog toga sam napisala da bi se otvaranjem takve tv kuce odnosi jos vise zategnuli, ali sreca pa mene te stvari ne tangiraju toliko...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#18 Post Postao/la srebrni »

beca_jovi je napisao/la:
srebrni je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:trebaju, bilo bi posteno, ali to bi dovelo do nekih drugih preplitanja i udaljavanja...stvorila bi se jos veca diferencijacija medju ljudima, koji su ionako puni netrpeljivosti prema drugim nacijama...
e sad mi objasni sto bi bilo posteno????????? je li to bosnjaci imaju svoju?????
ja sam protiv nacionalnih Tv..ja sam za mozda prvi i drugu drzavni kanala a sve ostalo ko zeli....bujrum ...privatno i nek se gleda ko koga i sta hoce....BHTV1 i FTV nisu nacionalne Tv.
ili ja grijesim....

drago mi je da na samu TV Hayat koja je obiljezena kao muslimaska Tv dolazi sve vise voditelja drugih nacija pa i drugih drzava (zadnji primjer sportskog novinara iz Srbije)
opet naglasavam da programskom semom BHTV 1 kojeg sam nerado gledam bas zbog tog sistema nezamjeranja niko od BH naorda nije ostecen....sem Dodika kome sve smeta
imamo nekoliko tv kuca koje se mogu smatrati nacionalnim, ti dobro znas koje su, zasto onda i Hrvati ne bi imali svoju, ne znam da li se smije reklamirati...Usput, ja sam Bosnjakinja, ali sam za ravnopravnost svih u BiH, i upravo zbog toga sam napisala da bi se otvaranjem takve tv kuce odnosi jos vise zategnuli, ali sreca pa mene te stvari ne tangiraju toliko...
ma izjasni se koje.................govori se o drzavnim medijima...ne privatnim stanicama nekih politicara...............ako su hrvati osteceni kroz drzavne medije BiH onda se i ja osjecam ostecen kao Musliman...( pojam Bosnjak mi nikad nije legao na srce )....Ja sam BoSANAC i Sarajlija u srcu i dusi
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#19 Post Postao/la beca »

ma izjasni se koje.................govori se o drzavnim medijima...ne privatnim stanicama nekih politicara...............ako su hrvati osteceni kroz drzavne medije BiH onda se i ja osjecam ostecen kao Musliman...( pojam Bosnjak mi nikad nije legao na srce )....Ja sam BoSANAC i Sarajlija u srcu i dusi[/quote]

Bosanac moze biti i katolik i pravoslavac, u tome je razlika izmedju pojma Bosnjaka i Bosanca

Nisam dobro temu shvatila, zao mi je, ali stojim iza onog sto sam napisala, ako uzmes u obzir moje priznanje, moja je teza shvatljiva zar ne?

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#20 Post Postao/la srebrni »

beca_jovi je napisao/la:ma izjasni se koje.................govori se o drzavnim medijima...ne privatnim stanicama nekih politicara...............ako su hrvati osteceni kroz drzavne medije BiH onda se i ja osjecam ostecen kao Musliman...( pojam Bosnjak mi nikad nije legao na srce )....Ja sam BoSANAC i Sarajlija u srcu i dusi
Bosanac moze biti i katolik i pravoslavac, u tome je razlika izmedju pojma Bosnjaka i Bosanca

Nisam dobro temu shvatila, zao mi je, ali stojim iza onog sto sam napisala, ako uzmes u obzir moje priznanje, moja je teza shvatljiva zar ne?[/quote]

ma ne priznam nista ..... [mmmux2.gif]
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#21 Post Postao/la beca »

srebrni je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:ma izjasni se koje.................govori se o drzavnim medijima...ne privatnim stanicama nekih politicara...............ako su hrvati osteceni kroz drzavne medije BiH onda se i ja osjecam ostecen kao Musliman...( pojam Bosnjak mi nikad nije legao na srce )....Ja sam BoSANAC i Sarajlija u srcu i dusi
Bosanac moze biti i katolik i pravoslavac, u tome je razlika izmedju pojma Bosnjaka i Bosanca

Nisam dobro temu shvatila, zao mi je, ali stojim iza onog sto sam napisala, ako uzmes u obzir moje priznanje, moja je teza shvatljiva zar ne?
ma ne priznam nista ..... [mmmux2.gif][/quote]

ima li neki smajli koji tuce.. [Happy.gif]

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#22 Post Postao/la dadooo_23 »

beca_jovi je napisao/la:trebaju, bilo bi posteno, ali to bi dovelo do nekih drugih preplitanja i udaljavanja...stvorila bi se jos veca diferencijacija medju ljudima, koji su ionako puni netrpeljivosti prema drugim nacijama...
a zasto? zasto bi to trebalo biti tako? pusti druge da zive i da njeguju svoju tradiciju i kulturu,jezik i obicaje pa ce i tebe pustiti da njegujes svoju. mora postojati TOLERANCIJA! a nje NEMA! i dok god stanovnistvo BIH to ne shvati,sve ce se i dalje vrtjeti u krug... zacarani krug. u BIH vlada sveopca hegemonija (potajna zelja prevladati i nadvaldati nad drugima i drugacijima koja se utrla u podsvijest ljudi). djaba svi pozivi na zajednistvo kad je to samo demagogija. nema tu istine. poziva se na zajednistvo a iza ledja se psuje majka ustaska,cetnicka i balinska. ljudi jednostavno ne vjeruju jedni drugima,previse se to ukorijenilo. sada ce se javiti mrki i reci da u svemu tome opet ima prste politika [laugh.gif]
MA TO JE SAMO NAS MENTALITET,NA ZALOST! pogledaj svicarce. sta njima fali? [wow.gif]

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#23 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

dadooo_23 jesi ti onaj dado???

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#24 Post Postao/la dadooo_23 »

LAFF je napisao/la:dadooo_23 jesi ti onaj dado???
Bond! James Bond! :lol:

jesam. bezze dosao vidjeti sta ima.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#25 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:sada ce se javiti mrki i reci da u svemu tome opet ima prste politika [laugh.gif]
MA TO JE SAMO NAS MENTALITET,NA ZALOST! pogledaj svicarce. sta njima fali? [wow.gif]
Svakako politika,... da nije slučajno moj ćaća ?
Zašto se sa područja bivše Yu raja podnosi u drugim državama po svijetu ?
Zašto su npr. tri naroda iz BiH bilo gdje u svijetu u dobrim odnosima a u BiH se ne mogu ?
Treba imati petlju i priznati da su političari od 1990 pa naovamo sa svojim istupima non - stop provodili vrijeme o nacionalizmu i nacionalnoj netrpeljivosti .
Šta bi bilo kad bi npr. SDA pred izbore non - stop u medijima govorili kako Hrvatska u BiH može prodavati svoje cigarete a BiH u Hrvatskoj ne može .Pa da Hrvatska dobiva iz BiH struju ispod svake cijene , da bi tu istu struju prodavala BiH po znatno većoj cijeni ,.............. itd itd ,............. da li bi onda SDA pobjeđivala na izborima ?
Ne, oni svo vrijeme ganjaju politiku na nacionalnoj osnovi a boljitak države ko Ye*e !
Tako i ostale popišane stranke .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#26 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:sada ce se javiti mrki i reci da u svemu tome opet ima prste politika [laugh.gif]
MA TO JE SAMO NAS MENTALITET,NA ZALOST! pogledaj svicarce. sta njima fali? [wow.gif]
Svakako politika,... da nije slučajno moj ćaća ?
Zašto se sa područja bivše Yu raja podnosi u drugim državama po svijetu ?
Zašto su npr. tri naroda iz BiH bilo gdje u svijetu u dobrim odnosima a u BiH se ne mogu ?
Treba imati petlju i priznati da su političari od 1990 pa naovamo sa svojim istupima non - stop provodili vrijeme o nacionalizmu i nacionalnoj netrpeljivosti .
Šta bi bilo kad bi npr. SDA pred izbore non - stop u medijima govorili kako Hrvatska u BiH može prodavati svoje cigarete a BiH u Hrvatskoj ne može .Pa da Hrvatska dobiva iz BiH struju ispod svake cijene , da bi tu istu struju prodavala BiH po znatno većoj cijeni ,.............. itd itd ,............. da li bi onda SDA pobjeđivala na izborima ?
Ne, oni svo vrijeme ganjaju politiku na nacionalnoj osnovi a boljitak države ko Ye*e !
Tako i ostale popišane stranke .
po meni,dijasporu ne bi trebalo uvlaciti u raspravu o ovom problemu. pustimo dijasporu. oni su otisli vani... i to je to. po meni oni vise trebaju pratiti,a i prate sta se dogadja u zemljama gdje su se nastanili jer im to odredjuje zivotni tijek.
ali BIH je samo po sebi eksplozivno podrucje. bas zbog njene povijesti. procitaj moj prosli ili predprosli post o tome,onaj dugi... tu sam ti pokusao sturo objasniti zasto je BIH posebno osjetljivo podrucje... i politicki,i gospodarski i drustveno,a i u svakom drugom pogledu. zato ljudima trebaju svijest,razumijevanje i tolerancija na ovom podrucju. a i hladnije glave.

doduse,puno je lakse to u teoriji,a teze u praksi

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#27 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:
po meni,dijasporu ne bi trebalo uvlaciti u raspravu o ovom problemu. pustimo dijasporu. oni su otisli vani...
Plitko je to razmišljanje , ja sam samo dao primjer kako se može lijepo živjeti .
Dao sam primjer a ti odbacio odmah u startu .
Evo da i objasnim : dijaspora je takva kakva je , zbog političara u državama u kojim živi dijaspora .
Može se neko q*rčiti sa kokardama u BiH , jer ih zakon ne ganja ,....... može se neko praviti lud i sistemski kvariti ugled države, jer zakon tako dozvoljava .
Može neko kršiti sve zakone , pa potplatiš ili policiju ili inspektore i ti si car i u naroda poštovan .
Može se i na svim šalterima primati plave kuverte - jer nema zakona da to sankcioniše .
Može se direktno ili indirektno pljuvati po drugoj naciji , sijati nacionalnu mržnju ,......... jer se za to ne snosi posljedice ,............ ye*ote , jel ti sad šta jasnije ?
Jel ti sad jasnije zašto u dijaspori svi mogu biti Bosanci i poštovati između sebe a u BiH ne mogu ?
Sistem negdje omogućava a negdje NE !!!!!!!
dadooo_23 je napisao/la: i to je to. po meni oni vise trebaju pratiti,a i prate sta se dogadja u zemljama gdje su se nastanili jer im to odredjuje zivotni tijek.
Prate i znaju da se ne mogu zay*bavati kao oni Å¡to se zay*baju u BiH !
dadooo_23 je napisao/la:
ali BIH je samo po sebi eksplozivno podrucje. bas zbog njene povijesti.
Pa ye*ote povijest, ko to danas živi od povijesti - sem povjesničari .
Do nedavno je diplomatski jezik bio Francuski a sad nije ,............ hoćemol se obazirati za poviješću ?
Do nedavno je u Turskoj ( Osmansko carstvo ) bio službeno pismo bilo Arapski , a sad nije , sad je latinica .
A ako već ustrajaš na povijesti , ....... pa do nedavno je tito bio vladar i on je sa svojom šegrtskom školom bio sposoban ujediniti i Srbe i Hrvate i Muslimane, i Makedonce, Slovence ,............... a ovi u BiH ne mogu sopstveni narod a kamo li još ona dva .
procitaj moj prosli ili predprosli post o tome,onaj dugi... tu sam ti pokusao sturo objasniti zasto je BIH posebno osjetljivo podrucje... i politicki,i gospodarski i drustveno,a i u svakom drugom pogledu. zato ljudima trebaju svijest,razumijevanje i tolerancija na ovom podrucju. a i hladnije glave.

doduse,puno je lakse to u teoriji,a teze u praksi[/quote]Pročitao sa, a to što se nisam javio , to samo ukazuje da nemam šta dodati .
Jedno je teorija a drugo praksa ,.......... mi se bavimo teorijom a političari praksom ,.............. negdje sam postavio ovo :Hajmo se malo matematike igrati ; šta misliš kakva je njihova ( u BiH političara ) plata ?
Evo za lakše računanje , recimo da je 5.000 KM .
Godina ima 12 mjeseci , znači : 12 X 5.000 = 60.000 KM ,................. puta sve te godine ,............... kakva je to cifra/broj ?
Pa ye*em ga ja , Å¡ta su to oni do sad uradili - sve ove godine ?


Jel ti sad šta jasnije ili trebamo potražiti kakvo dodatno objašnjenje [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#28 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
po meni,dijasporu ne bi trebalo uvlaciti u raspravu o ovom problemu. pustimo dijasporu. oni su otisli vani...
Plitko je to razmišljanje , ja sam samo dao primjer kako se može lijepo živjeti .
Dao sam primjer a ti odbacio odmah u startu .
Evo da i objasnim : dijaspora je takva kakva je , zbog političara u državama u kojim živi dijaspora .
Može se neko q*rčiti sa kokardama u BiH , jer ih zakon ne ganja ,....... može se neko praviti lud i sistemski kvariti ugled države, jer zakon tako dozvoljava .
Može neko kršiti sve zakone , pa potplatiš ili policiju ili inspektore i ti si car i u naroda poštovan .
Može se i na svim šalterima primati plave kuverte - jer nema zakona da to sankcioniše .
Može se direktno ili indirektno pljuvati po drugoj naciji , sijati nacionalnu mržnju ,......... jer se za to ne snosi posljedice ,............ ye*ote , jel ti sad šta jasnije ?
Jel ti sad jasnije zašto u dijaspori svi mogu biti Bosanci i poštovati između sebe a u BiH ne mogu ?
Sistem negdje omogućava a negdje NE !!!!!!!
dadooo_23 je napisao/la: i to je to. po meni oni vise trebaju pratiti,a i prate sta se dogadja u zemljama gdje su se nastanili jer im to odredjuje zivotni tijek.
Prate i znaju da se ne mogu zay*bavati kao oni Å¡to se zay*baju u BiH !
dadooo_23 je napisao/la:
ali BIH je samo po sebi eksplozivno podrucje. bas zbog njene povijesti.
Pa ye*ote povijest, ko to danas živi od povijesti - sem povjesničari .
Do nedavno je diplomatski jezik bio Francuski a sad nije ,............ hoćemol se obazirati za poviješću ?
Do nedavno je u Turskoj ( Osmansko carstvo ) bio službeno pismo bilo Arapski , a sad nije , sad je latinica .
A ako već ustrajaš na povijesti , ....... pa do nedavno je tito bio vladar i on je sa svojom šegrtskom školom bio sposoban ujediniti i Srbe i Hrvate i Muslimane, i Makedonce, Slovence ,............... a ovi u BiH ne mogu sopstveni narod a kamo li još ona dva .
procitaj moj prosli ili predprosli post o tome,onaj dugi... tu sam ti pokusao sturo objasniti zasto je BIH posebno osjetljivo podrucje... i politicki,i gospodarski i drustveno,a i u svakom drugom pogledu. zato ljudima trebaju svijest,razumijevanje i tolerancija na ovom podrucju. a i hladnije glave.

doduse,puno je lakse to u teoriji,a teze u praksi
Pročitao sa, a to što se nisam javio , to samo ukazuje da nemam šta dodati .
Jedno je teorija a drugo praksa ,.......... mi se bavimo teorijom a političari praksom ,.............. negdje sam postavio ovo :Hajmo se malo matematike igrati ; šta misliš kakva je njihova ( u BiH političara ) plata ?
Evo za lakše računanje , recimo da je 5.000 KM .
Godina ima 12 mjeseci , znači : 12 X 5.000 = 60.000 KM ,................. puta sve te godine ,............... kakva je to cifra/broj ?
Pa ye*em ga ja , Å¡ta su to oni do sad uradili - sve ove godine ?


Jel ti sad šta jasnije ili trebamo potražiti kakvo dodatno objašnjenje [muzikafo1.gif][/quote]

ali mrki,ljudi razlicite nacionalnosti mogu lijepo zivjeti u dobrim medjusobnim odnosima vani (konkretno ljudi sa nasih prostora). isto tako lijepo mogu zivjeti i ljudi razlicite nacionalnosti i vjere i u BIH. pa naravno da mogu. ja imam na poslu i muslimana (bosnjaka) kolega,i barem se ja dobro slazem s njima. postujem ja njih i sve njihovo,zato i oni postuju moje. i ja uvijek znam da sam hrvat,kao sto i ja znam,a isto tako i oni znaju kao i ja, da su bosnjaci muslimani i to nam ne smeta. ali isto tako bio sam i ja vani,i imao sam vecu grupu prijatelja srba iz novog sada. super smo se druzili s njima i izlazili itd... ali opet oni ponekad dignu 3 prsta,pocnu govoriti srbija... ono kao zezancija... pa pocnemo pricati i o politici,pa pocnu rasprave itd... sta ti hocu reci. sve je to relativno i sve ovo o cemu pricamo je relativno. sve ovisi od osobnosti pojedinaca. i od osobnosti pojedinaca ovisi kakav ce biti multinacionalni i multivjerski medjuljudski odnos na odredjenom prostoru. po meni samo fali malo boljih gena i tolerancije,a hvala bogu i odgoja.

naravno da tu i veliku ulogu igra zakon. odnosno u nas se i ne moze govoriti o zakonu kad ga uopce i nema. jos bi ti to bolje uvidio da si u BIH! sankcioniranje mora poceti djelovati. i za nacionalne netrpeljivosti,i za razne natpise uvredljive,kao sto su jedno vrijeme bile u modi majice sa slikama karadzica i mladica. vjerske netrpeljivosti itd. samo po dzepu. tu se slazem s tobom.

ne slazem se s tobom kad kazes da je povijest nebitna i da se o njoj ne treba raspravljati. pa povijest je bitna odrednica danasnjice,i ako nista ljudi bi vise trebali znati povijest. vise bi znali i o danasnjici. ako mislis da se ne treba raspravljati o njoj,sigurno nisi protiv da se ona treba poznavati vise.

a evo kad je tema treba li dati televiziju hrvatima u BIH. pa zar je fer da srbi imaju svoju televiziju u BIH (odnosno vise njih ako se ne varam)?
Zar je fer da bosnjaci muslimani imaju svoju televiziju mislim na FTV? (jer ako cemo realno govoriti o tome,na toj televiziji nema priloga iz kulture zivota hrvata,niti drugih sadrzaja koji se ticu hrvata kao konstitutivnog naroda u BIH kao sto su folklor,narodne nosnje,izvorna glazba,jezik, itd... ne racunajuci pokoji prilog uoci najvecih katolickih blagdana i to je to)
Mislim da je fer da i hrvati dobiju svoju televiziju,kao sto su dobili i drugi ljudi.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#30 Post Postao/la dadooo_23 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Zar je fer da bosnjaci muslimani imaju svoju televiziju mislim na FTV? (jer ako cemo realno govoriti o tome,na toj televiziji nema priloga iz kulture zivota hrvata,niti drugih sadrzaja koji se ticu hrvata kao konstitutivnog naroda u BIH kao sto su folklor,narodne nosnje,izvorna glazba,jezik, itd... ne racunajuci pokoji prilog uoci najvecih katolickih blagdana i to je to)
tu uopšte nisi u pravu. imaš emisija o hrvatskom narodu i običajima isto koliko i o bošnjacima i srbima. dobro, uglavnom te emisije budu pred vjerske praznike ali federalna televizija nije neka vjerska televizija pa da non stop budu emisije koje bi ti želio. hoću da kažem da vjerskih emisija ima podjednako za sve vjere. isto kao što ima hrvatskih voditelja i novinara koji pričaju hrvatskim jezikom.
problem nije u tome što su hrvati zakinuti već što se žele odvojiti od muslimana. evo ko da je znao da ću danas pisati na ovu temu juče bila na kafi sa prijateljicom i dođe njen poznanik Željko koji je mislio da sam hrvatica. ne znam kako dođe na temu pretplata za FTV kaže on meni "nemoj im plaćati mamu im j****" (ko muslimanima) a liku 40 godina. evo da je balavac neki pa hajde.
a baš na federalnoj televiziji informativni program tj urednici informativnog programa duška jurišić i bakir hadžiomerović prikazuju stanje onakvim kakvo jeste. evo da su skloniji muslimanima pa hajde.

ali ja bih dala hrvatima njihovu televiziju pa neka je uređuju onako kako hoće. mislim da imaju pravo na to
ne znam vidovita kada budu te emisije? ja stvarno nisam naletio. ili su stvarno rijetke ili ih stavljaju u kasne sate? [laugh.gif]

moram te malo zezat ali stvarno je tako. posto ja nisam neki ono veliki vjernik,evo,ne mora ni biti vjerskih emisija ako ti smetaju,ali daj bar ono nesto iz kulturnog zivota i tradicije hrvata. ali nema veze,kako je tako je.

Odgovori