Realni svijet u kojem živimo

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Realni svijet u kojem živimo

#16 Post Postao/la string »

ma ta zena sigurno laze,ja sam se skoro porodio i bilo mi je ok u bolnici..........
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Realni svijet u kojem živimo

#17 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Alija je kriv za sve :lol:

alija je kradomice pustio žohare u bolnicu.........
Vas dvoje se možete zayebavati al ostaje činjenica da nisu Srbi ili Hrvati na vlasti ,............ pošto poznajem taj dio Krajine , onda znam i o čemu zborim.
Da su oni drugi na vlasti , znalo bi se kukati al pošto su "naši" ,.................... lakše se podnosi slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Realni svijet u kojem živimo

#18 Post Postao/la im_ex »

string je napisao/la:ma ta zena sigurno laze,ja sam se skoro porodio i bilo mi je ok u bolnici..........

al si se napushio slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Realni svijet u kojem živimo

#19 Post Postao/la nella26 »

Ma String dragi 16 godina je od rata prošlo, oni imaju extra uslove, najbolju opremu i njihov nemar se nema ćime opravdati.
Moja prijateljica je prije 3-4 godine povrijedila oko i priča kako je doktor došao i rekao "ma ovo je za izvaditi" kao da je zub u pitanju, ali sva sreća pa je djevojka radila na tursko-bosanskom koledžu i došao je neki turčin oftamolog pregledao je i uplatili za nju 20. 000 za umjetnu leću, i operisali je. Sada vidi 40% na to "umjetno oko" - medicinski fenomen djevojka a htjeli su joj skroz oko izvaditi jer im nije ponudila novac.

A što se tiče ovog slučaja o kojem je beca pisala baš sam sinoć gledala na tv-u i ovo je istina 100% jer je moja rodica stažirala na ginekologiji na koševu i ovo mi je pričala još davno.
I još je pričala o javašluku gore, baš kako popodne i naveče ne možeš naći doktora ni sestru nigdje a vrata doktorovih kabineta zaključana, pa ako dežuraš možeš nakon izvjesnog vremena vidjeti sestru ili doktoricu kako izlazi rašćupana.
Nego ovo će se zataškati kao dosta stvari još kojih se zataškalo.

A nemarnošću istih od mog poznanika žena je izgubila blizance u 6. mjesecu trudnoće i umalo i ona nije podlegla da bi privatni liječnik nakon pregleda ustanovio da je greška doktora u pitanju, uglavnom ispostavilo se da je prokrvarila a ležala je inaće gore zbog rizične trudnoće i dozivala cijelu noć sestrice i doktore niko je nije obišao do jutarnje vizite kad je ona već bila bez svijesti.
Kad je to saznao našao je doktora i prebio ga dobro, slijedeću trudnoću je opet ležala gore i titrali joj kao kraljici.


Žalosno ali te neće pogledati ako im ne platiš.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Realni svijet u kojem živimo

#20 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:
Alija je kriv za sve :lol:

alija je kradomice pustio žohare u bolnicu.........
Vas dvoje se možete zayebavati al ostaje činjenica da nisu Srbi ili Hrvati na vlasti ,............ pošto poznajem taj dio Krajine , onda znam i o čemu zborim.
Da su oni drugi na vlasti , znalo bi se kukati al pošto su "naši" ,.................... lakše se podnosi slika

ne radi se o tome koja je stranka i ciji su na vlasti bolan. narod je nezadovoljan u svim krajevima.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Realni svijet u kojem živimo

#21 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:

ne radi se o tome koja je stranka i ciji su na vlasti bolan. narod je nezadovoljan u svim krajevima.
Nadam se da je uistinu to tako , jer do skora su neki patroni bili nedotakljivi - jer su "naši" ,........ to mislim na sve tri strane .
Zato i jeste ovako kako je .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Realni svijet u kojem živimo

#22 Post Postao/la nella26 »

ma ima i politike tu ma koliko mi poricali, malo interesantno ali je snaha Alije Izetbegovića bila (ne znam je li još uvijek) glavna na ginekologiji u Koševu
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Realni svijet u kojem živimo

#23 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:ma ima i politike tu ma koliko mi poricali, malo interesantno ali je snaha Alije Izetbegovića bila (ne znam je li još uvijek) glavna na ginekologiji u Koševu
Ma nije baaaaaaaaa, to si ti pogrešno obaviještena :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Realni svijet u kojem živimo

#24 Post Postao/la im_ex »

nista, dakle, pomazu samo nacini "u kost", "vrisnuti" i sta "potegnuti"

Jao, al, ne vjerujem da ima gladnijeg iskatora od sad vec penzionisanog i secernom bolescu polijepo oskrnavljenog dr. Dinar-a, godinama je radio u onomad Vojnoj bolnici( Opca bolnica za koju sad i ne znam dal je objekat u funkciji bolnice) u Sarajevu. Tome su u ocima titrale devize.
Znajuci to vec ustaljeno pravilo, guranje u dzep obogaceno i kesom u kojoj ima svaceg neceg mmm sto bi jadan davalac rado zadrzao za sebe, sta ce, jadan no dati ... nema svako petlju poduzeti ista od iznad pomenutih mogucnosti.
Nego, treba pod hitno raditi na skrnavljenju tog nepisanog pravila a bar na tome mozemo i sami polijepo poraditi, vlastitim primjerom ... dakle, "u kost", "vrisnuti" il' "sta potegnuti" kad se ukaze prilika. Treba gospodu dr, dipl. mr, pr ... , podsjetiti da su placeni za svoj rad, da moraju da rade i imaju na umu da love nema na grani za ustrgati ni po putu za zgrnuti.

@mrki,
ybt [baaa.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Realni svijet u kojem živimo

#25 Post Postao/la nella26 »

Opća bonica je još uvijek u tom svojstvu i za klasu je bolja od kliničkog centra Koševa, bar što se tiče uslova i higijene ali nije ni njihovo maslo za ramazana
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Realni svijet u kojem živimo

#26 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la: moje sestre su rodile u mostaru u Brankovcu, jedna je djelila sobu s cigankom, ali onom pravom, Å¡to prosi i prema njoj su se ophodile kao i prema sestri, a prosto sumnjam da im je ona dala para

ne znam [eusa_think.gif]
ovo MORAM napisati
kad je tata doživo, prije godinu dana, nesreću u Pločama, paleta željezne konstrukcije mu je pala na nogu, i imao je 7 ostvorenih lomova, noga mu je bila smrskana, krvi na sve strane, pozvali su Hitnu...nisu mu htjeli pružiti prvu pomoć dok nije platio 800 kuna!!!!!!!!!!!! i to nije imao razmiijenjene kune, pa je kolega trčao na mjenjačnicu, dok je tata gubio krv nenomalnom brzinom, minute su ga dijelile od smrti....

eh sad, ne trebas biti doktor, pa da shvatiš šta se moglo desiti, kada su mu ŽICOM podvezali koljeno, da bi manje izgubio krvi do bolnice u Mostaru...

u Mostaru, bolnicu zovu Južni logor, su ga primili i istu noć su zvali doktora Jugu, čovjek je od kuće došao da uradi operaciju, i rekao je da je opasnija bila ta žica, dio prve pomoći, nego svi ti otvoreni lomovi i smrskanost.....
Bio je nekoliko dana u Mostaru i nijedan doktor, niti sestra nisu pokazali ni mrvvicu nečega sličnoga onome što sam pisala da se traži u Sarajevu....što jest jest...možda ste vi Hercegovci veći ljudi od Bosanaca, ko zna....

Možda pisanje povezuješ sa pisanjem atifas, ali uvodni članak nađoh negdje na netu, pa me i asocirao da postavim ovu temu....

a sada, još da napomenem, da zdravstveno osiguranje ne vrijedi u drugom Kantonu, moralo se čekati nekoliko dana na glupa odobrenja, potvrde i kojekakve gluposti da bi ga prebacili na Ortopediju u Sarajevu....

kod nas u državi nije ništa kako treba, pa ne čudi ni ovo, ali nekako se izoliraš od cijele situacije, šutiš i trpiš, sve dok ista ne počne ugrožavati ljude koji su ti najbliži...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Realni svijet u kojem živimo

#27 Post Postao/la beca »

string je napisao/la:ma ta zena sigurno laze,ja sam se skoro porodio i bilo mi je ok u bolnici..........

blago tebi kad i na ozbiljnijim temama možeš mahnitati

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Realni svijet u kojem živimo

#29 Post Postao/la nella26 »

Ovdje doktori prije svega nemaju opštu kulturu ophođenja prema pacijentima, pisala sam na jednoj temi već kako je meni hladno rekla da postoji mogućnost za najgore, da je šteta što nisam dojila djecu, na moje pitanje šta da radim, ona je rekla "moli se bogu", i da dođem za mjesec na ultrazvuk pa na mamografiju kad dođem na red......nemam riječi.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Realni svijet u kojem živimo

#30 Post Postao/la beca »

iz očiju im vire evri :!:

Odgovori