Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#31 Post Postao/la basista »

I ja mislim,da sa takvima,mozemo samo u proslost.. A buducnost....to jedino da pitamo Dzemku [icon_help.gif]
Mjesecima nas trovali o kongresu SDA kao da ce nakon njega,sve biti drugacije..
Nisam primjetio neke pomake...osim ako tu podrazumijevamo radnicke kolone u sve cescim strajkovima na ulicama bh gradova.
Nek je sram tih radnika.. Da nije njihovih mitingovanja,nas bi nasi politicari,sasvim sigurno uveli u sve unije u galaksiji..
Vjerujem da nam je potrebna neka stranka gradjanske koncepcije..ali malo desno orjentirana i sa jasnio iscrtanim ciljevima u oblasti drzavnog uredjenja i nacionalnih emancipacija..kako ne bi bilo nekih podmetanja od strane ovih hodzica i njima slicnih..
Dakle,vratiti se na pocetak,sagledati put sva tri naroda kroz stoljeca i napraviti pokusaj njihovog usmjerenja na jedan,slikovito receno,moderan auto-put--- za Evropu..
mozda je ovo fantazija ali alternativu svakako i nemamo. Ja nikada ne idem na izbore.
Ne znam ni kad su ni zbog cega se odrzavaju jer je uvijek nakon njih,isto ili jos gore nego prije njih.
Mrki je u pravi kad kaze da se samo igraci mijenjaju..
Ovi sada,malo su sofisticiraniji od onih prethodnih..
To je kao sa gripom..Svake godine,neka nova vrsta i uvijek ponovo,mora se traziti i poskupo placati novi lijek.
Na zalost,"nase gripe" odnose danak u ljudskim zivotima tokom rata..a u miru,danak je negdje oko 15 milijardi KM,od donacija..koje su naravno,uglavnom isparile.. Vidim,ovdje u blizini,na dobroj lokaciji,tip gradi benzinsku pumpu a na vrh objekta,okacio zastavu SDA... Pa da znamo da njemu niko nista ne moze,jer on pripada stranci koja je izumila i patentirala BiH,Bosance i hercegovce,Bosnjake,Islam i jos mnogo drugih konkretnih stvari..
Toliki su pregaoci,da cak po nekoliko dana mjesecno,borave u SA i istrazuju nove horizonte.
Naknade,skoro da i ne primaju.. Sta je to 300-400 KM mjesecno,kad oni moraju da borave u onoj zutoj supi na Marijin-dvoru..a tamo vjerovatno nema ni struje ni vode pa moraju onako,bas kao Dionizije,da nosaju svijece na tom nasem gordom putu u jos gordije euroatlantske integracije.. Jah!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#35 Post Postao/la mrki62 »

Bio sam ljetos u svatovima , koji su prolazili kroz Banjaluku i Doboj i mogu vam reći da nema prepoznavnosti BiH , volio bih vidjeti junačinu , koji smije u tim gradovima u svatovima iz auta pokazati zastavu BiH!

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#37 Post Postao/la paparaci »

ako Hrvati budu pametni, zatvorice i tih 40-50 autobusa sto odu zajedno sa babom :lol:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#38 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:ako Hrvati budu pametni, zatvorice i tih 40-50 autobusa sto odu zajedno sa babom :lol:
Jedno je zatvorenik Vikret a drugo su ljudi sa autobusima, koji nikakve veze nemaju sa kršenjem zakona - ili je zabranjeno se vozati , ha [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#39 Post Postao/la paparaci »

mogu zamisliti kako se radujes tom susretu :lol:

jasta. mala je razlika izmedju njega i odanih mu poput tebe i ovih 40 - 50 autobusa :lol:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#40 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:mogu zamisliti kako se radujes tom susretu :lol:

jasta. mala je razlika izmedju njega i odanih mu poput tebe i ovih 40 - 50 autobusa :lol:
On ili Slobo ili Franjo ili Alija , ista je to bagra , svi su sjebali svoj vlastiti narod.
Ne boj se , nisam ni blizu Krajine, rodom sam iz Slavonije, roditelji iz okoline Gradačca a ovdje u Slo. živim od 1982 godine.
Jednostavno kao i na svakoj temi iznosim činjenice.
Svako ima svog miljenika, neki svom miljeniku i mezar u vazduh poslaše , zanimljivo , ha [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#41 Post Postao/la paparaci »

nije mu sigurno miljenik bio, pa ko je da je :lol:

moj miljenik je Zeljko Legenda Komsic [bihbq3.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#42 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:nije mu sigurno miljenik bio, pa ko je da je :lol:
Miljenik mu je bio , al situacija priliku mijenja , ljudi se mijenjaju .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#44 Post Postao/la basista »

Mislim da je Fikret Abdic,ipak pravedno osudjen.. Ne moze biti toliko stradanja i zlocina a da niko nije kriv..
Da mu je sudjeno u BiH,vjerovatno bi bio osudjen (sasvim opravdano) i za djelo veleizdaje zemlje i kolaboriranja sa njenim vanjskim neprijateljima i agresorima..
Oko Fikreta,sve je manje ili vise poznato..
Nije mogao da preboli to sto je dobio najvise glasova na predratnim izborima a predsjednicko mjesto,morao prepustiti Aliji..
I tak.. sve zbog toga.. daleko nas odvele sujete te dvojice tipova..
Mozda ce nekad biti postavljeno pitanje,da li je Alija ucinio sve da do tog sukoba ne dodje.. Stvar je vise nego jednostavna.. Ako je neko predsjednik,onda on snosi najvecu odgovornost. Ko ne zeli tako,neka ne ide na izbore i molim lijepo..
Helem,, treba postaviti pitanje,sta je to sto je navelo Abdica na veleizdaju?
Sjecam se ono 2.5.1992.god,kad je Alija bio zarobljen od strane JNA pa ona emisija sa Hadzifejzovicem.. Pa Alija kaze da ga ganic mijenja a naknadno obrazlozio "zato sto Ganic zna engleski"... jah!!
Bilo je veliko rivalstvo medju njima dvojicom i to tako treba posmatrati..
Ipak je Alioja bio vlastoljubivac kao i ostali politicari.. Znam da ovakvo misljenje izaziva revolt kod velikog broja Bosnjaka ali tim bolje.. Ja ne pristajem na neke tabu teme i zalibo me za njih..
Zasto bi ja postavljao sebi granicu prema nekom covjeku kao da ke on bog pa ga treba postovati i klanjati mu se..
Niko nije savrsen pa ni Alija.. Ali zato je ljudski um savrsen i treba ga koristiti sto cesce,. Reziltati nece izostati..

Odgovori