Ravno do dna

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Ravno do dna

#16 Post Postao/la badgirl »

dadooo_23 je napisao/la:
dobro. sebicnost je pozitivna osobina. kako god ti kazes!
[icon_ballbounce.gif]

sve zavisi kako gledas ...nemora biti pozitivna ali osobine kao egoizam , sebicnosta itd .. pozitivno utjecu na zdravlje pojedinca koji tu osobinu posjeduje ..hajd da ne razglabam vidi u ..podforumu zdravlje , tema resursi za zdravlje ..tamo je to malo opisano , pa mozda shvatis kako sam mislila [wink.gif]

znas ono ...nek je meni dobro a sad kako je drugome nije me briga ...
a sta i imam ako se za druge sikiram ...nista ...bas nista :!:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ravno do dna

#17 Post Postao/la dadooo_23 »

badgirl je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
dobro. sebicnost je pozitivna osobina. kako god ti kazes!
[icon_ballbounce.gif]

sve zavisi kako gledas ...nemora biti pozitivna ali osobine kao egoizam , sebicnosta itd .. pozitivno utjecu na zdravlje pojedinca koji tu osobinu posjeduje ..hajd da ne razglabam vidi u ..podforumu zdravlje , tema resursi za zdravlje ..tamo je to malo opisano , pa mozda shvatis kako sam mislila [wink.gif]

znas ono ...nek je meni dobro a sad kako je drugome nije me briga ...
a sta i imam ako se za druge sikiram ...nista ...bas nista :!:
znam sta mislis,ne brini, mogu shvatit. ali samo sad zamisli da je Majka Terezija bila sebicna osoba... ne moram ti vise nista reci,ako si pametna shvatit ces.

ali ja samo pokusavam reci da politicari u ovom slucaju ne smiju (i naravno,nece) samo zatvoriti oci,nego naprotiv,sad ih ceka mukotrpan posao ublazavanja krize kako je god moguce.
zamisli da sad politicari kazu - "ma sta nas briga sto je kriza,a i sta nas briga za ljude..."

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Ravno do dna

#18 Post Postao/la badgirl »

dadooo_23 je napisao/la:
badgirl je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
dobro. sebicnost je pozitivna osobina. kako god ti kazes!
[icon_ballbounce.gif]

sve zavisi kako gledas ...nemora biti pozitivna ali osobine kao egoizam , sebicnosta itd .. pozitivno utjecu na zdravlje pojedinca koji tu osobinu posjeduje ..hajd da ne razglabam vidi u ..podforumu zdravlje , tema resursi za zdravlje ..tamo je to malo opisano , pa mozda shvatis kako sam mislila [wink.gif]

znas ono ...nek je meni dobro a sad kako je drugome nije me briga ...
a sta i imam ako se za druge sikiram ...nista ...bas nista :!:
znam sta mislis,ne brini, mogu shvatit. ali samo sad zamisli da je Majka Terezija bila sebicna osoba... ne moram ti vise nista reci,ako si pametna shvatit ces.

ali ja samo pokusavam reci da politicari u ovom slucaju ne smiju (i naravno,nece) samo zatvoriti oci,nego naprotiv,sad ih ceka mukotrpan posao ublazavanja krize kako je god moguce.
zamisli da sad politicari kazu - "ma sta nas briga sto je kriza,a i sta nas briga za ljude..."
#

pa hajd reci mi sta si to naumio poduzeti po pitanju krize... sem sto ovdje raspravljas a i ja sa tobom.. kako ti to mislis pomoci tom narodu sta su izgubili posao ? ...nikako , eto kako ..kao ni ja .. jednostavno to nije u nasoj moci . e posto znam da pomoci ne mogu ..sta mi onda vrijedi lupati glavom od zid i vikati kako su jadni . nije covjek bilo sta i svasta i svakakve krize prezivjeti moze !! barem ja mislim

a sta se sebicnosti tice ...pa eto prepusti ti svoj posao nekome ili podjeli pola plate ...e onda ti kapu skidam .. [icon_wave.gif]


i na kraju svega ...kriza jos nije dosla a pitanje je i hoce li ...
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ravno do dna

#19 Post Postao/la dadooo_23 »

kriza dolazi,bez daljnjeg. vec se naziru pocetci.

ja sam spominjao antirecesijske mjere,a rasprava je otisla u drugom smjeru.

a da imam mogucnosti pomoci drugima,sigurno bi pomagao kroz dobrotvorna udruzenja.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ravno do dna

#20 Post Postao/la sabinax »

dadooo_23 je napisao/la: zamisli da sad politicari kazu - "ma sta nas briga sto je kriza,a i sta nas briga za ljude..."
hehehhe...ma oni bi to najradije i rekli da im ne prijeti izmicanje stolice zbog toga, pa hebemu misa, to im je posao....a ne samo dizati ruke u saboru, prelistavati novine ili tu i tamo progovoriti koju
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ravno do dna

#21 Post Postao/la dadooo_23 »

sabinaX je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la: zamisli da sad politicari kazu - "ma sta nas briga sto je kriza,a i sta nas briga za ljude..."
hehehhe...ma oni bi to najradije i rekli da im ne prijeti izmicanje stolice zbog toga, pa hebemu misa, to im je posao....a ne samo dizati ruke u saboru, prelistavati novine ili tu i tamo progovoriti koju
druzba je druzba,a sluzba je sluzba.
i nikome nije drago boriti se s nadolazecom krizom pa naravno ni njima,ali znaju da moraju i znaju da ce morati. tocno je to sto kazes.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ravno do dna

#24 Post Postao/la paparaci »

jos mi nismo na dnu. blizu smo, ali fali jos malo. ali tako nam i treba! jer mi smo ih izabrali i biramo uvijek iznova jedne te iste papke, a vazda kukamo kako nam je lose. hehehehe. koje smo livade, nevjerovatno i sta sve sebi dopustamo!to mi ne ide u glavu da me *ebes!
zaboli politicare djon za narodom! oni samo pokusavaju da odrze stanje kakvo jeste tj. da sve vise sire mrznju medju narodom, kako bi oni sto duze ostali na vlasti i punili svoje dzepove. a narod glupi samo ih u tome podrzava, umjesto da ih posalje 3 pm! ne mogu vam opisati kako mi je drago bilo kad su invalidi uletili u parlament! ahahhahaha. kako su Brankovic i jos par njih odmah sturnuli na zadnja vrata. hahahahaa. i sad "gospoda" se boji gujci, pa nece da zasjedaju, jer je kao nesigurno, itd. ponadao sam se da ce i ostale grupacije kao sto su borci, radnici, itd. isto tako postupiti kao sto su invalidi, ali slabo. treba svi da se ujedine i vlast da se smjeni!
pustimo bolan pricu o recesiji. to su price za malu djecu. u bosni je recesija pocela davno, zahvaljujuci domacim govnatorima! izvinite sto se tako izrazavam, ali ne mogu ih organski(cast izuzecima!)

bas sad u ovo doba recesije bosna moze da bude pojam za ostale zemlje u svijetu i da procvijeta!


a evo i recepta za antirecesijske mjere:

formirati komisiju koja ce provjeriti sva ulozena sredstva tj. donacije za BiH od '96 pa do danas.radi se o 15 milijardi km!!! oduzeti guzonjama svo ilegalno steceno vlasnistvo i povratiti pare, njih zatvoriti.

ukinuti entitete i kantone(sto znaci manje administracije)!

poceti praviti autoputeve, uloziti u vec postojece firme tj. obnoviti pogone, itd. , zastiti domace proizvode(smanjiti uvoz, povecati izvoz), iskoristiti prirodne ljepote i bogatstva koja imamo za turizam,......

ali to je nazalost sve samo iluzija [huh.gif]


kod nas su na snazi prorecesijske mjere. prodati sve najjace firme poput zeljezare u zenici i ostalih. jedina sto je ostala je ako se ne varam bh telecom, ali i ona samo sto nije izgubljena.

[Real mad.gif] [Real mad.gif] [Real mad.gif] [Real mad.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif] [onfire.gif]


da Bog da im za cefina zatrebalo!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ravno do dna

#26 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:bh telecom će se privatizirati [baaa.gif]

znam da ce. pa u tome i jeste problem. i ostale su takodjer privatizovane.

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ravno do dna

#27 Post Postao/la indeks »

Dosli smo do dna dnuova [laugh.gif] (sto bi rek'o vamo jedan).....

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ravno do dna

#28 Post Postao/la nella26 »

Kriza u BiH je na snazi od 1992.god.
Kriza u svijetu je pomogla samo bosanskohercegovačkim lopovima na predsjedavajučoj sceni da otme i ovo malo od naroda i tako svoje džepove dopuni ako jednog dana ipak kriza dodje do nas da imaju i da im ne nestane.
Još više fursata uzeli privatnici koji i tako oguliše kožu svojim radnicima pa im onda kažu kako plate nema jer je recesija a ista ta plata noćas završi medju grudima napredne pjevaljke u lokalnoj kafani.

Za ovo što se dešava ovdje na račun recesije je tako bizarno i jadno da ljudi više nemaju snage žaliti se već šta ih god trefi ponizno mahnu glavom.

Å uti i trpi to je moto ovog naroda.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ravno do dna

#29 Post Postao/la andro »

Najviši honorari članovima HDZBiH, SDA i SNSD-a

Od rada u privremenim komisijama funkcioneri iz HDZBiH naplatili 29.633, iz SDA 29.628, a iz SNSD-a 27.923 marke

03.04.2010.
Parlament BiH: Ogromna potrošnja

Otkako je odlukom Zajedničke administrativne komisije ukinuto plaćanje rada u redovnim komisijama, u Parlamentu BiH pljušte inicijative za formiranje privremenih komisija, u kojima se rad debelo plaća.

Mjesečna naknada za rad u svakoj toj komisiji iznosi 498 maraka (do smanjenja osnovice iznosila je 535 maraka), s tim da angažman u svim komisijama za mjesec ne može prijeći 996 maraka (ranije 1.070 maraka).

Nakupe i tri penzije

Podaci do kojih smo došli pokazuju da pojedini poslanici i delegati, uz redovne plaće, samo od rada u ovim komisijama mjesečno zarade tri puta više od prosječne penzije.

Kada je riječ o zbirnoj potrošnji stranaka iz FBiH, najviše novca za rad u privremenim komisijama lani su naplatili funkcioneri iz HDZ BiH i SDA - Sulejman Tihić. Pet poslanika i delegata iz HDZBiH na taj način je zaradilo 29.633, a šest njih iz SDA naplatilo je 29.628 maraka.

Poslanici i delegati SBiH radom u ad hoc komisijama zaradili su 16.346, HDZ-a 1990 13.259 maraka, BPS-a 5.091, SDP-a 2.988 maraka, dok Rifat Dolić iz DNZ-a nije bio član nijedne privremene komisije.

Rušitelji države

S druge strane, od ljudi iz RS očekivano su naplatili članovi SNSD-a - 27.923 marke. Od toga su najviše naplatili upravo predvodnici koncepta rušenja države Dušanka Majkić, koja je inkasirala 8.691 i Drago Kalabić sa 7.121 markom.

Mladen Ivanić i Branko Dokić iz PDP-a angažmanom u komisijama zaradili su 8.266 maraka, a SDS-ovci Mirko Okolić i Savo Erić 6.622 KM. Nezavisni poslanik Momčilo Novaković zaradio je 3.634 marke.

Svaki od poslanika i delegata za prošlu godinu zaradio je 9.172 marke na ime paušala, što ukupno oznosi 522.804 marke. Osim toga, tu su i topli obrok, naknada za odvojeni život i unajmljivanje stana, plaćeni računi za mobitele, dnevnice za službena putovanja...

Iznosi naknada

HDZBiH

Ilija Filipović 9.762 KM

Velimir Jukić 9.226 KM

Branko Zrno 6.163 KM

Ivo Miro Jović 2.988 KM

Slavko Matić 1.494 KM

SDA

Hazim Rančić 8.728 KM

Alma ÄŒolo 7.656 KM

Šemsudin Mehmedović 5.626 KM

Bakir Izetbegović 4.132 KM

Sead Jamakosmanović 2.988 KM

Halid Genjac 498 KM

SNSD

Dušanka Majkić 8.691 KM

Drago Kalabić 7.121 KM

Drago Ljubičić 4.556 KM

Milorad Živković 3.634 KM

Slavko Jovičić 2.527 KM

Zoran Koprivica 1.494 KM
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ravno do dna

#30 Post Postao/la andro »

Rasipništvo parlamentaraca: Za kafu, sok i kolače 6.000 KM mjesečno!
Tihić, Majkić, Filipović, Belkić, Lozančić i Živković imaju za reprezentaciju po 1.000 maraka svakog mjeseca

Državni parlamentarci ne prestaju s bezobzirnim trošenjem novca građana BiH! Čak i u vrijeme recesije, kada stotine hiljada ljudi nema posla, a i onima što rade plaća ne može pokriti ni najnužije troškove za hranu.

Svi članovi oba kolegija (Predstavničkog i Doma naroda) imaju pravo na po 500 KM za internu i eksternu reprezentaciju. Tu mogućnost u ovom sazivu imaju Sulejman Tihić, Ilija Filipović, Dušanka Majkić, Milorad Živković, Beriz Belkić i Niko Lozančić.

- Interna reprezentacija omogućava besplatnu kafu, sokove, a eksterna odlazak van zgrade gdje gosta mogu počastiti i ručkom - kaže sekretar Zajedničkih službi Parlamenta BiH Aljoša Čampara.

No, ovdje nije kraj privilegijama članova. Uz plaću od 4.332 KM, topli obrok, naknadu za odvojeni život (400), zakup stana (500), službeni automobil, pa i za posjetu porodici, regres (586 KM), imaju i plaćene razgovore mobitelom do 1.000 maraka mjesečno!

Vođama klubova i komisija po 200 maraka

Predsjedavajući klubova i komisija također imaju privilegije, ali, ipak, nešto manje nego članovi kolegija.

Plaća im je 4.233 marke, paušal za neprofesionalne poslanike 747 KM, imaju topli obrok, naknadu za odvojeni život i zakup stana i regres u istom iznosu kao i članovi kolegija. Predsjedavajući komisija i klubova imaju po 200 KM za reprezentaciju, a poslanici i delegati nemaju te mogućnosti.
slika
slika

Odgovori