Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#123 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:

pošto niko neće da mrkija pita evo ja ću mada mi je to nevažno jer ga kardinal ne može uskrsnuti

u kakvoj su vezi kardinal puljić i vedran?
Valjda su u nekakvoj rodbinskoj vezi , tako sam nešto načuo .
Inače evo malo više o svemu tome , pritisnite OVDJE
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#124 Post Postao/la grga »

Dobro Đemka ja već to zaboravio..Nije bitno...Al rekoh ti nema šanse da bi danas i gdje policija pustila koga!Sad se samo nadam da će da ga uhvate,sigurno je već tu negdje u HR..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#125 Post Postao/la basista »

..Dakle,osumnjiceni utekao.. jel ima neko da je iznenadjen?? Ako ima nek odmah ide psihijatru..jer nije normalan.. Nikako!! Fino sinoc kazem da nam je sve otislo u tacku.. I ovo govori o tome. U normalnim drzavama,ovakve se stvari ne desavaju.. Nuzna je korijenita reforma cjelokupnog BH drustva.. Ova tragedija,ma kako to neobicno zvucalo,samo je posljedica ovog naseg svakodnevnog sivila u kojem caruju mito,korupcija i organizirani kriminal. Sta ocekujete od mladih ljudi,nego da se takvi,kakvi jesu - bez ikakve perspektive,i sami pocni baviti navedenim stvarima..
Iz tog ugla gledano,nije tesko doci do odgovora na pitanje,otkud kome bejzbol palica ili pistolj..ili,otkud im motiv da to koriste u napadima na ljude oko sebe.
Svaki politicar u vladajucij koaliciji je kriv sve dok ne dokaze suprotno.. pala je krv i moraju dati odgovor na pitanje zasto je to tako i zasto nije usvojen taj zakon o borbi protiv huligana. Zasto ste podanicke duse?? Znate li da privatne firme,za posjete inspekcije rada,doznaju nekoliko sati unaprijed? Isto je i sa ostalim inspekcijama. Ovdje je na vlasti kriminal stranaka i lopova.. ili je to mozda jedno te isto.. Bice jos Vedrana Puljica.. Samo vi i dalje sumnjicite boraniju..

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#127 Post Postao/la beba80 »

otac od vedrana je medicinar onako fin covjek radi sa mnom mislim Nela da ti snas

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#128 Post Postao/la mrki62 »

Slovenci izmeđuostalog pišu : Razjareni mještani zahtijevaju da odstupi vođa zapadno hercegovačke upravne jedinice ( Zvonko Jurišič) , skinuli također i zastave Bosne i Hercegovine.
Link http://www.delo.si/clanek/89594
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#129 Post Postao/la im_ex »

Prijatelji navijača: "Dok je Vedran umirao, policajci i zaštitari su govorili 'Neka umre balija'"

"U mrtvačnici u Mostaru smo vidjeli Vedrana. Bio je blijed i hladan kao led. Na licu nije bilo povreda, ali kada smo mu podigli glavu, krv je iz velike rane počela teći na sve strane. To je bila scena koja se ne može opisati." dramatične su riječi prijatelja poginulog navijača Sarajeva koji nisu išli na utakmicu ali su nakon informacije da im je prijatelj smrtno ranjen, krenuli u Hercegovinu.

"Nismo mogli vjerovati da bi se takvo nešto moglo desiti jednom mirnom i pristojnom momku kakav je bio Vedran."

Osim ovih riječi Vedranovih bliskih prijatelja Mirsada Đuderije i Almina Jeldžića, Dnevni Avaz donosi i svjedočenje navijača Sarajeva, kojem se navode samo inicijali B.A. i koji je bio uz Cedrana u trenutku njegove pogibije:

"Bili smo u autobusu koji nije propušten da prođe do stadiona. Čuli smo da su naše kolege koje je policija pustila da prođu upale u nevolje. Krenuli smo prema njima, a Vedran je bio pored mene. Došli smo do stadiona, a s druge strane ulice bilo je desetak naoružanih policajaca.

Čuo sam pucanj, okrenuo se i vidio Vedrana kako leži. Bio je obliven krvlju koja je šikljala na sve strane. Ne mogu sa sigunošću reći da su policajci pucali, ali bili su to ili oni ili neko ko nas je gađao kamenjem s vrha tribine ili iz kuća.

Navijač koji nije želio otrkiti svoj identitet zato je otkrio kako su navijači oko fatalno ranjenog Puljića željeli pozvati Hitnu pomoća li da im to nisu dali zaštitari i policajci:

"Govorili su: 'Neka umre balija' i 'Idite mu klanjati dženazu" izjavio je B.A.

Naravno, priča ovog, kao i ostalih navijača Sarajeva, bitno se razlikuje od verzije stanovnika i policije u Širokom Brijegu: "Izlazili su iz kuća s kalašnjikovima i pištoljima. Vidio sam momke s ranama od vatrenog oružja. Naši automobili i autobusi bili su potpuno izrešetani. Kao u ratu. Na kraju, kada su nas izvodili iz grada, policajci su pustili da nas gađaju čime stignu. I djeca od deset i starice od 70 godina mogli su nas neometano gađati kamenjem i bocama".

......................................................................................................

i mene ce LAFF da poziva na korekciju, ccc
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#131 Post Postao/la basista »

vidovita_dzemila je napisao/la:
pala je krv i moraju dati odgovor na pitanje zasto je to tako i zasto nije usvojen taj zakon o borbi protiv huligana

trebaju nas srediti kao što su engleske navijače, amin bože!

engleski huligani su bili najžešći na svijetu a sad su ko bubice. vidiš im i na stadionima samo prekrste ruke na prsa i gledaju utakmicu

Upravo tako.. Sve se moze kad se hoce.. Ali kod nas se nece.. Kad je Engleska vlada mogla da se obracuna sa huliganstvom naa sportskim terenima,onda bi moglo i kod nas.. Samo sto neke zaboli za narod.. Sto se njih tice,svi mogu izginuti,samo da njima bude potaman..

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#132 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

i mene ce LAFF da poziva na korekciju, ccc
Vjeruj da hocu za razliku od tebe, ja nikada ne padam na prvu pricu,
a tek ovu koju ti iznosis sa nafilovanim elementima rekla-kazala

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#134 Post Postao/la grga »

LAFF je napisao/la:
i mene ce LAFF da poziva na korekciju, ccc
Vjeruj da hocu za razliku od tebe, ja nikada ne padam na prvu pricu,
a tek ovu koju ti iznosis sa nafilovanim elementima rekla-kazala

Baš sam htio napisat nešto slično kao Laff,kad gle na portalu POSKOK INFO i na portalu JUTARNJEG LISTA,može se vidjet dosad neobjavljene snimke nadzornih kamera sa kojih se jasno vidi kako je sve započelo tj.tko je započeo..
A pušite jednostrane priče kao mala dijeca!


Odgovori