Nije sve tako sivo (pozitivna dešavanja u BiH)

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Nije sve tako sivo (pozitivna dešavanja u BiH)

#4 Post Postao/la basista »

Nisam uspio da se sjetim niti jedne pozitivne stvari u BiH.. Mada sam se potrudio.
Trenutno je najpozitivnije to sto imamo dobru nogometnu repku..ali ne zaslugom FS/NS BiH.. Sto ce reci,ako udjemo u detalje,samo cemo otkriti jos negativnih stvari.
Sipak se okrece. Ja nisam ljubitelj seljacko-seljackih ojkanja i klimusanja u urbanim sredinama gdje se vide samo imitati necega sto je nekad bilo i jos nesto..sto stoji na osamstogodisnjoj plemenitoj..ali ne svojoj.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Nije sve tako sivo (pozitivna dešavanja u BiH)

#7 Post Postao/la im_ex »

Nije sve tako sivo ... mada, ovo je trebalo davnih dana da se desi al eto, bolje ikad no nikad

Blokada
5.000 boraca sutra protestvuje


Jedino pismena odluka Vlade FBiH kojom uvažavaju sve naše zahtjeve može odgoditi najavljene proteste na kojima očekujemo oko 5.000 ljudi. Ukoliko se naši zahtjevi ne riješe, vjerujemo da će nam se pridružiti još ljudi i da bi brojka mogla dostići i 10.000 demonstranata, jer nismo mi jedina ugrožena skupina i vjerujemo da je mnogo onih koji imaju razlog za proteste. Mi smo samo eksponenti - kazao nam je Radžo.

O tome kako će protesti izgledati i da li će se raditi samo o mirnim demonstracijama ili će doći do potpune blokade zgrade Vlade, Radžo danas nije želio govoriti. Kaže, sve je do Vlade FBiH koja se mora odrediti o njihovim zahtjevima. Predsjednik Skupštine Saveza ranije je kazao kako način na koji će blokirati Vladu još nije za javnost, te je poručio predstavnicima vlasti da borci neće snositi odgovornost za posljedice.

Savez od Vlade FBiH između ostalog traži da njihove avgustovske naknade ne budu umanjene za deset odsto i da se provodi Zakon o dobitnicima najvećih ratnih priznanja, bez mogućnosti njegovog ukidanja. Savez podržava reviziju u oblasti boračko-invalidske zaštite i traži reviziju svih budžetskih korisnika.

Na pitanje kako komentira činjenicu da je Premijer FBiH Mustafa Mujezinović u vrijeme kada se spremaju masovni borački protesti na 10. međunarodnom forumu transporta i komunikacija u Turskoj, Radžo kaže kako ga to ne iznenađuje.

- Pobjegao čovjek. Ako je problem u državi, onda je logično da bi on trebao biti tu. Ali, to što on i drugi ministri nisu tu, nas ne brine, jer mi smo više Bosna od njih. Mi smo bili tu kad su oni svi pobjegli u inostranstvo, da bi se oni poslije vratili i sve nam uzeli - kazao nam je Radžo.

Premijer Mujezinović, s kojim je u Istanbulu i ministar prometa i komunikacija Nail Šećkanović, nije nam se javljao na telefon, a u njegovom uredu nam nisu znali reći da li će on sutra doći sa Foruma koji traje od 27. septembra do 1. oktobra. Uputili su nas na Službu za informisanje, odakle su nas pak uputili na Mujezinovićev kabinet.



[eusa_clap.gif]
Ne birajte nacin, drugovi borci!
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Nije sve tako sivo (pozitivna dešavanja u BiH)

#9 Post Postao/la im_ex »

Tuzla
19. oktobra veliki protestni skup podrške Iliji Jurišiću


slika

Predstavnici Fondacije „Istina, Pravda, Pomirenje“ Tuzla za 19.oktobar u Tuzli najavljuju organiziranje velikog protestnog skupa pod nazivom „Pravda za Iliju Jurišića“.
Toće po riječima Sinana Alića, predsjednika ove fondacije biti vrsta pritiska na institucije BiH da, napokon ozbiljno shvate problem Ilije Jurišića. Protestni skup će biti i pritisak na pravosudne institucije Srbije da prestanu s manipulacijama i što prije okončaju proceduru oko presude, kako bi advokati Ilije Jurišića mogli učiniti drugi korak i reagovati prema Vrhovnom sudu Srbije. Na protestnom skupu „Pravda za Iliju Jurišića“ u Tuzli, po riječima Alića očekuje se više od deset hiljada Tuzlaka.

U Fondaciji „Istina, Pravda, Pomirenje“, na protestima očekuju podršku i NVO i građana iz cijele BiH, da bi, po riječima Sinana Alića, na dostojanstven način odgovorili na sve dosadašnje manipulacije iz Beograda.
------------------------------------------------------------------------------------

eh, kad bi jos protesti bili organizovani i u drugim opcinama, istovremeno
Kuda idu ljudi kao ja ...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Nije sve tako sivo (pozitivna dešavanja u BiH)

#12 Post Postao/la dadooo_23 »

vidovita_dzemila je napisao/la:Navijači Sarajeva dali donaciju za obnovu crkve u Briješću


Nakon što su još nepoznati vandali prije dva dana oskrnavili Župnu crkvu svetog Leopolda Bogdana Mandića u sarajevskom naselju Briješće, te na ulici ispred nje ispisali uvredljivi grafit "J..... majku ustašku...", članovi Udruženja navijača FK Sarajevo jučer su posjetili crkvu. Župniku velečasnom Peri Brajki uručili su 300 KM za sanaciju štete.

- Donijeli su farbu i prefarbali grafit. Oni smatraju da se događaj u Širokom Brijegu ne smije vezivati za ovaj slučaj - kazao nam je Brajko.


Policija Kantona Sarajevo sinoć je uhapsila tri lica koja su u noći sa 7. na 8. oktobar oštetila katoličku crkvu u sarajevskom naselju Briješće.

Lica inicijala K.A. (24), S.F. (22) i D. E. (20) priznala su da su crkvu oštetili u alkoholisanom stanju.
pa sta djaba hvataju sve te izgrednike kad ce ih za 2 sata pustiti? uopce ne znam zasto ih uopce i hvataju? :?

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Nije sve tako sivo (pozitivna dešavanja u BiH)

#14 Post Postao/la basista »

Za par mjeseci,bice ukinuta Odluka o zabrani uvoza motornih vozila,starijih od sedam godina,, .. jedino ogranicenje,bice da automobil,posjeduje motor Euro-3.
Sto ce reci,za nekih otprilike 6.000 KM,gradjani BiH,moci ce omati "na putu", Golf-4,star otprilike desetak god.. Za taj novac,sada se u BiH,ne moze kupiti niti golf-3.. Dakle,za ocekivati je,nakon bijelog sengena,da se prosjek starosti vozila na BH putevima,smanji..
naravno da auto star deset godina nije kao nov,ali je puno bolji od ovih "dvica" i kadeta kojekakvih.. Budimo realni.. Takav nam je standard.
Cak sta vise,mislim da cu i sam uvesti jedan takav.. Bolje neg ovaj reno sto imam ili nekakav punto koji izgleda ko kanta..
Ovaj post,napisah sa jos jednim razlogom ali on u ovommomentu,nije bitan.

Odgovori