Zatvori u BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Zatvori u BiH

#3 Post Postao/la venecija »

sto se tice smjestaja zatvorenika
po zatvorima,razlikuje se -
koliko vremenski mora da odlezi-
tezina kazne -znaci za sta se tereti-
pa se gleda psihicko stanje osobe-
a sam smjestaj -je u Bosni-razlika
koliko sam grad (budjet)moze da izdvoji
a niko nemoze garantovati za osobe koje
su na vikendu ili u kucnom pritvoru-
to su sve(vecinu slucajeva)punoljetne osobe.
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zatvori u BiH

#4 Post Postao/la paparaci »

dozivim li, ne daj Boze, jos jedan rat - bicu ratni zlocinac [baaa.gif]
zipa pogodnosti [eusa_wall.gif]

takve zvijeri ili treba ubiti ili iskoristiti!

za poluotvorene tipove zatrova tj. sa mogucnosti odlaska kuci vikendom, da imaju tv u celiji i jos neke pogodnosti - sam samo za zatvorenike koji su napravili neki manji prekrsaj - a sa svim ostalima bi drukcije postupio!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zatvori u BiH

#5 Post Postao/la maida_20 »

uuu ratni zločinci ko hađžije u "zatvoru"-boli ih za sve...pišu knjige imaju pristup internetu,tv,dobru klopu,ma sve živo-bolje nego u hotelu!

Sramota vala... [eusa_wall.gif]

Natjerala bi ja njih u rudnik sve zajedno...da vide Å¡ta je muka...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zatvori u BiH

#7 Post Postao/la nella26 »

Pa zatvori u BiH su hoteli sa 4 zvjezdice.
Žalosno ali toliko je bolje uredjen od socijalnih prihvatilišta.
Pametnije bi bilo državi da socijalno ugroženim obezbjedi pristojan smještaj nego kretenima za koje treba iskopati rupu u zemlji i kakvom kamenom pločom pokriti sa rupicom na vrhu da ne umru već da se pate.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zatvori u BiH

#8 Post Postao/la andro »

Ehhhhhhh sto je Goli otok nekad bilo odmaraliste [eusa_wall.gif] :twisted:
slika
slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zatvori u BiH

#9 Post Postao/la andro »

Prije neki dan u „Džunglu“ , radnju moje djevojke (dođeš mi lovu za reklamu, H.) ušla je teta tražeći suvenir koji simbolizira naš grad. Ponudili smo joj makete i reljefne slike „Konjske česme“ i Hadžimazića kuće. Nju to baš i nije dirnulo jer misli da nekom van Zenice to neće značiti ama baš ništa. Nakon dužeg mozganja smo skontali da je jedini znak prepoznatljivosti našeg grada KPD (Kazneno popravni dom) Zenica.
Smještena u samom centru grada ta austrougraska građevina je decenijama primala razne likove koji su bili u sukobu sa zakonom. Nakon drugog svjetskog rata tamo su bili smješteni oni koji nisu bili istomišljenici sa tadašnjim režimom, a kasnije su abonenti postali kriminalci, ubojice i oni koji su zagrizli u privredni kriminal. Tako je naš grad bar nakratko ugostio razne face o kojima smo mogli čitati u novinama. Ležali su tu Šešelj, obojica Ćela iz Sarajeva, ležao je čak i onaj koji je Hakiji presudio čakijom, opjevan u pjesmi Zenica blues Zabranjeg pušenja.
Mene su kao malog (a sad sam kao veliki) pokojni roditelji vodili u restoran KPD-a gdje su tada pekli najbolje ćevapčiće u gradu. Na svu sreću to je bio moj jedini posjet toj ustanovi jer moje načelo „uvijek na ivici - nikad u marici“ je urodilo plodom. Mada se nikad ne zna jer kako stvari stoje na ovim prostorima se ne možeš kandidovati za predsjednika ako nemaš zatvoreničkog iskustva.
Jako mi smeta položaj te ustanove jer mislim da se zatvor tog tipa treba nalaziti negdje podalje od grada. Redovito mi se probudi osjećaj nelagode kada prolazim kraj zidina, a da se ironija ponovo umješa u moj život - mlađi brat mi se oženio i kupio stan sa pogledom na KPD.
Ako se pomisli na prve postulate ekonomije u kojim se spominje iskorištavanje prirodnih dobara (u Gradačcu šljiva, u Hercegovini vinova loza i sl.) tada se Zeničani trebaju žestoko zamisliti zašto je baš kod nas napravljena kaznionica.
A nakon svega ne mogu da se ne sjetim jedne cinične dosjetke mog prijatelja koji me pitao zašto je u Zenici napravljen KP dom. Na moje „ne znam“ on je odgovorio: „Zato da Zeničani ne bi išli daleko od kuće“.
Ko zna? Možda je to i istina
joy_in_prison_cell.jpg
joy_in_prison_cell.jpg (11.32 KiB) Pogledano 1043 puta.
slika
slika

Odgovori