Himna BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Himna BiH

#17 Post Postao/la im_ex »

Danas, naisavsi na diskusiju na jednom od jachih foruma, prvo ostadoh bez rijeci, kao da mi knedla zastala u grlu, pa onda dobih silnu zelju da opsujem, pa ...

ustvari:


http://www.youtube.com/watch?v=UdiX4MtWsT8
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Himna BiH

#18 Post Postao/la paparaci »

meni se nikako ne svidja nova himna!bezveze je skroz! nametnuta, nikakva! znam da me kod "Jedna si jedina" jeza hvata i srce mi zadrhti, a ovu novu ne mogu nikako da cujem. majke mi, ko djeca. spominju krajinu, pa hercegovinu. trebali su jos koji kraj navesti. najzad, nidje veze komplet himna! ne mogu sa njom da se identificiram nikako!

a ovo sto nam je im_ex sad otkrila, jos gore! [eusa_wall.gif]

mogu samo da pohvalim navijace u skenderiji i da im od srca cestitam za ono sto su uradili! [eusa_clap.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Himna BiH

#20 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:hahaha eeeee bože dragi. sad kad bi "skinuli" tu himnu koja se usput zove Intermezo (jel?) trebale bi godine i godine dok bi se dogovorili oko nove

zato ćemo šutjeti i misliti da je ovaj filmadžija zapravo ukrao muziku od šestića [icon_flower.gif]
:lol:

blago se nama brate [eusa_wall.gif] [huh.gif]

a da, pa je li usvojena sad himna ili jos nisu zasjedali? ako nisu, kad ce? ima li ikakav termin?

majdanac25
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 59
Pridružen/a: 14 Jun 2009 15:39

Re: Himna BiH

#24 Post Postao/la majdanac25 »

Meni je ljepsa od Merlina sto pjeva neznam zasto ona nepase
Samo zato sto je Dino pjeva ili vazda drugima nepase.
Dobro sto se spominje krajina to isto nece proci kod mrskih.
Jer krajina je 505 viteska i 7 krajiska kad kazu Tekbir mrski se ukakaju od straha.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Himna BiH

#25 Post Postao/la mrki62 »

majdanac25 je napisao/la: Jer krajina je 505 viteska i 7 krajiska kad kazu Tekbir mrski se ukakaju od straha.
Jel to nekakva vjerska vojska ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

majdanac25
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 59
Pridružen/a: 14 Jun 2009 15:39

Re: Himna BiH

#26 Post Postao/la majdanac25 »

Borili se protiv cetnika pod zastavom ljiljani.Bihac Cazin Buzim i okolica ustvari 5 korpus.A Buzimska je bila 505.Ne ako su ovi mrski pravili zlocin i masakar gdje su poznati logori u BiH.znase ko su cinili vecinu u 5 korpusu i nista cudno.Rijec je o himni ubacio sam slucajno samo da ti odgovorim u krajini je jaje za jaje zub za zub a oko za oko.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Himna BiH

#27 Post Postao/la mrki62 »

majdanac25 je napisao/la:Borili se protiv cetnika pod zastavom ljiljani.Bihac Cazin Buzim i okolica ustvari 5 korpus.A Buzimska je bila 505.Ne ako su ovi mrski pravili zlocin i masakar gdje su poznati logori u BiH.znase ko su cinili vecinu u 5 korpusu i nista cudno.Rijec je o himni ubacio sam slucajno samo da ti odgovorim u krajini je jaje za jaje zub za zub a oko za oko.
De ne zayebaji , ja sam Krajiški zet , ......... punac je iz Bužima [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Himna BiH

#28 Post Postao/la andro »

slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Himna BiH

#29 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:predlog za himnu

http://www.youtube.com/watch?v=GBDiM0whVZA
Pa jeste , Edo je iz Brčkog i on najbolje zna kakva himna treba današnjoj BiH [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Himna BiH

#30 Post Postao/la nnejra »

Žalosno je da nakon toliko godina nemamo tekst himne. Izgleda da je to još jedna karakteristična osobina BiH, himna bez teksta, neka se ne zna šta je to bitno za BiH i neka se misli da nemamo ništa bitno za reći o našoj zemlji. Ispada da smo samo neki loši muzikanti.

Odgovori