Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#76 Post Postao/la im_ex »

GRGA je napisao/la:Jasan mi je tvoj stav i ja bi volio da bude onako kako ti želiš,al realno gledajući što nitko nemože poreći Republika Srpska je danas država u državi!A i u najboljem slučaju ostat će sve kao što je danas.
U krajnjem slucaju, i ostane li bas, i opet je to tek dio BiH. Kakav takav ali cini dio BiH.
Razumijem na sta stavljas akcenat, ne znam da li ti mene razumijes u potpunosti. Za mene rs nije drzava. Drzava MORA imati SVOJE GRANICE, a to rs nema i vjerujem da ih nece ni imati.
Samo mislim da će ih jedan dan netko,a znamo tko sve kroji priznat kao državu!Nažalost!
Ne zelim u sebi osjetiti toliku mrznju zbog ogorcenosti na svijet pod cijim podnebljem bitisem. Vjerovacu i dalje da se to zlo nece desiti.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#77 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:Za mene rs nije drzava. Drzava MORA imati SVOJE GRANICE, a to rs nema i vjerujem da ih nece ni imati.
Nije ni za mene al na terenu je sasvim drugačije .
Već sam pisao , al eto , zbog tebe mogu opet [Happy.gif]
Milorad Dodik je predsjednik ,............. čega ?
Vlade ?
ÄŒije ?
Imajul oni svoju policiju ?
Svoja ministarstva ?
Svoj telekom , koji ukazuje baš na tvoje granice ?
Svoj Ustav ?
Šta je to što ih veže sa državom BiH ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#78 Post Postao/la grga »

mrki62 je napisao/la:Valjda imam pravo na svoje mišljenje slika
Vi iznad mene se komešare između Kosova i Republike Srpske,............. Kosovo je dobilo samostalnost a nije imalo ni ime Republika .
Jel to znači da RS sa velikom lakoćom može da se osamostali , jer je neko svojim potpisom omogućio samo ime REPUBLIKA Srpska i to na neograničan broj godina . S tim je samo napravljen temelj za osamostaljenje ,............. ili ja ne razmišljam svojom glavom , de me podučite slika

Eto Mrki je još bolje pojasnio moje mišljenje!
Kosovo sam naveo kao usporednicu samo iz razloga što je tom primjeru pregaženo ono isto na temelju čega su Cro,BiH,Slo i ostali dobili svoje granice na temalju neprikrajanja granica kao prvi uvijet!Svi se sijećamo toga,prvo su dopustili da nas Srbi sve vojnom silom zadrže na okupu u toj ludoriji od Yugoslavije..sjećamo se Američke CIA_e,koja je u svom izvješću prognozirala da će CRO pasti u dva tjedna itd..Kad se vidjelo da i uprkos (zamisli majku im zabrani uvoza oružja za napadnute da se nemožemo braniti)toliko naoružanja Srbi to neće moći ostvariti promjenili su ploču..I najstriktnije je bilo da se sve te države osamostale isključivo u Avnojevskim granicama.I to je kasnije na primjeru Kosova pregaženo!I što bi onda išta bilo čudno u budućnosti!??

A to što je nastala tvorevina na genocidu manje više njih nije ni briga..kao što ih nije bilo briga ni za Srebrenicu..Ili misli li još tko da su Srbi izveli sami od sebe,bez nekog miga sa strane..Kao što mi nismo smijeli započet oluju dok nije došao taj vjerovatno isti mig! I da navedem nešto nevezano sa ovom temom..Kako u se premjerka RH i premijer SLO brzo dogovorili nakon 18 godina..Došo jedan Amer i reko dosta sredite to i eto stvar se riješava!...
Pa Å¡to ako uskoro opet netko namigne...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#79 Post Postao/la basista »

Postoji jedan jako bitan razlog zbog kojeg se navedeni oprobani recept priznavanja,nece primjeniti na RS. A to je mogucnost izbijanja novog rata. Zvuci nevjerovatno ali je i istinito. Da nije tako,vjerovatno bi neki medjunarodni krugovi,za ovih 14 god,vec eksperimentisali na tu temu. Ali to je svima jasno. Ono sto je hiljadu godina bilo Bosna,ne moze preko noci,postati nesto drugo. Nesto istocno od Drine kao granice zvane alfa i omega.. A to bi ujedno pokrenulo i pitanje otcijepljenja Sandzaka i ostalih regija u Evropi.. Kosovo je izuzetak jer je rijec o Albancima koji su na toj teritoriji zivjeli oduvjek (bar jednim dijelom) a imaju vrlo dobru i mocnu dijasporu.. Mnogi ugledni Amerikanci,rade za Kosovare. Nije ni cudo sto se to sve desilo. Tako da je to ipak izuzetak..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#80 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:Postoji jedan jako bitan razlog zbog kojeg se navedeni oprobani recept priznavanja,nece primjeniti na RS. A to je mogucnost izbijanja novog rata. Zvuci nevjerovatno ali je i istinito. Da nije tako,vjerovatno bi neki medjunarodni krugovi,za ovih 14 god,vec eksperimentisali na tu temu. Ali to je svima jasno. Ono sto je hiljadu godina bilo Bosna,ne moze preko noci,postati nesto drugo. Nesto istocno od Drine kao granice zvane alfa i omega.. A to bi ujedno pokrenulo i pitanje otcijepljenja Sandzaka i ostalih regija u Evropi.. Kosovo je izuzetak jer je rijec o Albancima koji su na toj teritoriji zivjeli oduvjek (bar jednim dijelom) a imaju vrlo dobru i mocnu dijasporu.. Mnogi ugledni Amerikanci,rade za Kosovare. Nije ni cudo sto se to sve desilo. Tako da je to ipak izuzetak..
Ovo ću citirati , da ne možeš popraviti slika

Sad obrati pažnju na boldirano !
Pa ni 1992 godine ne bi bio rat , da se nisu nacionalisti dogovorili tako - da bi lakše stvarali podjelu BiH i rađanje djeteta , koje danas odrasta u odraslu osobu a to je Republika Srpska!
Ono što je Alija uradio BiH i da taj Alija nije muslija, da je npr. Srbin ili Hrvat vi bi o njemu imali mnogo šta reći , ovako vam pripadnost istom ne dozvoli da vidite makar i male njegove greške.
Već sam pisao i opet pišem : kad bi neko psovao boga, drugi bi ga onako poprijeko pogledali a ako bi se Alija opsovao , onda bi došlo do sukoba.
Alija je pregovarao sa onima , što su pravili , rađali i hranili Republiku Srpsku i danas , nakon tolokogodina pripadnici Alije nemaju mu`da da priznaju da ih je Alija izigrao , izdao , prodao i prepustio na milost i nemilost vlasti te famozne Republike Srpske.
Svi vi dušebriznici Alije , zamislite i promislite kako je onima muslimanima, koji su izdani i prepušteni famoznoj Republiki Srpskoj .
Kako je ljudima tamo živjeti , preživjeti , raditi , ..... kako je tamo kad se je bolestan , kako je trudnici otići ginekologu , poroditi se , kako je nani zbog nekih bolova otići nekom bradonji na liječenje , kako je djeci u školi , kako je općenito živjeti u mjestima kojim su imena promijenjena , sad imaju pridjev SRPSKI !
Vama to haman nije važno , važno je kriviti sve i svakog i samo da Alija bude prav ,................ slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#81 Post Postao/la basista »

Svejedno mi je sta citiras i boldiras..
Ti si od istine udalkjen svjetlosnim i svjetlosnim godinama..
Tvoji postovi,nemaju ni vertikalu ni horizontalu.
kakav si ti sugovornik,kad ja unaprijed znam sta ces napisati??
Stoga,ako sam ti jednom odgovorio na bilo kojoj temi,to znaci da sam ti odgovorio na svakoj. Ne znam zbog cega toliko mrzis svoju zemlju.
Bez obzira kop u njoj vlada,to je moja zamlja i ja se ne bi tako ponasao.. Bilo bi me sramota.. Tako da ne bih komentarisao tvoj post.. Znam da bi tebi bilo najdraze da Bosne nema a ni Bosnjaka.. Ne postoji drugacije objasnjenje za toliku destrukciju.
Eto pa boldiraj sta hosh i kolko hosh.. bice mi zabavno.. [cool.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#82 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la: Ne znam zbog cega toliko mrzis svoju zemlju.
Jel u demokratskim državama postoji opozicija ?
Kakvu zadaću ima opozicija ?
Jesul i oni po tvom slični meni - mrze svoju državu i sl ?
Ako se pomene jedan čovjek , koji ti je srcu drag , ti odmah vidiš i državu kroz njega .
basista je napisao/la:
Bez obzira ko u njoj vlada,to je moja zamlja i ja se ne bi tako ponasao..
Znači ,........... u vladavini Miloševića, oni što ga nisu podupirali ( u Srbiji ) se po tvom nisu dobro ponašali cccccccccc
basista je napisao/la:
Bilo bi me sramota.. Tako da ne bih komentarisao tvoj post..
Mene nije sramota biti drugačiji [muzikafo1.gif]
basista je napisao/la: Znam da bi tebi bilo najdraze da Bosne nema a ni Bosnjaka..
A da ima RS i Herceg Bosna, jel ccccccccc , kad bi ti kojim slučajem znao šta znači riječ inputirati , bilo bi fajn [muzikafo1.gif]
basista je napisao/la: Ne postoji drugacije objasnjenje za toliku destrukciju.
Jel znaš šta je destrukcija ?
Prevedi mi , pa da mogu da ti odgovorim .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika


Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#84 Post Postao/la nnejra »

Nekada osjetim da smo bespomoćni i da ne možemo učiniti ništa da BiH zaživi u pravom smislu te riječi kao država. Kada se okrenem unatrag i pogledam šta se dešavalo od 1992. godine pomislim da vjerovatno osim Bošnjaka i pravih bosanskih Hrvata i Srba tj. onih koji kao svoju domovinu vide prije svega BiH pa onda Hrvatsku i Srbiju, nikome nije u interesu da BiH postane normalna suverena država u cjelokupnom značenju te riječi. Tako da nakon ovih zadnjih pregovora ponovo shvatam niti Evropska Unija niti SAD nisu baš iskrene prema BiH pa je zainteresovanih strana, koje žele da u BiH zaživi suživot i zaživi jaka država, sve manje. Vrlo često se sjetim Palestine i Palestinaca gdje možete naći čovjeka koji je rođen kao izbjeglica i sada već ima svoju djecu a stalno luta bez doma i države. Mislim da neki upravo ovakvu sudbinu žele i za nas, da lutamo bez države , iseljavamo se i nikada ne dobijemo državu kakvu trebamo, tj. imamo je na papiru a u praksi baš i ne. Sada prijete ponovo i toj državi na papiru. Međutim, ovo su moja najcrnja razmišljanja, nadam se da će sve biti puno bolje od ovakvih mojih misli. Da ćemo biti normalna evropska država, u kojoj će za sve ljude biti mjesta, posla, tolerancije i razumjevanja, da ćemo biti zemlja srećnih ljudi.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#86 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la:Svako ko poredi Kosovo sa rs,igra po srpskoj reziji.
Sazeto, posve realno sroceno [eusa_clap.gif]
Ti si potpuno, na prvu, shvatio moj prvi danasnji post na ovoj temi; pojednostavio si ga, dopunio, toliko dobro da si me ganuo - zahvaljujem.

Zamolila bih te zamijenis awatar - jeer ...znas da bez jaceg razloga ne inistiram [icon_flower.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#88 Post Postao/la im_ex »

... Vërtetë vetes/True to yourself [mmmux2.gif]


[icon_flower.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#90 Post Postao/la im_ex »

Mic_Sokoli je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:... Vërtetë vetes/True to yourself [mmmux2.gif]


[icon_flower.gif]

[thumbup.gif] [evojele9.gif] [smileycrushhx9.gif]

[evojele9.gif] [smileycrushhx9.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori