Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#76 Post Postao/la igla »

ko nekom moze sta zabraniti.pa tako i hrvatima da osnuju tv kucu.
to je sad bar lako.ode se u regulartnu agenciju,podnese se zahtjev za frkvenciju.
kad se to dobije onda se pravi sema.znaci treba pokriti teritoriju frekvencijom. treba nabaviti predajnikei postaviti.ali ima drugi problem,ovo nije ni malo jeftino.nego treba mnogo novca.pa lakse im je traziti.da im to drzava da.a ja se ne slazem sa tim.jer drzava treba da ima svoje programe.a svi koji misle da im treba sta. nek prave sebi. tako i bosnjaci,ako misle nek prave.

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#78 Post Postao/la igla »

vidovita_dzemila je napisao/la:ne da evropa igla
KO KAZE.evo ti jedan primjer,imas mali sad televizija.koje su pred bankrot.kupis ih,onda nastavis sa radom.to je isto uradio i radoncic,vlasnik avaha.kupio alfu i nastavio sa radom.samo on zna,koliko je utrosio novca za taj proekat.ima nacin.samo ga treba iskoristit.na kraju ima i tv kiseljak.samo treba prosiriti emitovanje.znaci sve moze,ali niko ne da novac.u tome je problem.znaci opet se svodimo na to.da je najlakse uzet od drzave.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#79 Post Postao/la nella26 »

Eno NTV 99 se raspada jer je u bankrotu, vijećeš kad nju hrvati kupe.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#80 Post Postao/la andro »

Nacionalne televizije su samo mazanje ociju narodu na predizbornim skupovima , a kada se sagleda realno ovaj narod izgleda ne razumije nijedan jezik kojim se govori na medijima izgleda da se razumiju samo politicari ma koji jezik da govorili
slika
slika

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#81 Post Postao/la igla »

a sta je sa obn-om,cije on.vlasnik je hrvat.ja cak mislim da je dosao iz hrvasve.
vidis da moze i da ima stanica.ali problem je sto nasi politicari,hoce da imaju svoju privatnu

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#82 Post Postao/la Bebana_de »

ne [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#84 Post Postao/la igla »

vidovita_dzemila je napisao/la:to su sve lokalne televizije. hrvati hoće svoju državnu koja će se zvati hrvatska televizija i kojoj će hrvati plaćati pretplatu (a ne FTV-u)
pa nije moja ftv,mislim bosnjacka pa je placam.a vise ima hrvaski rijeci nego bosanski,pa sutimo.sad jedino oni pametni.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#85 Post Postao/la mrki62 »

igla je napisao/la:
pa nije moja ftv,mislim bosnjacka pa je placam.a vise ima hrvaski rijeci nego bosanski,pa sutimo.sad jedino oni pametni.
Urednički program je važan a ne čije su riječi [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#86 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
igla je napisao/la:
pa nije moja ftv,mislim bosnjacka pa je placam.a vise ima hrvaski rijeci nego bosanski,pa sutimo.sad jedino oni pametni.
Urednički program je važan a ne čije su riječi [Happy.gif]
Pa program FTV-a ne liči ninašta osim repriza fimova i serija ništa drugo ne možeš pogledati, ja lično nikada taj program ne gledam.
A naravno da je bitno kojim se jezikom govori, to je kao što mu sama riječ kaže federalni program, dakle federacije BiH, ne Hrvatske, nema potrebe da se govori hrvatski, zašto na HTV-u ne govore bosanski?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#87 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:
ne Hrvatske, nema potrebe da se govori hrvatski, zašto na HTV-u ne govore bosanski?
Kad budu Bosanci konstruktivan narod u Hrvatskoj , onda će se na HTV koristiti i Bosanski :lol:
Slušaj ; emotivno ste više ili manje svi orijentisani i kad emocije rade , razum spava.
Očekivati da na Federalnoj Tv bude Hrvatski jezik je suludo , isto je suludo očekivati i Bosanski , može samo biti jednaka zastupljenost , jer su tri naroda konstruktivna na području čitave BiH .

U Hrvatsko je samo jedan narod konstruktivan a svi ostali su manjina i manjina se ne može ravnati kao i većina.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#90 Post Postao/la nella26 »

Pa uprava ove države nije normalna zato je jednaka zastupljenost bosanskog i hrvatskog, ovdje većinski narod bošnjaci, i zato ne bi trebalo biti ovako ali nažalost jeste.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori