Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#226 Post Postao/la mickey »

andro je napisao/la:ORWELLOV POUÄŒAK

Mudri George Orwell uzalud je još 1945. upozoravao da je sport tek nastavak rata drugim sredstvima i ukazivao na 'pakosne strasti koje izaziva nogomet'. Pa kaže: 'Na seoskoj livadi gdje samo odaberete strane gdje nije prisutan lokalpatriotizam, moguće je igrati jednostavno za zabavu i vježbu, ali čim se postavi pitanje prestiža, čim osjetite da ćete vi i neka veća zajednica biti osramoćeni ako izgubite, javljaju se najdivljiji borbeni instinkti. To zna svatko tko je igrao nogometnu utakmicu, čak i u školi.' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.
kako te nije sramota, umjesto da citiraš ludog Orwella ko je daje, treba da kažeš hvala i slaviš Allaha što je dao nogomet, njegova natjecanja i Liverpool ljudima.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#227 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

DA neke indicije postoje i za to, da je pucano iz pistolja od strane Policije
S strane pravnog aspekta sluzbeno lice MUP-a ima pravo upotrebe oruzja iz krajnje nuznosti i samozastite te zastite ugrozenost drugih lica.
Znaci policajac moze da upotrebi vatreno oruzje samo ako na drugi nacin ne moze da zastiti zivote ljudi ili svoj zivot od neposredne opasnosti a pri tom ubraja se i tjelesne povrede
Pa onda idu podparagrafi
Pri izvrsenju krivicnog djela
hapsenje lica koje je izvrsilo KD(krivicno) koje predstavlja prijetnju po zivot...
Pa onda koje pruza otpor policiji ugrozavajuci zivot drugih ili sprijecava bjekstvo treceg lica (citaj otmicari)
Onda ide lica koji svojim prisustvom ugrzavaju druga lica opasnim po zivot (recimo neko u proglasenjima vanrednih stanja primjer panepidemije) itd..
Znaci postoji ukoliko se ustanovi za to istraga kako zbog cega
Prvo nastupa kod nas tkz Unutrasnja kontrola pa onda to ide na sud itd
Hmmm mene samo cudi ako je to vec od strane sluzbenog lica MUP otkud u glavu osim ako nije metak lutalica


A sad opet da naglasim ovim koji u ustima imaju nacionalisticke predrasude pa zapitajte se kako se samo HZ i Celik izmedju sebe mlate pa Torcida i BBB i drugi Huligani
A to znaci Huligan i Budala za mene je isto...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#228 Post Postao/la andro »

andro je napisao/la:' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.

pa da si dobro procitao shvatio bi da nije bit u nogometu vec u koristenju istoga za ispoljavanje svih vrsta fanatizma u negativnom kontekstu a najmanje u pravoj drazi te igre
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#229 Post Postao/la mickey »

andro je napisao/la:
andro je napisao/la:' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.

pa da si dobro procitao shvatio bi da nije bit u nogometu vec u koristenju istoga za ispoljavanje svih vrsta fanatizma u negativnom kontekstu a najmanje u pravoj drazi te igre
nogomet je sport koji izaziva emocije kod svih ljudi. a to što je tvoj orwell napisao je debilana teška. ja sam bio 100000 puta na derbiju od dinama i hajduka, ovo što se radi radi samo određena mala skupina.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#230 Post Postao/la andro »

mickey je napisao/la:
andro je napisao/la:
andro je napisao/la:' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.

pa da si dobro procitao shvatio bi da nije bit u nogometu vec u koristenju istoga za ispoljavanje svih vrsta fanatizma u negativnom kontekstu a najmanje u pravoj drazi te igre
nogomet je sport koji izaziva emocije kod svih ljudi. a to što je tvoj orwell napisao je debilana teška. ja sam bio 100000 puta na derbiju od dinama i hajduka, ovo što se radi radi samo određena mala skupina.

ocito je samo da do sada ti licno nisi osjetio na sebi te emocije niti bio povrijedjen GLEDAJUCI TAJ SPORT , , vjeruj imao bi tada drukcije misljenje
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#231 Post Postao/la mickey »

pa da si dobro procitao shvatio bi da nije bit u nogometu vec u koristenju istoga za ispoljavanje svih vrsta fanatizma u negativnom kontekstu a najmanje u pravoj drazi te igre
nogomet je sport koji izaziva emocije kod svih ljudi. a to što je tvoj orwell napisao je debilana teška. ja sam bio 100000 puta na derbiju od dinama i hajduka, ovo što se radi radi samo određena mala skupina.

ocito je samo da do sada ti licno nisi osjetio na sebi te emocije niti bio povrijedjen GLEDAJUCI TAJ SPORT , , vjeruj imao bi tada drukcije misljenje
joooj zlato moje, nebi imao jer ne idem sa takvim skupinama i mislim da je žalosno da se svi bad blue boysi i drugi navijači strpavaju u isti koš sa huliganima.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#232 Post Postao/la dadooo_23 »

paparaci je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:ima li kakvih novosti?


dado bolan, sta s tobom bi? sta se u tebi prelomilo?
hmm,nije se nista u meni posebno prelomilo,niti previse promijenilo,ja sam uvijek isto razmisljao kao i sada,samo sto to ljudi shvate i interpretiraju na svoj nacin.
pa kao sto dzemila rece, sjecas li se kako si nekad mislio i pisao o muslimanima i islamu i koliko si bio ispunjen nekim nacionalizmom?! a sad si opsta suprotnost. tako da me to iznenadjuje. mislim, pozdravljam to. samo sto mi nije jasan razlog.
ja samo znam,ako neces postivati tudje,nece ni drugi postivati tvoje i to je bit svega.

i to tko si i sto si to je tvoja osobna stvar,i to njeguj,a tudje ostavi i postuj,i kad ti kazem - TO JE JEDINI IZLAZ U OVOJ ZEMLJI! JEDINO ISPRAVNO!
I NARAVNO,NE MRZITI NIKOG.

ali kod nas se u zemlji dogadja upravo obratno i to nije nikako dobro.
sto se tice ovog. svaku rijec mogu da potpisem i [evojele9.gif]

iskreno se nadam da ce naci pocinioca i razmjerno tome ga i kazniti i da se tako nesto vise nikad nece ponoviti! Boze sacuvaj!
objasnio sam ja to Dzemili u postovima koji su izbrisani. razlog? meni nejasan.

slusaj,pogledi na odredjene stvari kroz zivot mijenjaju se razmisljanjem i saznanjima.
kazem ti kao i dzemili,prije sam mislio da je biblija recimo pozitivna,a kuran negativan... svasta nesto covjek misli iz neznanja.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#233 Post Postao/la paparaci »

hajde de. drago mi je da si "progledao".

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#234 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Pogledajte snimak
Presjednika Bosne i Hercegovine sto kaze Ciro Blazevic [icon_peace.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=CNOPbLwx ... re=related

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#235 Post Postao/la ra-ja »

Svaka cast na informaciji @LAFF-e ...Tako treba da radi, a sada vidim da radi, svako svoj posao.... [smile.gif]

Drago mi je da se neko od sluzbenih lica oglasio po ovom groznom incidentu , jer ljudi lahko zalutaju u svijet rezije.... :!:

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#236 Post Postao/la kajs »

slika

Navijaci Novog Pazara, Torcida Sandzak, u nedelju, 11.10.2009, na utakmici u Uzicu Sevojno - Novi Pazar istiacnje transparenta odali pocast ubijenom Vedranu Puljicu
Vrijedno spomena izmedju ostalog desavanja na tribini je podignuta parola u 24 minutu koja je glasila :" VEDRAN PULJIC 1985-2009", i skoro minutno skandiranje imena mucnog ubijenog navijaca Sarajeva

Torcida 1989 Sandzak 11.11.2009.god
PAZAR U SRCU, SANDZAK DO GROBA !
..UZ PAZAR DO SMRTI !
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#237 Post Postao/la dadooo_23 »

http://www.net.hr/vijesti/svijet/page/2 ... tml?pos=n0

eto ga! najfriskije informacije. kako sam i mislio! necu trcati pred rudo ali mislim da je ovo konacan odgovor na pitanje - "tko je ubojica?" iako je tek osumnjicen. odmah mi tu nesto nije stimalo sa tim Knezovicem,jer su ocevidci govorili kako je on pucao iz strojnice u zrak da prestrasi huligane.

jos samo da se nadju ostali pocinitelji.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#238 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Docek i Ispracaj
Kamenovanje autobusa Hordi zla od stanovnistva u Sirokom Brijegu
Kroz komentare stanovnistva Sirokog moze se
osjetiti stupanj mrznje i cuti sami komentare i poklice UBIJ



http://www.youtube.com/watch?v=9e8Zp0Fs ... r_embedded#

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#240 Post Postao/la nella26 »

Na emisiji 60 minuta su prikazivali snimke kamenovanja autobusa, kako su navijači polijegali na pod da ih kamenje ne pogodi.
A eto ipak ga je ubio policajac, ako patološki nalazi tvrde da je ubijen već pištoljem kalibra 9 mm koji koristi policija.
A Knezović je pucao iz automatske puške, opet očito ko je na koga nasrnuo i pucao, jer imaju i snimci na kojima navijači Sarajeva bježe a jedan glasno viče da svi bježe jer pucaju na njih puškom.
Nadam se da će biti pravedno suđenje i da i Knezovića neće samo optužiti za izazivanje opće opasnosti jer ovo što je i on radio je pokušaj ubistva.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori