Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#17 Post Postao/la beba80 »

da istina je da pada al nekad ce ljudi se urazumit jer je GOSPODAR obecao ovako JA cu zaista ojacati ovaj DIN pa makar i sa pokvarenim covjekom eto razmisljaj o ovom al ne povrsno

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#18 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la: Svaka ti cast ...bar neko neka kaze i prizna kratko i jasno kakvo je stanje dole bez kicenja i zaobiolazenja istine... Glumiti pred javnoscu a toliko problema pa to je van svake pameti... :!:
Da, na mnogima forumima ima članova što ne prihvataju činjenično stanje.
Ako pišeš šta slikovito i istiniti , pojedini po*izde i odmah te etiketiraju na način da mrziš BiH i sve što je Bosansko , kako se vrijeđa čitava jedna nacija i bla, bla, bla, bla,...........
Mnoge neugodnosti sam ja doživljavao a pogotovo na jednom forumu .

Prošli tjedan sam bio u BiH i samo mali dio puta, ja sam prošao kroz 4 ( četiri ) vlasti u BiH .
1. Orašje - vlast je pod šahovnicom
2 . Federacija
3 . Distrikt Brčko
4 . RS ( Republika Srpska )

Krenuo sam od Orašja , pa do sela Humci ( nedaleko od Brčkog ) a morao sam proći i kroz RS .
Svakakve ćeš uniformisane osobe vidjeti a bogme i svakakve i zastave .
E sad ,........... ako mi neko kaže da BiH kao država funkcionira, onda sam ja pao s Marsa .
Ko je potpisom ostvario ovakvu BiH ?
Nabijem ga na qu*ac !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#19 Post Postao/la nella26 »

BiH je zaista širokogrudna zemlja prima sve nacije i narode ko god nema gdje može u našu dragu zemlju, i sve cijeni osim same sebe.
I dok god postoji na razmaku od 2 metra dvije razlčite državne zastave i dva različita zakona nikad nećemo biti normalna zemlja.
Kad sam rekla za ova dva metra mislila sam na Federaciju i RS, u Sarajevu na Dobrinji linija razgraničenja je bukvalno dva metra. [eusa_wall.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#20 Post Postao/la mrki62 »

Neko je to namjerno s potpisom napravio , .............. dabogda se okretao u grobu i nikad mira nejmao !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#21 Post Postao/la andro »

Mir dolazi kroz razumijevanje a ne kroz sporazume.

Neki političari su duševni bolesnici pa od države prave ludnicu.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#24 Post Postao/la nella26 »

Kako me nervira mišljenje "nekih stručnjaka" iz Britanije i ne znam više ni ja odakle ne, on u Britaniji zna kakvo je stanje ovdje.
To je samo huškanje koje jako utiče na na šu zemlju jer predsjedavajući to uzimaju zdravo za gotovo, raspravljaju zašto on misli tako, odakle ti zaključci, šta on predlaže i sl. umjesto da se posvete rješavanju postojećih problema.
BiH je kao nijedna zemlja bogata prirodom koju niko ne koristi, imamo toliko potencijala da se domaća proizvodnja digne na jako visko nivo, ali to niko ne gleda, uvoze vodu molim te, a BiH puna zdrave, prirodne izvorske vode, uvoze mlijeko a toliko mjesta za farme, toliko mjesta za zdravu ispašu stoke.
A da ne spominjem privatizaciju koja nas je u crno zavila.
Dok god vladajući budu gledali samo svoj džep tonućemo sve dublje.
Šta je sve Haris Silajdžić obećavao kad se kandidovao, nijednu jedinu stvar nije ispunio, čak šta više možemo ga vidjeti samo kad treba srati o postojećim problemima i to kad ga pritisnu uza zid pa se mora oglasiti.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#25 Post Postao/la andro »

nella26 je napisao/la:Kako me nervira mišljenje "nekih stručnjaka" iz Britanije i ne znam više ni ja odakle ne, on u Britaniji zna kakvo je stanje ovdje.
To je samo huškanje koje jako utiče na na šu zemlju jer predsjedavajući to uzimaju zdravo za gotovo, raspravljaju zašto on misli tako, odakle ti zaključci, šta on predlaže i sl. umjesto da se posvete rješavanju postojećih problema.
BiH je kao nijedna zemlja bogata prirodom koju niko ne koristi, imamo toliko potencijala da se domaća proizvodnja digne na jako visko nivo, ali to niko ne gleda, uvoze vodu molim te, a BiH puna zdrave, prirodne izvorske vode, uvoze mlijeko a toliko mjesta za farme, toliko mjesta za zdravu ispašu stoke.
A da ne spominjem privatizaciju koja nas je u crno zavila.
Dok god vladajući budu gledali samo svoj džep tonućemo sve dublje.
Šta je sve Haris Silajdžić obećavao kad se kandidovao, nijednu jedinu stvar nije ispunio, čak šta više možemo ga vidjeti samo kad treba srati o postojećim problemima i to kad ga pritisnu uza zid pa se mora oglasiti.
Slazem se u potpunosti sa ovim gore napisanim , ali ako bi se sve uradilo na podizanju nivoa zivota u BiH onda ti isti politicari ne bi imali "svoje mjesto " i ne bi ostvarivali svoje privatne interese , treba da nam bude jasno da ni jednom od njih nije stalo do gradjana BiH vec se samo bore za svoje licne interese. NA ZALOST i na stetu gradjana
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#26 Post Postao/la nella26 »

Upravo zato narod ne treba glasati za iste, ja prva ne glasam niti ću to ikad uraditi dok je ova postava, uvijek isti ljudi se vrte, a sve gori od goreg.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#28 Post Postao/la andro »

musketiri3.jpg
musketiri3.jpg (11.59 KiB) Pogledano 1513 puta.
PLANIRANI HAOS – Prudski mušketiri razvaljuju Bosnu i Hercegovinu

Dvije su nimalo dobre vijesti za građane ove zemlje odjeknule tokom jučerašnjeg dana. Vijest prva je najava SDA mogućnost povlačenja iz Vijeća ministara ako u skladu sa zakonom ne bude imenovan ministar sigurnosti BiH. Vijest druga Ministri Bevanda, Vidović, Herceg i Ljubić, redom Hrvatai, do daljnjeg neće učestvovati u radu Vlade Federacije BiH.


Iz SDA kažu da je predsjedavajući Vijeća ministara BiH Nikola Špirić, najavama o mogućem povezivanju imenovanja ministra sigurnosti i uvjetovanjem toga sa imenovanjem određenih direktorskih pozicija, napravio neviđeno igranje sa zakonskim procedurama, s principima imenovanja Vijeća ministara i u ozbiljnu opasnost doveo ispunjavanje uvjeta iz Mape puta za liberalizaciju viznog režima. Dakle, na ucjene SDA neće pristati.

Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić poručuje da SDA može odmah da ispuni svoju prijetnju da će povući ministre da on neće pristajati na ucjene.


Ministri Bevanda, Vidović, Herceg i Ljubić do daljnjeg hoće - neće učestvovati u radu Vlade Federacije BiH. Razlog preglasavanje. Jedan od njih, dopremijer i ujedno ministar finansija, Vjekoslav Bevanda uvrijeđeno kaže da je u pitanju brutalno preglasavanje ovih ministara u vezi sa strateškim projektima kao što je po svojoj prirodi Koridor 5C.

Teško se ovdje staviti na bilo čiju stranu, ali ukoliko je Bevanda upravu i ako se radi zaista o pitanju rada Vlade Federacije onda je ovakav potez opravdan. Ali, ako se radi o politikanstvu Dragana Čovića onda je to (tražim riječ), onda je to (ipak će biti više od jedne) nimalo gore od onoga što Špirić (čitaj Dodik) radi sa SDA u prethodnom slučaju.


Dakle ukoliko se radi o običnom politikanstvu o oba slučaja , u što imamo pravo sumnjati, onda sve gore navedene treba zajedno strpati u kantu za smeće. Sumnja, naime, proizilazi iz činjenice da nam u oba slučaja, kao i nekoliko mjeseci ranije, glavobolju zadaju lideri famozne prudske trojke. Pitanje je sada - Kuda idu prudske ... trojke?


Kuda god da idu i gdje god da su kročili na gubitku su bili samo građani Bosne i Hercegovine koji bi po svemu sudeći i naredne godine mogli ostati bez liberalizacije viznog režima. No trojku to ne brine, oni će danas sijati mrznju i rusiti jedni druge a vec idućeg ljeta na ekskluzivne destinacije i uz čašicu dobrog vina zapjevati onu: Uzalud vam Prud svirači.

U svakom slučaju, prudska trojka od koje smo svi do jučer slušali med i mlijeko počela je svjesno i bezobrazno inatiti, rušiti vlade i praviti haos. Očigledno je da je počela izborna kampanja sa ciljem podjele BiH. Živi bili pa vidjeli!



[icon_help.gif] :?: :evil: [Real mad.gif]
slika
slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#29 Post Postao/la basista »

Sjecate li se kad smo prije par godina potpisali famozni sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju?? Sva sila nasih politicara,isla u Bruxels,na slikanje..
Svaki od njih,sa naumom,da njegova baza vidi,da je upravo on,najzasluzniji za sve to.
A sustina je sljedeca: Ljudi su nam progledali kroz prste jer nismo ispunili sve uvjete.
Na proljece,ove godine,kad je pocela prica o Bijeloj sengenskoj listi,nasi politicari su zakljucili da bi time bili blizi Euro fondovima za razvoj zemalja u tranziciji.. Rijec je o sumi od oko 2 milijarde eura..
To su isplanirali uzeti i tu nije bilo nikakvih medjunacionalnih trvenja.. Dakle,htjeli su uzeti kredite za svoje firme,svojih sinova i cerki,sestrica,bratica,dajdzica,amidzica itd,itd.. ?A zakone da ne usvoje kako se realizacija kredita,ne bi mogla upratiti.
Ovaj put,Evropa nije nasjela.. Samo zbog toga,necemo od 01.01.2001.biti na bijeloj sengenskoj listi.
Porucili su nam (im) da obavezno,moramo usvojiti zakon o borbi protiv korupcije.. Upravo zbog navedenog.
Niko normalan nece dati tolike pare ovim seoskim djilkosima,jalijama,netalentiranim ex komunjarama,minderlijama,cobanima,ubicama,silovateljima,fasistima...i koga sve nemamo na vlasti u ovoj zamlji..
Nije ni cudo sto zapinjemo na tom putu..
Bilo bi cudo da ikako idemo prema tim fanmoznim euroatlantskim integracijama.
Dakle,ovaj put nije do njih nego do nas.
Mislim da se ova lopovija,mora i moze zaustaviti jedino sloznim djelovanjem svih sindikata i svih gradjana ove zemlje..
Ali politicari nisu naivni..Potrudice se vec,da nas jos jednom,po ko zna kojhi put zavade i pokradu ovu vec milion puta pokradenu zemlju.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#30 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:Sjecate li se kad smo prije par godina potpisali famozni sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju?? Sva sila nasih politicara,isla u Bruxels,na slikanje..
Svaki od njih,sa naumom,da njegova baza vidi,da je upravo on,najzasluzniji za sve to.
A sustina je sljedeca: Ljudi su nam progledali kroz prste jer nismo ispunili sve uvjete.
Na proljece,ove godine,kad je pocela prica o Bijeloj sengenskoj listi,nasi politicari su zakljucili da bi time bili blizi Euro fondovima za razvoj zemalja u tranziciji.. Rijec je o sumi od oko 2 milijarde eura..
To su isplanirali uzeti i tu nije bilo nikakvih medjunacionalnih trvenja.. Dakle,htjeli su uzeti kredite za svoje firme,svojih sinova i cerki,sestrica,bratica,dajdzica,amidzica itd,itd.. ?A zakone da ne usvoje kako se realizacija kredita,ne bi mogla upratiti.
Ovaj put,Evropa nije nasjela.. Samo zbog toga,necemo od 01.01.2001.biti na bijeloj sengenskoj listi.
Porucili su nam (im) da obavezno,moramo usvojiti zakon o borbi protiv korupcije.. Upravo zbog navedenog.
Niko normalan nece dati tolike pare ovim seoskim djilkosima,jalijama,netalentiranim ex komunjarama,minderlijama,cobanima,ubicama,silovateljima,fasistima...i koga sve nemamo na vlasti u ovoj zamlji..
Nije ni cudo sto zapinjemo na tom putu..
Bilo bi cudo da ikako idemo prema tim fanmoznim euroatlantskim integracijama.
Dakle,ovaj put nije do njih nego do nas.
Mislim da se ova lopovija,mora i moze zaustaviti jedino sloznim djelovanjem svih sindikata i svih gradjana ove zemlje..
Ali politicari nisu naivni..Potrudice se vec,da nas jos jednom,po ko zna kojhi put zavade i pokradu ovu vec milion puta pokradenu zemlju.
Samo da potpišem i dodam ; sve je to samo produžena utakmica , samo da su igrači drugi ( zamjena ) , prije su bili ; Alija, Franjo i Slobo a sad su drugi igrači - utakmica je u produžetku !
Nema srećne države , gdje su nacionalističke svinje na vlasti .
Nacionalisti su zaratovali , nacionalisti su ratovali i nacionalisti vladaju poslije rata ,.......... nabijem ih na neku stvar .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori