Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#242 Post Postao/la nella26 »

Ovo je stvarno vrhunac njihovih gluposti [eusa_wall.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#243 Post Postao/la beca »

ne možeš vjerovati.....koji je mentalni sklop ovo izmislio.....napisao [eusa_wall.gif]
ma pretpostavljam ja da će tu još svega biti
takvi ljudi su prepredeni, namazani i Å¡ta sve ne....
uspiju od žrtve napraviti krivca, stoga me ništa ne iznenađuje....

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#244 Post Postao/la dadooo_23 »

vidovita_dzemila je napisao/la:Hrvatski mediji: Nerede u Å irokom organizovala je tvrda struja SDA?


Za policijske propuste koji su doveli do navijačkog divljanja i ubistva navijača u Širokom Brijegu odgovoran je direktor Uprave Federalne policije Zlatko Miletić. Iza incidenta, prema diplomatskim izvorima, stoji tvrda linija Stranke demokratske akcije koja želi izazvati nesigurnost hrvatskog naroda kojoj je cilj iseljavanje, piše Jutarnji list.

Kako saznaje Jutarnji list, to je mišljenje dijela diplomatskih predstavnika u BiH koji su zabrinuti zbog pozadine navijačkih incidenata u BiH.

Miletićeva odgovornost leži u potpunoj nepripremljenosti za utakmicu visokog rizika, koja graniči sa urotom.

Direktor Federalne policije, naime, lažno je obavjestio policijsku upravu u Širokom Brijegu o dolasku malog broja navijača NK Sarajevo (oko 150).

Propustio je i detaljnije analizirati ponašanje navijača, među kojima je bio jedan broj naoružanih osoba. Da je dolazak Hordi zla u Široki Brijeg dio pripremljenog političkog incidenta, govori i činjenica da se navijačima NK Sarajeva pridružilo više od 300 navijača većinski bošnjačkog NK Veleža koji su, prema dosadašnjem toku istrage, prednjačili u neredima.


[To funny.gif]

jesu sigurno su išli u široki a u mostaru bila utakmica godine
zrinjski-velež



Iako tvrde da je situacija pod kontrolom, diplomati u BiH već naveliko špekulišu o pripremljenom scenariju kaotizacije bh. političke scene iza kojeg stoje tvrdolinijaši u stranci SDA.

Cilj im je, navodno, izazvati nesigurnost hrvatskog stanovništva čak i u nacionalističkim utvrdama poput Širokog Brijega, što bi za posljedicu imalo iseljavanje. Takav scenarij računa i na odgovor hrvatske strane, što bi moglo izazvati krizu sa nesagledivim posljedicama.

Da je riječ o sasvim ostvarivom scenariju, govori i činjenica da su se provokatorima iz bošnjačkih redova suprotstavili bivši pripadnici Kažnjeničke bojne čiji je komadant Mladen Naletilić Tuta pravomoćno osuđen u Haagu zbog ratnih zločina nad hercegovačkim Bošnjacima.

Prema nekim izvorima, bivši pripadnici Kažnjeničke bojne ovih dana primaju naloge svog bivšeg komadanta Naletilića.





:lol:

ovo je najkrvavije što sam dosad pročitala (vezano za temu)

mislim stvarno..........ne želi SDA očistiti BiH od hrvata već nas bolesni mediji žele zavaditi
i jedni i drugi mediji su napadali suprotne strane skrecuci pozornost sa stvarnog problema i ukazujuci na laznu smjernicu - "nacionalizam" da zavade normalne ljude.

kako komentiras ovaj sada slucaj sto je pretucen fiziotarapeut dinama u zadru na utakmici izmedju juniora zadra i dinama? istukli dinamovog fiziotarapeuta koji je otisao samo do autobusa koji je bio udaljen 30-tak metara od stadiona. zasto je pretucen? zato sto je fiziotarapeut dinama. hrvati tukli hrvata!
kako komentiras to sto svaki put kad igraju celik i sarajevo u zenici (a to dobro znam jer zivim blizu zenice) robijasi naprave sacekuse na ulazima u zenicu i docekaju horde zla? tu nastane takav krs i lom da je to nevjerovatno.
i jedni i drugi bosnjaci,muslimani eto ne znam kako bih rekao a da se netko ne uvrijedi.
kako komentiras ovu sliku? navijaci dinama se medjusobno mlate. [icon_boxing.gif] [eusa_wall.gif]

slika

sta ti hocu reci? svi su ovo okrenuli na nacionalizam a ovakve stvari se dogadjaju oko nas stalno. samo sto je ovaj put zavrsilo tragicno. i nitko se nakon ovoga nece pozabaviti stvarnim problemom,nego ce opet sve biti okrenuto u pogresnom smijeru... i nista! po meni je upravo zbog toga na zalost za ocekivati u narednom periodu jos ovakvih tragicnih slucajeva,jer ZNAM da se nece nista poduzeti za rjesenje stvarnog problema nego ce se nametati lazna teorija.

mediji (i bosnjacki i hrvatski) su se u ovom slucaju pokazali katastrofalnim i zakazali su! kao i obicni narod!

pa eto, samo i dalje postavljaj takve clanke (umjesto da postavis neke clanke koji ukazuju na stvaran problem koji ocito postoji). zivila!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#245 Post Postao/la nella26 »

Ovo je tema o ubistvu Vedrana Puljića i stavljaju se članci koji imaju veze sa istim, istina je da su se mediji pokazali jako loše ali ovo što rade hrvatski mediji je više od sramote, ova njihova izvlačenja su priča za djecu iz vrtića.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#246 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Da upravo tako@dado a nek mi sad onaj zvaljo Nino Raspudic opozivajuci se na Siroki Brijeg kaze da u BiH ne mogu zivjeti Hrvati i Muslimani
I da dio Herceg Bosne treba da se odvoji

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#247 Post Postao/la dadooo_23 »

Ovo je tema o ubistvu Vedrana Puljića i stavljaju se članci koji imaju veze sa istim
volio bih da mi malo pojasnis ovo

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#248 Post Postao/la nella26 »

ne znam šta ti nije jasno, rekla sam da se postavljaju članci koji imaju veze sa ubistvom ovog momka ništa više.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#249 Post Postao/la dadooo_23 »

nella26 je napisao/la:ne znam šta ti nije jasno, rekla sam da se postavljaju članci koji imaju veze sa ubistvom ovog momka ništa više.
pa hoces li reci da ovaj moj posljednji dugi post nema veze sa ovim slucajem u sirokom brijegu? mozda sam samo krivo shvatio

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#250 Post Postao/la dadooo_23 »

LAFF je napisao/la:Da upravo tako@dado a nek mi sad onaj zvaljo Nino Raspudic opozivajuci se na Siroki Brijeg kaze da u BiH ne mogu zivjeti Hrvati i Muslimani
I da dio Herceg Bosne treba da se odvoji
slusao sam tog covjeka u emisiji Otvoreno,ali nisam ga cuo da je spominjao odvajanje herceg bosne ,ili sam ja propustio.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#251 Post Postao/la nella26 »

Pa ti si napisao da treba Džemila postavljati članke o problemima koji postoje (u ovom slučaju o nacionalizmu i vandalizmu) a njen članak je vezan za temu i ne vidim zašto se ti ne slažeš sa njegovim postavljanjem.
A za postavljanje članaka o nacionalizmu postoji druga tema, naravno i ovdje se mogu postaviti ako ima veze sa ovim tragičnim događajem.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#252 Post Postao/la dadooo_23 »

nella26 je napisao/la:Pa ti si napisao da treba Džemila postavljati članke o problemima koji postoje (u ovom slučaju o nacionalizmu i vandalizmu) a njen članak je vezan za temu i ne vidim zašto se ti ne slažeš sa njegovim postavljanjem.
A za postavljanje članaka o nacionalizmu postoji druga tema, naravno i ovdje se mogu postaviti ako ima veze sa ovim tragičnim događajem.
kakvom nacionalizmu? ajde reci,je li po tebi ovo u sirokom brijegu bio nacionalisticki cin i sa jedne i sa druge strane,ili huliganizam?

opet ti kazem. prati stvari kad budu igrali celik i sarajevo. eto,prati i stvari kad budu igrali hajduk i dinamo,ili zvezda i partizan. eto,to je sve sto ti imam reci.

postavljanje ovih clanaka kao sto je ovaj clanak posljednji koji je dzemila (a koje su sastavljali nacionalisti) moze donijeti samo kontraefekat.

da li bi sada bilo normalno da ja postavljam clanke bosnjackih ili hrvatskih medija koje su sastavljali nacionalisti? samo bi sa takvim clancima potpirivao mrznju. zar ne?

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#253 Post Postao/la nella26 »

dadooo_23 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Pa ti si napisao da treba Džemila postavljati članke o problemima koji postoje (u ovom slučaju o nacionalizmu i vandalizmu) a njen članak je vezan za temu i ne vidim zašto se ti ne slažeš sa njegovim postavljanjem.
A za postavljanje članaka o nacionalizmu postoji druga tema, naravno i ovdje se mogu postaviti ako ima veze sa ovim tragičnim događajem.
kakvom nacionalizmu? ajde reci,je li po tebi ovo u sirokom brijegu bio nacionalisticki cin i sa jedne i sa druge strane,ili huliganizam?

opet ti kazem. prati stvari kad budu igrali celik i sarajevo. eto,prati i stvari kad budu igrali hajduk i dinamo,ili zvezda i partizan. eto,to je sve sto ti imam reci.
naravno da je bio nacionalistički čin, i sa jedne i sa druge strane, više od strane Širokobriježana (na snimcima se čuju povici ubi balije)
A znam kakva je situacija i na ostalim utakmicama kao što su hajduk - dinamo, čelik - sarajevo, željo - sarajevo i to jeste vandalizam i huliganizam ali ovo što se tamo desilo je pravi nacionalizam!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#254 Post Postao/la dadooo_23 »

nella26 je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Pa ti si napisao da treba Džemila postavljati članke o problemima koji postoje (u ovom slučaju o nacionalizmu i vandalizmu) a njen članak je vezan za temu i ne vidim zašto se ti ne slažeš sa njegovim postavljanjem.
A za postavljanje članaka o nacionalizmu postoji druga tema, naravno i ovdje se mogu postaviti ako ima veze sa ovim tragičnim događajem.
kakvom nacionalizmu? ajde reci,je li po tebi ovo u sirokom brijegu bio nacionalisticki cin i sa jedne i sa druge strane,ili huliganizam?

opet ti kazem. prati stvari kad budu igrali celik i sarajevo. eto,prati i stvari kad budu igrali hajduk i dinamo,ili zvezda i partizan. eto,to je sve sto ti imam reci.
naravno da je bio nacionalistički čin, i sa jedne i sa druge strane, više od strane Širokobriježana (na snimcima se čuju povici ubi balije)
A znam kakva je situacija i na ostalim utakmicama kao što su hajduk - dinamo, čelik - sarajevo, željo - sarajevo i to jeste vandalizam i huliganizam ali ovo što se tamo desilo je pravi nacionalizam!
dobro,svatko ima svoje misljenje.

ma i nismo mi za napredak. nama je napredak stran pojam. zauvijek cemo se vrtjeti oko vlastite osi.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#255 Post Postao/la nella26 »

Pa sa ovakvim ponašanjem nećemo nikada napredovati, to si upravu, a naročito više zato što ti i tebi slični ovo smatrate normalnim jer je to utakmica, i nedate reći da je posrijedi nacionalizam i to ni manje ni više nego onih koji žive u BiH a mrze Bošnjake.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori