Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#2 Post Postao/la JAS »

Kad bi bila u mogucnosti....poklonila bih se pred spomenikom.....nek im Bog duse uspokoi....

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#4 Post Postao/la JAS »

Verujem da je tako..... :roll:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Moje misljenje je da su te zrtve i njihove porodice u najmanju ruku zasluzile nesto konvencionalnije i ljepse,a ne ovo ruglo
Nemoj tako @butterfly spomenik to..
Dosta je i simbolican a taj prsten je napravljen od cahura granata i ostale municije.
Na prstenu su otisnute djecije stope.
Po meni licno jedan moderan i slikovit spomenik
Privitak/ci
090205035_5_mn.jpg

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#6 Post Postao/la JAS »

Aman, kome je stalo do mode sad.....dobro kad su podigli spomenik mislim ono, red je bilo [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] , deca su bre to!!!!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pa mogao je i disneyland isto da se napravi butter nemoj tako...
jos jedanput da ponovim sasvim prilici onome na svoj neki nacin


@JAS kada se govori o spomenicima i kada se kaze moderan prije svega misli se umjetnickom zargonu cisto za informaciju da znas [icon_flower.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#9 Post Postao/la sabinax »

pa spomenik je spomenik...nije nesto prelijep ali mozda su mogli napraviti jedno prelijepo igraliste a u sredini malo skromniji ali isto tako lijep spomenik koji bi podsjecao na zrtve
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#12 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:slažem se s butty. za nešto tako bitno trebalo je uložiti više truda
Uložiti više truda a i boja samog spomenika bi trebala biti bijela a ne zelena .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#13 Post Postao/la JAS »

Dakle....da ne budem pogresno shvacena (posto vidim neki su me vec pogresno protumacili)...
Htela sam da kazem da je lepo sto su to uradili za decu, red je bilo da su se uopste setili da postave spomenik, da im odaju cast postovanje i respekt....znaci, znam ja sta je umetnicki dojam, znam sta je lepo da izgleda ali cilj mi je bio samo da kazem da je lepo sto su to uopste uradili ma kako god izgledalo!!!
E sad dal je moglo bolje ili gore kako taj spomenik izgleda to su ukusi i zelje.....mislim da ovo nije bas trenutak za da mi sad biramo i rasudjujemo kako da izgleda, na zalost, jer nismo u mogucnosti da izbiramo!!!
Eto toliko hvala....
Jos jednom moj naklon svim decama koi su poginuli!!!!!!!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Spomenik za ubijenu djecu Sarajeva

#15 Post Postao/la beca »

mislim da niko nije svesno isao na to da spomenik bude zelene boje...ne mora znaciti da sam u pravu...

bitno je da spomenik postoji i nikako mi nije jasno kako neko za takvo nesto, namijenjeno onom cemu jeste, kaze da je ruglo...spomenik za ubijenu djecu, daj molim te....ruglo...svasta cu procitati....

znamo da nicim ne mozemo vratiti vrijeme ni ono sto je bilo, ali mozemo postovati ono sto se uradilo po pitanju toga, a jedna od tih stvari je upravo ovaj spomenik....kao sto je neko napisao, ima dosta simbolike u njemu, a to mogu shvatiti najbolje oni koji su bili tu i koji su prosli ono sto jesu...
Butterfly je napisao/la:Moje misljenje je da su te zrtve i njihove porodice u najmanju ruku zasluzile nesto konvencionalnije i ljepse,a ne ovo ruglo
nikako mi ne ide u glavu da mozes spomenik za ubijenu djecu nazvati ruglom....

Odgovori