Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#61 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

venecija je napisao/la: u istoj bolnici, umrlo 8 beba novorodjenih :cry: ,navodno zbog nedostatka
vakcine koju bebe primaju pri rodjenju...


Samo sa jednom razlikom...jedino djeca nemogu..zato sto su djeca!!!
Ja opet imam informaciju da se radilo o Oksigenu u inkobatorima
Sto neki tvrde spekulacijom ofanzive za koridor u ukljucivanje Avijacije i JNA

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#62 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:
venecija je napisao/la: u istoj bolnici, umrlo 8 beba novorodjenih :cry: ,navodno zbog nedostatka
vakcine koju bebe primaju pri rodjenju...


Samo sa jednom razlikom...jedino djeca nemogu..zato sto su djeca!!!
Ja opet imam informaciju da se radilo o Oksigenu u inkobatorima
Sto neki tvrde spekulacijom ofanzive za koridor u ukljucivanje Avijacije i JNA
Ne nisu bebe umrle zbog vakcinacije koje primaju prilikom rodjenja..Moje drugarice sin zbog zutice nije primio tu vakcinaciju..a poslije izlaska iz bolnice sticajem okolnosti istu nije dobio...a hvala bogu i do dan danas zivi sretan i zadovoljan...Zato mislim da bebe neumiru zbog toga tako jednostavno...

Da @LAFF-e novorodjencad su umrla zbog nedostatka Oksigena...dobro se sjecam.. :!:

BROJ1
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 56
Pridružen/a: 16 Maj 2009 15:14

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#63 Post Postao/la BROJ1 »

vidio am spomnik izbliza,sad se ide na moderan izraz..na lijepom je mjestu,preko puta kod bbi centra je trg djece sarajeva.....pa...nekad smo isuvise kriticni...ljepota je u oku posmatraca,tako treba promatrati i spomenike

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#64 Post Postao/la venecija »

Ra-Ja je napisao/la:
LAFF je napisao/la:
venecija je napisao/la: u istoj bolnici, umrlo 8 beba novorodjenih :cry: ,navodno zbog nedostatka
vakcine koju bebe primaju pri rodjenju...


Samo sa jednom razlikom...jedino djeca nemogu..zato sto su djeca!!!
Ja opet imam informaciju da se radilo o Oksigenu u inkobatorima
Sto neki tvrde spekulacijom ofanzive za koridor u ukljucivanje Avijacije i JNA
Ne nisu bebe umrle zbog vakcinacije koje primaju prilikom rodjenja..Moje drugarice sin zbog zutice nije primio tu vakcinaciju..a poslije izlaska iz bolnice sticajem okolnosti istu nije dobio...a hvala bogu i do dan danas zivi sretan i zadovoljan...Zato mislim da bebe neumiru zbog toga tako jednostavno...

Da @LAFF-e novorodjencad su umrla zbog nedostatka Oksigena...dobro se sjecam.. :!:
Jeste za javnost tako,,,,ali...ja sam bila tu!!! Javnost nije!...i vrlo dobro znam SVA DESAVANJA KOJA SU BILA....necu o tome ,pogotovo RA-ja..tvrdis nesto a neznas...razmisli malo...ako mozes uopste!
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#65 Post Postao/la andro »

Djeci Sarajeva

Zbog njih vrijedi...

Mali ljudi su zasigurno najiskrenija bića na planeti, oni šire ljubav i mir, svaki dan nas zabavljaju i zadivljuju. Oni plešu i prije nego nauče da ne postoji ništa što nije muzika i njihov je osmijeh nešto za što se vrijedi žrtvovati. Svako dijete dolazi uz poruku od Boga da On još nije obeshrabren čovjekom. Naša je dužnost misliti na njihovu budućnost, brinuti o tome kakvi će ljudi oni postati i pripremiti ih da jednog dana preuzmu svijet.

Dječiji pokret za mir

Velika svečanost priprema se 19. septembra u 13 sati. "Dječiji pokret za Mir" - djeca Sarajeva obilježit će svoj sedamnaesti rođendan ispred BBI Centra na Trgu Djece Sarajeva. Očekuju se mladi ljudi iz cijele BiH, a dolazak su potvrdili i bosanskohercegovački političari, doktori i ugledni strani gosti.

Pokret će ugostiti naše genijalne male stanovnike i promovirati njihov rad. Djeca i njihova kreativna djela su inspiracija ovog pokreta.

Maleni, koji su posljedicama rata u BiH ostali invalidni, svojim su radom posebno ganuli sve ljude koji daju svoj doprinos u radu pokreta.

Tog dana prisutni će imati priliku da pogledaju borbu za život i uspjeh, za izlazak iz mraka i borbu za rad onog što voliš uprkos svim preprekama.

Poseban gost je djevojčica iz Banja Luke, Milana Vračar. Mala umjetnica je ostala bez ruke u ratu, a danas sama snima i režira video spotove.

Pozivam sve ljude dobre volje da prisustvom uveličaju ovaj za njih jako poseban dan, podrže ih u radu i učine ono što mogu jer to je pravi put da budete sretni i imate sve što poželite.


tekst preuzet sa blog servisa Elme Aliefendic
slika
slika

igla
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 259
Pridružen/a: 03 Dec 2008 12:12

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#66 Post Postao/la igla »

na spomeniku poginuloj djeci sarajeva.postavljeno 521 ime.
ali nije jos sve gotovo.
Privitak/ci
spom.djeci.jpg

Odgovori