Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#166 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Primjetio sam mrki [evojele9.gif] ,al brate nisi bio precizan kao sto znas bit [wink.gif]
Pročitaj na sedmoj stranici i vidjet ćeš moju preciznost [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#167 Post Postao/la nella26 »

Možda sam balava ali nisam glupa, nisi odgovorio na pitanja jer nemaš šta reći kad je istina ono što sam rekla.
I jesam balava sam ali nisam nacionalista za razliku od tebe, pozdrav
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#168 Post Postao/la grga »

nella26 je napisao/la:Možda sam balava ali nisam glupa, nisi odgovorio na pitanja jer nemaš šta reći kad je istina ono što sam rekla.
I jesam balava sam ali nisam nacionalista za razliku od tebe, pozdrav



Tako je ja sam Ustaša! [laugh.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#169 Post Postao/la nella26 »

GRGA je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Možda sam balava ali nisam glupa, nisi odgovorio na pitanja jer nemaš šta reći kad je istina ono što sam rekla.
I jesam balava sam ali nisam nacionalista za razliku od tebe, pozdrav



Tako je ja sam Ustaša! [laugh.gif]
[evojele9.gif] [wink.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#170 Post Postao/la mrki62 »

Malo novije vijesti , koje su do sad najrealnije.

U Širokom Brijegu se čuje: ubojica navijača Sarajeva je "branio svoj grad"

Prizor sa izgreda
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Kakve veze to ima sa sportom?
Širokobriježanin Oliver Knezović je pobjegao iz pritvora samo par sati nakon što je priznao da je ustrijelio Vedrana Puljića, navijača Sarajeva. Dok potraga traje, ne smiruju se strasti i u Sarajevu i u Širokom Brijegu.


U Široki Brijeg je nakon informacije da je Oliver Knezović pobjegao iz pritvora, stigao i zapovjednik sudske policije Edin Vehabović. Dvojica sudskih policajaca, Ivan Barić i Marinko Barbarić koji su bili na dužnosti kada je noćas pobjegao Knezović, suspendirana su sa dužnosti. "Informacije koje imamo svjedoče da je Knezović pobjegao nepažnjom sudske policije. Poduzete su mjere za njegovo pronalaženje, obaviješteni su službenici MUP-a Zapadnohercegovačkog kantona i donijeli smo naredbu za provođenje interne istrage", objavio je Vehabović.

Zoran Galić iz policije Zapadnohercegovačkog kantona kaže da je za bijeg kriva sudska policija, no da će i zapadnohercegovačka policija dati svoj doprinos pokušaju privođenja osumnjičenog za ubistvo. "Poduzimamo mjere i radnje traganja. Izvjestili smo druge policijske subjekte kako u BiH, tako i u susjednim zemljama. Posebnu pažnju posvećujemo graničnim prijelazima i važnijim prometnicama."



U Å irokom Brijegu i dalje kuhaju strasti



Djevojka u SarajevuBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Prosvjeduje se zbog "nepravednih optužbi" i u Sarajevu...U Širokom Brijegu napetost i dalje traje. Ispred zgrade Zapadnohercegovačkog kantona u Širokom Brijegu okupili su se brojni građani i članovi navijačke grupe "Škripari", u znak protesta protiv nasilja i nereda koji su se u nedjelju, uoči utakmice Široki Brijeg-Sarajevo, dogodili u ovom gradu. Kada je riječ o Oliveru Knezoviću koji se isprva sam javio policiji i priznao ubojstvo navijača NK Sarajeva, prosvjednici tvrde da je nevin. Traže da ga se smjesta oslobodi krivice i uvjereni su kako je on "samo branio svoj grad"!

Sa druge strane, od federalnih i kantonalnih vlasti Širokobriježani traže da se utvrdi identitet navijača NK Sarajeva koji su privedeni poslije nereda, a potom pušteni na slobodu. Traže i odgovor, zašto nije provedena istraga o počiniocima pokušaja ubistva Željka Zadre i drugih stanovnika Širokog Brijega. "Oni što su došli organizirano, oni su napravili nered! Nitko drugi nije! Nerede su izavali navijači Sarajeva!" – tvrde okupljeni građani koji većinom podržavaju bijeg Olivera Knezovića, osumnjičenog za ubistvo navijača

Vedrana Puljića.

Prosvjednici poručuju kako će se i slijedećih dana okupljati u središtu Širokog Brijega sve dok se ne ispune njihovi zahtjevi federalnim i kantonalnim vlastima.



"Jedan mladi život izgubljen radi gluposti"



Ipak, među okupljenim širokobriježanima ima i onih koji razmišljaju ovako: "Strašno! On jest navijač Sarajeva, ali život je život! Jedan mladi život izgubljen radi gluposti." – govori jedan mladić, dok njegov stariji sugrađanin dodaje kako su prema njegovom mišljenju obje strane krive za užas koji se dogodio.

Josip Bevanda – generalni sekreretar Nogometnog kluba Široki Brijeg poziva na mir i toleranciju. "NK Široki Brijeg i FK Sarajevo su sa svoje strane učinili sve da bude mir. Pozivali na razboritost. Želio bih da damo sve što je u našoj mogućnosti kako bi se napetosti smirile." – kaže Bevanda.



Autor: Sanel Kajan

Odg. ur.: A. Šubić


Link http://www.dw-world.de/dw/article/0,,47 ... 9-xml-mrss
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#171 Post Postao/la beca »

znaš kad će ljudi povjerovati da je pobjegao nepažnjom policije-nikad

Bošnje jesu naivan narod, ali nisu maloumni! Predati se pa pobjeći,,,,cccc....predomislio se beli...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#172 Post Postao/la mrki62 »

beca_jovi je napisao/la:znaš kad će ljudi povjerovati da je pobjegao nepažnjom policije-nikad

Bošnje jesu naivan narod, ali nisu maloumni! Predati se pa pobjeći,,,,cccc....predomislio se beli...
Imao je policijski pištolj a nije policajac - dakle, ima vezu u policiji .
Po mojim saznanjima je bivši pripadnik bojne - od Haškog optuženika Tute.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#173 Post Postao/la beca »

mrki62 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:znaš kad će ljudi povjerovati da je pobjegao nepažnjom policije-nikad

Bošnje jesu naivan narod, ali nisu maloumni! Predati se pa pobjeći,,,,cccc....predomislio se beli...
Imao je policijski pištolj a nije policajac - dakle, ima vezu u policiji .
Po mojim saznanjima je bivši pripadnik bojne - od Haškog optuženika Tute.
ma jašta, sve upućuje na te veze i vezice, ali ima mnogo toga što se ne uklapa....zašto bi se predao pa bježao....da li se zna za njega, da to nije neki izmišljeni lik....zna li se ko je čovjek, osim imena i prezimena....možda je samo nekoga pokrivao, ko će mu ga znati

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#174 Post Postao/la kajs »

Mislim skroz je situacija nezahvalna za komentarisanje, ipak je poginuo mlad covjek! Priznali ili ne ako se osvrnemo iza sebe naci cemo ne mali broj situacija u kojima smo se ponasali huliganski. To je cinjenica. E sad da kazemo nasa sreca je bila sto nije se nasao "neki tamo" da nam pucnjem u glavu presudi?

Da, smatram inace da da drzava snosi jedinu odgovornost za stradanje ovog momka. Mada sad koliko je BiH drzava o tome necu da komentarisem. Koliko je losa policija to vec je na ovom primjeru BOLNO LICEMJERNO!

Pratio sam djesavanja oko cijelog slucaja, najpre su izjavili da je preminuo od posljedica udarca tupim predmetom u glavu, prva njihova konferencija. Onda je ipak utvrdjeno da je ubijen oruzjem!? O cemu se ovdje radi? Ko ovaj narod zavitlava i za ciji racun? Ti koji su to izjavili, a znali su kako je ubijen momak, su veliki sudionici u ovom zlocaju. Pitanje se postavlja sta su zeleli da dobiju tim sto su javno, na zvanicnoj konferenciji mupa (a to je drzava) izjavili laz?

Posebno je interesantan i dogadjaj kako je isti, koji je osumnjicen da je pucao, uspio da pobegne?
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#179 Post Postao/la ra-ja »

To sto se desava na utakmicama ...kako se sjecam i prije je bilo takvih izgreda.sto je davalo jako los dojam i eho za sport uopste pa i za budbal....
Sjecam se utakmice izmedju dinama i c zvijezde...Kada su navijaci totalno demolirali stadio u Zagrebu.Pa sjecam se jedne moje posjete u Beogradu kada je igrala Crvena Zvijezda..neznam koji je drugi tim bio...ali znam da mnogima je ta utakmica ostala u sjecanju..toliko je stadion bio napunjen da se narod poceo gusiti...Hitna pomoc je imala pune ruke posla....
Znaci toga je bilo uvijek...ali mislim da ovo sada sto se desava,ubistva je van svake pameti..Kada pravna drzava pocne da fungcionise kako treba...moje misljenje ... i sve ostale kockice jednog sistema- mozaika ce da se sloze....ili ukomponuju u taj sistem... :!:

Odgovori